Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @bonjour teşekkür ederim. Eşim 2001 den bu yana Amerikada. Bizim sürecimiz 2 yılı aştı. Tabi bu süreçte boyuncada Amerikadaydı.

• Re: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba 16 ağustos nvc ye hızlandırma talebinde bulunduk iki kere ,14 eylül de konsolosluk tarafından kabul edildiğine rağmen nvc den mail aldık, 15 eylüldede daha önce verilen randevunuz beklenmeyen sebeplerden dolayı iptal edildiğine dair tekrar mail aldık ancak daha önce bize randevu tarihi verilmedi
    Son gelen email bu şekilde. Bu durumu yaşayan!ç arkadaşlar varmı veya ne anlama geldiği hakkında bir bilgisi olan varmı?

“We previously notified you of the date and time of your immigrant visa interview at the U.S.Embassy/Consulate General in ANKARA, TRKY.

Due to unforeseen circumstances, we have to cancel this interview. We will schedule a new interview appointment as soon as possible and notify you of the date and time. There is no need for you to take action at this time.

If you have any questions, please contact us by following the instructions at https://nvc.state.gov/inquiry.

Regards,
    National Visa Center,
    U.S. Department of State

• @crazycells Bir sorum olacakti bizim dosyamiz yaklasik 3 ay once onay aldi NVC tarafindan yani Harizan 23 2020 civarinda ve Konsoloslugun 30-90 gun icinde bir mulakat tarihi vermesi gerekiyormus diye okudum bir kac yerde ve eger vermezlerse benim legal olarak bir sorgulama veya sorusturma hakkim varmi? Yani halen bekliyoruz ama onumuzdeki 2 hafta icinde bir haber gelmezse nereye sorabilirim bunu cunku konsolosluk hep emaile yonlendiriyor ve NVC ye ulasmak cok zor. Bu arada Ekim 2019 ortasinda basvuran bir yakinimiz olan cifte mulakat tarihi vermisler 28 eylul'e. Bizde Kasim 12 de basvurduk sizce bizede sira geliyormu demek bu?

Tesekkurler

• @Levent-Akkaya Merhaba,

Ben soyle biliyorum -- Konsolosluk bir gorusme tarih listesi yolluyor NVC'ye. NVC'de bu gorusme tarih listesini DQ tarihlerini baz alarak dolduruyor. Sonra bize ve konsolosluga bildiriyor guncellenmis listeyi. Emergency olmayan dosyalar bence boyle isleniyor.

Yani emergency durumu yoksa baz alinan tarih NVC DQ tarihi. Biz NVC DQ tarihinden nerdeyse 5 ay sonra gun aldik.

• @ukoru Merhaba bu tarz bir şey yaşayan olmuştu sanırım, @neslikaan olması gerekiyor. Hızlandırma talebinizin detaylarını bizimle paylaşır mısınız? gerekçe neydi neden 2 kez başvurdunuz sebep olarak ne gösterdiniz, DQ tarihiniz neydi vs...

• Merhaba arkadaşlar 24'ünde mülakatı olup konsolosluktan iptal emali alan oldu mu?

• @Mustaparta-Totengraber 21'inde mulakatim var ayni emaili ben de aldim fakat email konsolosluktan gelmiyor. Dolandiricilik. Dikkatli olmakta fayda var emailde verilen linkleri tıklamayın kesinlikle link adreslerinde gordugunuz hicbir formu doldurmayın.

• Randevu iptal seklinde gelen email adresi ile vize randevularinin yapildigi birimin adresi dogru degil. Dolandiricilik ihtimali yüksek.

• @Mustaparta-Totengraber geçmiş olsun iptal mi ettiler? Anladığım kadarıyla dv talihlilerine randevu dağıtmaktan bizim randevuları yine sonraya bıraktılar.

• The Visa Information Service'ten iptal edildiğine dair bir email aldım fakat işin aslı astarı yok çünkü halen visa statu check'te aynı tarihte gözüküyor hem ais.usavisa'da.

• Bilmiyorum da bu durum çok ama çok kötü bir durum DV lere randevu vereceğiz diye toplasan 30 kişi olan randevuları vermiyorlar. Her gün 1 kişiye randevu verseler 1 ayda bitecek olan randevuları vermek yerine iptal ediyorlar. Napıcağımızı artık bilemiyorum.

• Bende bu konu hakkında araştırıyorum umarım iptal olmamıştır eşim amerikan vatandaşı oluğu için ona öncelik tanınacağını düşünüyorum
    Valla bizim de 1,5 sene oldu artık sinirlerimiz gerildi hiç olmadık nedenlerden eşimle tartışıyoruz umarım tez zamanda biter bu süreç mahvolduk burda

• @Mustaparta-Totengraber aynı durumdayız. artık telefonda konuşacak konu bulamıyoruz. olmadık sebeplerden tartışmaya başladık. Eşlerimiz Amerikan vatandaşı ama büyükelçilik bunu pek umursamıyor anladığım kadarıyla.. umursamış olsa şuanda herkes randevu almış olurdu...

• Evet haklısınız daha önceleri iki ülke meseleri yüzünden devamlı diken üstündeydik şimdi de bu corona umarım hakkımızda hayırlısı olur ne diyelim

• @Mustaparta-Totengraber İnşallah en kısa sürede hepimizin yüzü güler.

• @Mustaparta-Totengraber benim 24 eylül mülakat günüm banada iptal maili geldi

• Herkese merhaba,

Öncelikle biraz geç yazdığım için kusura bakmayın umarım buradan doğru bilgilendirme yapar, birilerine yardımcı olurum. IR1 kategorisi için 28 Ağustos günü randevum oluşmuştu. Daha öncede 27 Mart günü olarak belirlenmişti fakat malum pandemi sürecinden ertelendi ve 28 Ağustosa gün alabildik. (Gün alabilmek için büyükelçilik ile iletişime geçip mail trafiği oluşturduk ve bu doğrultuda benim öngörüm biraz burada bizlerinde aktif olması gerekmektedir.)

Mülakat süreci arkadaşlarında bahsettiği gibi kafanızda çok büyütülecek bir yanı yok. Benim bütün geçirdiğim süre 45 dk'yı geçmemiştir. Sorular ise, eşimin ABD'de önceden nerede çalıştığı ve orada şimdiki planımızın ne olduğu? Benim ne iş yaptığım ve nasıl eşimle nasıl tanıştığımızdı. Bunları yanıtladıktan sonra pasaportu aldılar ve 5 iş günü içinde geleceğini söyledir. Sayfalarca dosya hazırlamamıza rağmen fiziksel olarak hepsine bakmadılar biz ekrandan görebiliyoruz dedi. Vize ise gerçekten 1 haftayı geçmeden elime ulaştı.

Bu süreç yorucu ve uzun durumdayken pandemi ile daha çok uzama söz konusu olabilir, şimdiden herkese bol şans diliyorum. Sormak istediğiniz bir şeyler olursa lütfen sorun.

• @Bmburcu doğruluk payı var mı acaba? araştırdınız mı?

• @Mustaparta-Totengraber ankara Amerikan büyük elçiğine mail attım cevap bekliyorum işallah iptal falan olmamıştır .dediğiniz gibi sistemde halen randevumuz görünüyor

• Arayıp sormayı deneseniz? Bu elçiliğin randevu numarası vardı oradan bilgi alabilirsiniz sanırım

Benzer Başlıklar

• 41
  • 3
  • 114
  • 974
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |