Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Onurfidan yanlış anlamayın

pasaporta paranız yetmiyor ise bırakın abd ye gitmeyi , uçak biletininden tutunda konsolusluktan istenen 330 dolarlık vize ücretini ödemede bile sıkıntı çıkar

dostlar bilmem farkında mısınız ortlama 15k dolar gibi bir maddi yük hadi olsun olsun 10k lık maddi bir yük bizi bekliyor.

abd de tanıdık vs. yoksa yada paranız yoksa lütfen başvurmayın

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns belki iboabd gibi dirayetli biri ölüm kalım meselesi gibi görüp ne olursa olsun gitmek istiyorsa ? iboabd ve eşi 2 bin dolar + türkiyedeki masraflarla başladılar serüvene. sizde beni yanlış anlamayın ama akıl vermekte size düşmez olur mu ya da olmaz mı dememiş sonuçta. herkesin kendi kararı.

• @Rhonster sevgili ekrem bey 😃

bu konuyu geçen senede çok tartıştık özelliklede ben bu konuda çok sivri dilim ile bilinen birisiyim ,

bu karar benim yada onun bir kararı değil , konsolosluk maddi bir belge istiyor mu _? istiyor bitti..

daha neyi uzatıyoruz anlamıyorum ki , benim param yoktu bir dönem vazgeçmiştim daha sonra para bulunca başvurmaya karar verdim,

insan hayatı iniş çıkışlıdır belkide çıktıktan sonra kötü bir durum olacak , bunlar anlaşılabilir şeyler kabul.

ama yahu allah aşkına çıktı ama param yok napıcam diyen adam gördü bu gözler ya , kusur bakmayın yada bakın , maddi gerekçeleri karşılamıyorsanız başvurmayın , bu kötü yada ayıp değil

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns o senin verdiğin karar kendi kararlarını başkasına dayatamazsın adam belki iboabd nin yaptığı gibi sahtekarlık yapacak ? bizi ilgilendiren bir kısım değil senin anlamadığın nokta bu buna karar verecek olan konsolos.

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns aynı konuyu hortlatan sensin 🙂 senden başkası etrafa sallamıyor bu konu hakkında 🙂

• @Rhonster ekram hocam ibo 2016 sonlarında gitmiş 2k doların 6bin tl ettiği zamanlar

şimdi 2k dolar 15bin tl ediyor

nasıl olurda 2016 ile şimdiki zamanı kıyaslarsın , ki o zamanlar daha trump koltuğa oturmamış , abudik gubidik göçmenlik yasaları daha gelmemişti .

evet böyle 2k ile gittim ile başlayan macerları bende duydum ancak kusura bakmayın yada bakın cebinde daha 100bin tl si olmayan biri green cardın yanında bile geçmemeli .

kazanıp ertesi gün gittiğini sanan insanlar var hocam yıllardır sizde bende bu işin içindeyiz yapmayın gözünüzü seveyim , ben elimden geldiğince etrafımda bakın böyle böyle şartlar var tamamsınz başvurun diyorum , yoksa önüme gelene başvurun abi çıkarsa hallolur yha demiyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns aradaki fark senin bahsettiğin kadar çok mu ? 15k dan aşağısı başvurmasın diyorsun ... 15k şuan 100 bin lira 15 bin lirayı mı bulmak daha kolay 100 bin lirayı mı ?

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns sende yapma gözünü seveyim ben teşvik etmiyorum insanları ama etrafa sallamanda hoş değil adam çıkıp sanane lan diyip argo yapsa ne diyeceksin ? benim sana anlatmak istediğim bu kararı verenler bizler değiliz sıkıntı yaşayacak olanlarda bizler değiliz konsolos vizeyi verdikten sonra bütün sıkıntıyı çekecek olanlar onlar bilemezsin kimin ne yapacağını 200 bin dolarla gidip beceremeyip gelende var ona kalırsa onlara ne diyeceksin ?

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns buradaki herkes başta @semavi olmak üzere herkes söylüyor zaten arkadaşlar yanında götüreceğiniz miktar ne kadar çok olursa sizin için o kadar iyi diye bizler uyarımızı yapıyoruz ama paran yoksa başvurma demekte ayıp oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns hatta @semavi Kadir abinin vlogundan hatırlıyorum 15 bin dolarla gelmişti keşke bir 15 bin dolarım daha olsaydı apar topar çıktık evin kapısına kilit vurup ondan toplayamamıştık daha fazlasını demişti öyle hatırlıyorum daha doğrusu videoyu izleyeli oldu baya 😃

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Onurfidan yanlış anlamayın

pasaporta paranız yetmiyor ise bırakın abd ye gitmeyi , uçak biletininden tutunda konsolusluktan istenen 330 dolarlık vize ücretini ödemede bile sıkıntı çıkar

dostlar bilmem farkında mısınız ortlama 15k dolar gibi bir maddi yük hadi olsun olsun 10k lık maddi bir yük bizi bekliyor.

abd de tanıdık vs. yoksa yada paranız yoksa lütfen başvurmayın

Haklısınız şuan param yok haziranda borçum bitiyor, şuan arabam 350 bin TL yapıyor onu satıcam eğer çıkarsa.

• @AgeGuns Çok yanlış bir düşünce.. 15 bin doları olmayan başvurmasın dediğiniz insanlar sizi hayelerinin yüz milyonda biri ile satın alır.............

• 15 bin dolar , benim öğretmen babamın 30 yıl ev geçindirip zar zor alabildiği 100.000 tl lik bir renault araçtır. Zaten gerçekten gitmek isteyenin eti butu bellidir. Kimse kimseye karışamaz evet ama ciddi şekilde gitmeyi düşünmeyen , abd ye gitmek onun hayatında gerçekten ütopik ise zaten başvurmamalı. Etik değil. Dolaylı yoldan başkasının hayaliyle oynamaktır.

• @Onurfidan Hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Zaman neler gösterir bilinmez.

• Formları kendiniz mi dolduracaksınız arkadaşlar.

• @Sympathique mevzu ikramiye değil de emeklilik maaşı fena olmazdı

• ⭐⭐⭐⭐

• @Rhonster Tarih a/g/Y şeklinde oluyor da 2 isimli olunca kimlikteki gibi mi yazıcaz. Yanlış yapmak istemiyorum da o yüzden. İlk defa başvurucam. 😊

• başvurular ne zaman açılacak bilgisi olan var mı tahminen ayın kaçında açılır bilginiz yoksa da? 7 yıllık öğrenci pasaportumu hallettim beklemedeyim

• @kaanvercetti Ekim ayının ilk haftası ama net gün açıklanmadı henüz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |