Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Masda
    Merhaba,
    3 binlerde olduğunu Excel den takip ederek tahminen mi söylüyorsunuz. Yoksa KCC her hangi bir sayfada bilgi veriyor mu? Teşekkürler

• Yasaklı

@Rauf Teşekkür ederişm. E-devlet şifrem yok diye girip alamadım. Yarın istanbul çağlayan adliyesine gidip oradan alacağım eğer verıyorlarsa onu da tam bılmıyorum. Eğer verirlerse ingilizcesini isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    @mahmutenis
    Teşekkür ederim hoca ama tam anlamadım kusura bakmayın, emin olmak istiyorum.

1/ Azerbaycan dan aldığım sicil belgesini appostilli ingilizceye tercüme ettim, onu kcc ye sadece ingilizce olanı göndericem? Azerice orjinal olanını göndermeyeceğim doğru mu hocam?

2/ Türkiye den alacağım arşiv kayıtlı sicil belgesini türkçe mi göndericem kcc ye ? KCC Türkçe anlarlar mı hocam?

3/ Doğum belgem azerice. Onu yeminli tercümana götürüp ingilizceye çevirip sadece ingilizcesini KCC ye göndericem değil mi?

KCC maili için soruyorum, mülakatı değil. PDF dosyası hazırlamam gerekiyor:

1. Hem orijinalini hem de cevirisini gondereceksiniz.

2. Turkce yeterli, anlarlar 🙂

3. Hayir, hem orijinalini hem de cevirisini gondermelisiniz.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim. 🙂 Yarın çağlayan adliyesinden arşiv kayıtlı sicil belgesi almaya gideceğim. Sanırım ingilizce de veriyorlarmış, verirlerse direk ingilizcesini alırım hocam.

Bir de pdf dosyası hazırlarken adobe acrobat programını kullanacağız değil mi ? İlk defa pdf dosyası yapacağım, internette aratınca adobe acrobat çıktı karşıma.

Edit: KCC mail hazırlama başlığını buldum.
    DV2021 Mulakat Deneyimleri başlığı altındaymış.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkür ederim. 🙂 Yarın çağlayan adliyesinden arşiv kayıtlı sicil belgesi almaya gideceğim. Sanırım ingilizce de veriyorlarmış, verirlerse direk ingilizcesini alırım hocam.

Bir de pdf dosyası hazırlarken adobe acrobat programını kullanacağız değil mi ? İlk defa pdf dosyası yapacağım, internette aratınca adobe acrobat çıktı karşıma.

Edit: KCC mail hazırlama başlığını buldum.
    DV2021 Mulakat Deneyimleri başlığı altındaymış.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri

Evet, ingilizcesini alirsaniz direkt bunu gonderebilirsiniz, ceviriye de gerek kalmaz.

Evet, Adobe Acrobat'i kullanabilirsiniz, ben de pdf duzenlerken bunu kullaniyorum.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkur ederım hocam. Belgeleri hazırlayıp pdf hazırlamaya başlayacagım.

Afedersiniz bir şey daha sormak istiyorum.

Benım herbi biletim var ama askerlıge gıtmedım bir kulağım sağır diye. Herbi biletimde de o yazıyor. Herbi biletin resmini kcc ye göndermem gerekmıyor degıl mı hocam ?

Evlilik,boşanma ve askerlik kısmını boş bırakıp hiçbir şey yazmayacağım değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkur ederım hocam. Belgeleri hazırlayıp pdf hazırlamaya başlayacagım.

Afedersiniz bir şey daha sormak istiyorum.

Benım herbi biletim var ama askerlıge gıtmedım bir kulağım sağır diye. Herbi biletimde de o yazıyor. Herbi biletin resmini kcc ye göndermem gerekmıyor degıl mı hocam ?

Evlilik,boşanma ve askerlik kısmını boş bırakıp hiçbir şey yazmayacağım değil mi?

Eger istiyorsaniz gonderebilirsiniz ama askerlik yapmadiysaniz o belgeyi gondermenize gerek yok.

Evet, bos birakip KCC'ye digerlerini gonderebilirsiniz...

• Yasaklı

@crazycells Teşekkur ederım hocam yordum sizi sorularla. Gerek yok dıyorsanız gondermıyorum o zaman. 🙂

• Merhabalar,

Öğrenmek istediğim bir konu vardı, yardımcı olabilirseniz sevinirim. 2021 talihlilerindenim ve DS-260 formunu doldurup gönderdim , henuz KCC den mail gelmedi. Ancak bu süreçte pasaportumu yenilemem gerekti ve pasaport numaram değişmiş durumda. Bu durumda yapmam gerekenler nedir ?

Teşekkürler.

• @Ahmet-Karamanlargil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda
    Merhaba,
    3 binlerde olduğunu Excel den takip ederek tahminen mi söylüyorsunuz. Yoksa KCC her hangi bir sayfada bilgi veriyor mu? Teşekkürler

Merhaba , Excelden takip ederek. KCC bununla ilgili bilgi paylaşmıyor maalesef 😞

• @Orhan-Cabarov e-devlet şifresin PTTden 2-3 TLye ala bilersen.

• @Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ahmet-Karamanlargil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda
    Merhaba,

Listede en sonlarda benim evraklarim onaylanmış herhalde

• Yasaklı

@Rauf Teşekkür ederim. Şifreyi alıcam.

• @Tolgahan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ahmet-Karamanlargil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda
    Merhaba,

Listede en sonlarda benim evraklarim onaylanmış herhalde

Benim bildiğim Türkiye için evrakları onaylanmış en yüksek dosya numarası sayın @mhmmdkvnci nın . 23 binlerde kendisi.

• @Masda üstat 23 binlerde olupta nasıl belge talebi ve onayı almış bir fikrin var mıdır yada direk ilgili kisi @mhmmdkvnci nasıl oldu bu durum bizi aydınlatır misiniz

• Arkadaşlar bu bekleme süreci çok stresli değil mi yahu?sırası önlerde olanları kıskanıyorum. İnsan önünü goremiyor hiçbir şekilde ne olacağı belli değil sıra numaralarına göre baktığımda 26 binler aşağı yukarı seneye Haziran temmuza denk geliyor.diger taraftan sırası 23 binlerde olup belge onayı almış olanlar var ben anlayamadım bu süreci şansa mi ilerliyor bu surecler.

• Yasaklı

@crazycells Arkadaşlar merhaba. KCC için e-devlet üzerinde. Sicil belgesi aldım. Buraya resmini koysam doğru alıp almadığımı kontrol edebilir misiniz? Arşiv kayıtlı seçtim alırken ama yine de kontrol edebilir misiniz?

alt metni

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda üstat 23 binlerde olupta nasıl belge talebi ve onayı almış bir fikrin var mıdır yada direk ilgili kisi @mhmmdkvnci nasıl oldu bu durum bizi aydınlatır misiniz

KCC ilk başta bir kaç gün dosya numarası düşük ya da büyük olsun ds-260 formunda değişiklik yapmak için yeniden açtıranlara evrak istegi ve onayı yolladı. Benim görüşüm , sayın @mhmmdkvnci bi şekilde KCC de işlerin yoğun olmadığı o bir kaç güne denk getirdi. Ayrıca ondan önce formda değişiklik yapanlara evrak isteği maili geldiğini de bilmiyorduk. Daha sonra KCCde işlerin yoğunlaşması ile beraber formu yeniden açtıranlar arasından yalnızca düşük numaralı arkadaşlara geri dönüş yapılmaya başlandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit merhaba. evrak onayı / talebi almak için stres yapmanıza hiç gerek yok. case numberı yüksek olup talep/onay olan arkadaşlar ds260 formunda düzeltme yapmak için açtıran arkadaşlar. KCC ilk zamanlar bu şekilde bir işleyiş yürüttü. sonrasında normal düzenine geçti ve şuan olması gerektiği gibi ilerliyor. bu yüzden stres yapmanıza ve endişe etmenize hiç gerek yok 🙂

her şartta ve koşulda evrak talebi alacaksınız ve evraklarınız doğru ve eksiksiz olduğunda onaylanacak. endişe etmeniz gereken tek konu, konsoloslukların normal çalışma düzenine geçmesi ve bunun bu şekilde devam etmesi.

sonrası hayallerinize kavuşmak için sabırla beklemek.

• Merhaba,

Böyle bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım umarım yanlış olmamıştır.

2021 talihlilerindenim ve DS260 formunu doldurup gönderdim ancak geçtiğimiz günlerde pasaportumu değşitirmek zorunda kaldım. Bu durumda yapmam gereken birşey varmıdır? KCC ye bildirim yapmam vs. gerekiyormu acaba?

Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |