Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yucell Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

1 sorum var-eşim önden gidecek işleri ayarlamak için ki kendisi esas gc talihlisi. ben ülkeye giriş yapmayacağım ilk başta. sonradan gideceğim.benim gitmememe rağmen ssn ile greencard ımı yollarlar mı? cevap için şimdiden teşekkürler

Hayir, siz giris yapmadan islemleriniz baslamaz.

• ⭐⭐

@damladav sağlık sigortaları turizstik vizelere yapılıyor diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

@damladav sağlık sigortaları turizstik vizelere yapılıyor diye biliyorum.

yasal gereklilikten degil de, onlem olarak ne olur ne olmaz diyerekten yapilan sigortadan bahsediyorlar sanirim sayin @arnblt

• Ayri bir konu acmiyim dedim arkadaslar 28 Ekim de ataturk hava limani tasiniyor ve kullanima kapaniyor.yeni yapilan havalimanina bildigim kadariyla toplu tasima hatti yok(metro gibi) sehir disinda oldugu icin ulasim ozel arac disinda zor olabilir.bu tarihten sonra gitmeyi veya gelmeyi dusunenlerin dikkatine

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Ayri bir konu acmiyim dedim arkadaslar 28 Ekim de ataturk hava limani tasiniyor ve kullanima kapaniyor.yeni yapilan havalimanina bildigim kadariyla toplu tasima hatti yok(metro gibi) sehir disinda oldugu icin ulasim ozel arac disinda zor olabilir.bu tarihten sonra gitmeyi veya gelmeyi dusunenlerin dikkatine

bilgilendirme icin tesekkurler sayin @metert , yeni havalimani kullanima acildi mi? gundemden biraz uzak kaldim, son gelismeleri takip edemedim.

• Yok acilmadi 29 ekimde acilacak.metroda 2019 da gelecekmis

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yok acilmadi 29 ekimde acilacak.metroda 2019 da gelecekmis

Once metroyu goturup sonra havalimanini acmak daha makul olmaz miydi diye sormayacagim 🙂

• Welcome te Turkey 😊

• @crazycells Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Yok acilmadi 29 ekimde acilacak.metroda 2019 da gelecekmis

Once metroyu goturup sonra havalimanini acmak daha makul olmaz miydi diye sormayacagim 🙂

Yanlis hatirlamiyorsam havalimaninin inis acisi ve ruzgara dair sorunlari oldugu soyleniyordu; dolayisiyla Istanbul’a iniste metroya gerek kalmiyor, kaptan pilot sizi uygun bir yerde birakiyor..
    Istanbul cikisli ucuslarda havalimanina ulasim icin baska bir proje var; Bogaz’a paralel bir kanal acilip vapur seferleri konulacak diye biliyorum..

• dalga gecmeyin yol yabdılar ya :)))

• Siz asıl 2023 yılını bekleyin. Dünya lideri ülke olunca HyperLoop ile her yer 2dk olacak zahir 🙂
    PS: Ben seçim sonrasını çok net göremiyorum. Alıcılarımın ayarları bozuldu TR de.

• Merhaba arkadaşlar,

Yazmak için yeni fırsatım oldu. 20 mayısta uzun süren uçak yolculuğu sonucunda Lufthansa ile Newark havaalanına iniş yaptım. Uçağım İzmir'den Münih aktarmalıydı. Sadece Münih de kalabalıktan dolayı biraz sıkıntı yaşadım. ABD ye giden uçaklar için ek bir kontrol vardı. Görevliler sürekli lütfen telaş yapmayın herkes uçağına binecek diye uyarıyorlardı. İlaçlarla ilgili her hangi bir sorun çıkmadı. Kimse reçete sormadı. Uçakta da aldığım formu doldurdum. Çok basit bir form 2 dakikanızı almıyor. Eğer uçakta doldurmadıysanız indikten sonra da doldurabiliyorsunuz. Her yerde var bu formdan. Newark indikten sonra Green card talihlisi olduğumu gören herkes çok kibar ve esprili yaklaşti. Polisler hep neşeli konuştu. Pasaport kontrolundeki polis sarı zarfı aldıktan sonra başka bir odaya götürdü. Şüpheli durumları araştırdıkları bir oda aynı zamanda çekilişle gelenlerin işlemlerini de o odadaki görevliler yapıyormuş. odada benden başka 20 kişi daha vardı.Geçip oturdum yarım saat sonra görevli memur çağırdı. Adres değiştirmek isteyip istemediğimi sordu. En sonunda Welcome to America diyip yolladı. Uçakta doldurduğum formu da pasaportla beraber geri verdi. Üzerine bir şeyler yazdılar ve mühür vurdular. O formu da sizden valizi alıp havaalanından çıkarken bir görevli teslim alıyor. Şu an Paramus/Nj deyim. Dün biraz etrafı gezme fırsatım oldu. Vakit buldukça yazmaya çalışacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar,

Yazmak için yeni fırsatım oldu. 20 mayısta uzun süren uçak yolculuğu sonucunda Lufthansa ile Newark havaalanına iniş yaptım. Uçağım İzmir'den Münih aktarmalıydı. Sadece Münih de kalabalıktan dolayı biraz sıkıntı yaşadım. ABD ye giden uçaklar için ek bir kontrol vardı. Görevliler sürekli lütfen telaş yapmayın herkes uçağına binecek diye uyarıyorlardı. İlaçlarla ilgili her hangi bir sorun çıkmadı. Kimse reçete sormadı. Uçakta da aldığım formu doldurdum. Çok basit bir form 2 dakikanızı almıyor. Eğer uçakta doldurmadıysanız indikten sonra da doldurabiliyorsunuz. Her yerde var bu formdan. Newark indikten sonra Green card talihlisi olduğumu gören herkes çok kibar ve esprili yaklaşti. Polisler hep neşeli konuştu. Pasaport kontrolundeki polis sarı zarfı aldıktan sonra başka bir odaya götürdü. Şüpheli durumları araştırdıkları bir oda aynı zamanda çekilişle gelenlerin işlemlerini de o odadaki görevliler yapıyormuş. odada benden başka 20 kişi daha vardı.Geçip oturdum yarım saat sonra görevli memur çağırdı. Adres değiştirmek isteyip istemediğimi sordu. En sonunda Welcome to America diyip yolladı. Uçakta doldurduğum formu da pasaportla beraber geri verdi. Üzerine bir şeyler yazdılar ve mühür vurdular. O formu da sizden valizi alıp havaalanından çıkarken bir görevli teslim alıyor. Şu an Paramus/Nj deyim. Dün biraz etrafı gezme fırsatım oldu. Vakit buldukça yazmaya çalışacağım.

O halde biz de hosgeldiniz diyelim, 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar!

• selam arkadaşlar, biz de sorunsuz ancak uzun bir yoldan sonra dün seattledan giriş yaptık. yolculuğumuz, evden çıkış, aktarma ve amerikaya giriş ile birlikte toplam 21 saat sürmüş oldu. kedimizi de getirdik. daha önce evcil hayvan başlığında yazdığım gibi sadece kuduz aşısı yeterli oldu. seattle'a indikten sonra pasaport kuyrugunda baya bir bekledik. polis işlemlerimizi yaptıktan sonra bizi bir odaya çağırdı, orada 2-3 dk bekledikten sonra işlemleriniz tamam dendi ve "welcome home" denerek uğurlandık 🙂 sonrasında custom denilen bir bölgeye geçip birkaç soru soracağız dendi ama polis memuru konuşmaya pek hevesli olduğundan 45dk da orada oyalandık. aklına gelen herşey ilgili soru sordu diyebilirim. türkiyenin genel siyasi durumu, terör olayları, gc çekilişi, seçim, okullarımız, ailelerimiz, gelecekte olası doğacak çocuğumuzu çifte vatandaş yapmayı düşünüp düşünmediğimiz vs. vs. 😃 neyse ki çok olumlu bir sohbetti keyif aldık diyebilirim. ancak bu kontrol esnasında pasaport polisinin eşimin pasaportuna damga basmadığını ve işlemleri eksik yaptığını farkettiler. sonrasında bizim yerimize bunu düzelteceklerini söyleyip biz orada beklerken halettiler 🙂 valizlerin içinde ne olduğunu dair sözel bilgi aldı ancak açmamıza gerek yok dediler.

kedimizle ilgili olaraksa; uçuş esnasında hostes yanımıza gelip biz de pet olduğu için çıkışta bizi özel görevlinin karşılayacağını söyledi. açıkcası çok endişelendim çünkü başka birisine böyle yaptıklarını okumamıştım. uçaktan indiğimizde lufthansa görevlisi bekliyordu. kedimi ve pasaportunu benden alıp, custom çıkışı bize teslim edileceğini, tüm süreç boyunca yanında olacağını söyledi. içim elvermeyerek ona teslim ettim 😞 sonrasında bizim pasaport ve custom maceramız çok uzun sürdüğünden bizi aramaya başlamışlar. neyse ki kadını görüp işaret ettim ve kedimizi bize teslim ettiler. herhangi bir sorun çıkmadı sadece kuduz aşısına bakıldığını ve herşeyin yolunda olduğunu söylediler. ve bu şekilde gelişen 21 saatlik yolculuğumuz son bulmuş oldu. şimdi sonraki süreçlere hazırlanıyoruz :))

• @damladav Geçmiş olsun, işin zor kısmını atlatmışsınız. Seattle ve WA ile ilgili her detayı duymak isterim. Fırsat buldukça yazın lütfen. "Welcome Home" lafını duymak için sabırsızlanıyorum (o aşamaya kadar gelebilirsek tabi).
    Olur da o tarafa gelirsek görüşmek üzere.
    Selamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav Gocmen Vize ile ABD'ye ilk giris içinde söyledi:

selam arkadaşlar, biz de sorunsuz ancak uzun bir yoldan sonra dün seattledan giriş yaptık. yolculuğumuz, evden çıkış, aktarma ve amerikaya giriş ile birlikte toplam 21 saat sürmüş oldu. kedimizi de getirdik. daha önce evcil hayvan başlığında yazdığım gibi sadece kuduz aşısı yeterli oldu. seattle'a indikten sonra pasaport kuyrugunda baya bir bekledik. polis işlemlerimizi yaptıktan sonra bizi bir odaya çağırdı, orada 2-3 dk bekledikten sonra işlemleriniz tamam dendi ve "welcome home" denerek uğurlandık 🙂 sonrasında custom denilen bir bölgeye geçip birkaç soru soracağız dendi ama polis memuru konuşmaya pek hevesli olduğundan 45dk da orada oyalandık. aklına gelen herşey ilgili soru sordu diyebilirim. türkiyenin genel siyasi durumu, terör olayları, gc çekilişi, seçim, okullarımız, ailelerimiz, gelecekte olası doğacak çocuğumuzu çifte vatandaş yapmayı düşünüp düşünmediğimiz vs. vs. 😃 neyse ki çok olumlu bir sohbetti keyif aldık diyebilirim. ancak bu kontrol esnasında pasaport polisinin eşimin pasaportuna damga basmadığını ve işlemleri eksik yaptığını farkettiler. sonrasında bizim yerimize bunu düzelteceklerini söyleyip biz orada beklerken halettiler 🙂 valizlerin içinde ne olduğunu dair sözel bilgi aldı ancak açmamıza gerek yok dediler.

kedimizle ilgili olaraksa; uçuş esnasında hostes yanımıza gelip biz de pet olduğu için çıkışta bizi özel görevlinin karşılayacağını söyledi. açıkcası çok endişelendim çünkü başka birisine böyle yaptıklarını okumamıştım. uçaktan indiğimizde lufthansa görevlisi bekliyordu. kedimi ve pasaportunu benden alıp, custom çıkışı bize teslim edileceğini, tüm süreç boyunca yanında olacağını söyledi. içim elvermeyerek ona teslim ettim 😞 sonrasında bizim pasaport ve custom maceramız çok uzun sürdüğünden bizi aramaya başlamışlar. neyse ki kadını görüp işaret ettim ve kedimizi bize teslim ettiler. herhangi bir sorun çıkmadı sadece kuduz aşısına bakıldığını ve herşeyin yolunda olduğunu söylediler. ve bu şekilde gelişen 21 saatlik yolculuğumuz son bulmuş oldu. şimdi sonraki süreçlere hazırlanıyoruz :))

o halde biz de hosgeldiniz diyelim 🙂 bundan sonraki surecte bol sanslar 🙂

• @crazycells cok tesekkurler. Bende size VE bu forumda emegi geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu kadar sağlam bir bilgi kaynağını başka yerde bulamazdım. Elimden geldiğince de gelişmesi icin uğraşacağım 🙂

• @chemist hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar.

• @damladav hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar.

• @damladav hayırlı olsun 2019 talihlisiyim bende. tecrübelerinizi bekliyorum. başarılar.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 9
  • 97
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |