Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton basic’teyken baska company’den bi cocugun ortaya cikmis medical bi seyi discharge oluyorum diyordu. Ben 1 kisi duydum simdiye kadar ama ne siklikla oluyor bilemiyorum.

• @tfnsylmz Basicte bizdede biri saklamis atilmisti onada medical verdiler fakat normalde medical alanlar GI bill filan kullanabiliyor %100 oranda o kullanamiyordu

• ⭐⭐

@Richmond neyi saklamıştı ve nasıl açığa çıkmıştı?

• @LordBolton legen kemiginde bir sakatlik varmis .Egitimin agirligiyla ortaya cikti. Yolladilar eve kotu birsey olmadi

• Army de rütbe atlama nasıl oluyor sınavla mı? Piyade olan biri sonradan subay ya da astsubay olabilir mi? greencard sahibi biri askeriyede hangi meslekleri seçebilir örneğin nurse felan olabiliyor mu ve sağlık yönetmeliği nasıl şimdiden teşekkürler.

• @Onur-Kürekçi, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

a nasıl oluyor sınavla mı? Piyade olan biri sonradan subay ya da astsubay ola

nurse belki olabilir.Sansa ve sabira bagli herzaman acik olmuyor.Rutbe atlama e-4 e kadar otomatik e-4 den sonra belli bir puan var o puana ulasinca her meslegin farkli ve kurula girip Promotable statusunu alman gerekiyor e-4 den sonra rutbe atlayabilmek icin.Subaylik icin 4 senelik universiten varsa kursa gidip subayliga gecis yapabiliyorsun

• @Richmond teşekkürler

• @LordBolton Green cardı olan pilot olabiliyor mu? Jet pilotu yada helikopter pilotu?

• @Soner94 hayir citizen olmaniz gerekir.

• @tfnsylmz vatandaşlığa geçince böyle bir imkanımız oluyor o zaman

• @Soner94 security clearance almanizi engelleyecek bir sey yoksa ve gereksinimleri karsiliyorsaniz gecebilirsiniz evet. Pilotlar isi ogrenip hemen ozele gectigi icin yakin zamanda pilotlar icin zorunlu hizmeti 10 sene yaptilar bu arada.

• @tfnsylmz jet pilotu olduktan sonra 20 senede olur bilgiler için teşekkür ederim

• İyi günler,Amerika’da asker olup sonrasında üniversite okumak gibi bir planım var,bunun bana avantajları ve dezavantajları nelerdir iyi günler

• @Cycraft kotu yani 2.5 -3 sene asker olmak iyi yani universite okuyabilmek ve universite okurken calismadan maas almak (GI BILL)

• @tfnsylmz @Richmond Hocam sizlerin bilgileri vardır diye sormak istiyorum. Mesela active/reserve asker oldum ve bir uçuş okuluna gidip pilot lisansı almak istiyorum. Bildiğim kadarıyla asker olduğun için devlet eğitim ücretinin büyük bir bölümünü karşılıyor ama araştırdığım kadarıyla uçuş okulları buna dahil değil sanırım. Sorum şu, araştırdım ama böyle bir şey mümkün mü ya da mümkün değilse askerin devlet tarafından eğitim amaçlı kredi sağlanmasında ne gibi avantajları var?

• @Melih-Tokal, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@tfnsylmz @Richmond Hocam sizlerin bilgileri vardır diye sormak istiyorum. Mesela active/reserve asker oldum ve bir uçuş okuluna gidip pilot lisansı almak istiyorum. Bildiğim kadarıyla asker olduğun için devlet eğitim ücretinin büyük bir bölümünü karşılıyor ama araştırdığım kadarıyla uçuş okulları buna dahil değil sanırım. Sorum şu, araştırdım ama böyle bir şey mümkün mü ya da mümkün değilse askerin devlet tarafından eğitim amaçlı kredi sağlanmasında ne gibi avantajları var?

cok hakim oldugum bi konu degil ama bildigim kadariyla 2 seceneginiz var ya 4 senelik universitelerdeki ucus bolumlerine gideceksiniz ve GI Bill normal karsilayacak diger bolumler gibi ya da ben universite ile ugrasmak istemiyorum sadece ucus okuluna kisa sure gitmek istiyorum derseniz de 13-14k kadarini karsiliyormus gerisi sizin cebinizden cikacak. dedigim gibi cok hakim oldugum bi konu degil arastirma yapmanizi tavsiye ederim.

• @tfnsylmz teşekkür ederim cevabınız için.

• @Melih-Tokal yani kariyer seçiminize bağlı ama ordu %100 ünü karşılar.Karşılamasa bile bursla kalan kısmı muhtemelen karşılayabilirsiniz

• @Melih-Tokal hatta tavsiye okul olarakta erau iyi diye biliyorum .Ordu %100 karşılıyor .Normalde daha pahalı ama ordu için düşürülmüş fiyatıyla tam denk geliyor

• @Richmond Nasip olurda gelebilirsem amerikaya, bir yandan orduya girip vatandaşlık işlemlerini hızlandırmayı bir yandan da bölümüm için denklik almaya çalışacağım. Tekrardan üniversite okumayı kaldırabilir miyim bilmiyorum 😀

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |