Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Yaş 64 : Green card cıktı meslekler insaat mühendisligi ve Almanca ögretmenligi

• ⭐⭐ Yasaklı

Bu ileti silindi!

• Hayallahım ya, sormak istiyorum nedir bu US'deki Türklerin canını seven gelmesin hikayesi. Herkes böyle değil biliyorum ama hangi güdü bunları söylemeye itiyor onları.
    US'de yaşayanlar onlarca yaşam videosu çekmiş. Ellimilyon tane detay var videolarda, bence en iyi done oralardan çıkar. Zaman ayırıp izlerseniz rahatlıkla fikriniz oluşur.
    Elbette benim önerim gitmeniz yönünde.

• Aklınızın bir köşesin de yapamam edemem dönerim var ise bence almayın vizeyi hocam . O vizenin hayalini yaşayan green card kazanıpta vize kalmadığı için gidemicek insanlar olacak onların önü açılır en azından

• Ciddi sağlık sorunları yoksa eğer, her türlü denemeye değer.

• Akreditasyon olayı doğru ama iş vermezler olayı yanlış amerikada her yaştaki insanlar çalışabilir yaş 64 ise emekliliğine az kalmis olabilir babanızın yerinde olsaydım emekli olur gider bir denerdim olmaz ise döner turkiyede emekliliğin tadını cikarirdim

• Asil meslegini yapmasi biraz vakit alabilir, zor olabilir ama imkansiz degil. Danismanlik tarzi freelance islere bakabilir.
    Ben 46 yasimdayim, esimle birlikte tum kariyerimizi birakip geldik. 64 yasinda ciksaydi gene gelirdim. Insan gibi yasamayi herkes hak ediyor.
    Sureci tamamlayip gelin, en azindan siz buraya yerlesirsiniz, olmadi onlar donerler. Buraya girdikten ve yerlestikten sonra asil talihli, vesairenin onemi kalmiyor.
    Saglik sigortasina gelince. Burada gelir duzeyi acisindan belli bir seviyenin uzerindeki kisiler buraya ilk geldiginde hicgeliri olmayan kisilerle empati kuramiyor ve sistemin gelir seviyesinin en alt tabanindaki kisiler icin nasil calistigini bilmiyorlar. 3 kisilik aile oldugunuzu varsayiyorum. Ilk geldiginizde geliriniz olmadigi icin tum sigorta giderleriniz medicare/obamacare/ bizimki ConnectorCare tarafindan karsilanacak ustune bir de tilda bir defa vergi aidesi yani devletten nakit yardimi alacaksiniz. Tebrik ederim.

• Kendi kararınız ama bence aileniz için denemeye değer. İlk başlarda denildiği gibi zor olacaktır ama bütün bunlar zaten Türkiye'de de yeterince zor. Her ne kadar sizi olumsuz motive etse de orada tanıdık olması gene bir avantaj. Sağlık yönünden ise sayın @sadriabi 'nin dediği gibi yardımlar var. İstendikten sonra çözüm bulunur. Saygılar.

• amerikada 90 yaş bile orta yaş sayılıyor...

• @calibraturbo Yaş 64 : Green card cıktı meslekler insaat mühendisligi ve Almanca ögretmenligi içinde söyledi:

Herkese mutlu günler dilerim.

Hatırlayanlarınız olacağı üzere aileme (Senior çift) green card cıktı.
    Babamın meslegi insaat mühendisi, mesleginde cok basarılı, uluslararası işlerde calısmıs, ingilizce bilen odtu mezunu birisi. Annem ise Almanca ögretmeni. Kendimden çok onların mutlu olmasını istiyorum. Amerikadaki akrabalarımızla ikişer üçer saat görüstük, görüstügümüz bu kişiler de yüksek tahsil sahibi profesör vs.

Bize dedikleri olay şu, abi orada çalısamazsın bu yastan sonra sana iş vermezler, tüm akreditasyonları, mesleki sınavları tekrar alman lazım, aylık saglık sigortan XXX kadar, Oradaki gibi bir ev asla alamazsın vb buraya gelirsen türkiyedeki elinde avucundakileri de satmak zorunda kalacaksın. Buraya gelsen pompacılık pizzacılık yapmaya gözün kesiyomu seklinde cevaplar aldık.

Sizin fikirleriniz nedir? Eger 2019 eylülüne kadar da zaman var ise form için,Beş düşünüp bir karar verebilelim.

hayatınız gönlünüzce olsun
    tesekkur ederim

Merhaba , babanız kac yasında bilmiyorum , ama tüm dünya da olduğu gibi belli bir yaştan sonra is bulmak zorlaşıyor , özellik de emekliliğe kısa bir zaman varsa. Ama bunun disinda deneyimli yenetekli bir muhendis cok yaşlı değilse is bulmakta zorlanmaz. Yaşlı olan bir muhendis iki sebepten dolayı zor tercih edilir , birincisi cok maas isteyecek olması ikincisini de şirketin ondan cok yararlanamayacak olması , ama bunlar da bir şekilde atlatılır bence .

Benzer Başlıklar

• 40
  • 41
  • 2
  • 27
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |