Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Goksen-Degirmenci yüklemeden önce uygunluk kontrolü yapabilirsiniz sitede benim uymuyordu pixel tekrar düzelttim öyle yükledim

• @haymatlos_ Ben de hep dv sayfasında link verilen photo tool kullandım uygun olması için. Neyse hepsi geride kaldı, bu yıl fotoğrafçıda çektirdim 🙂 garanti olsun diye.

• @Tolga33 Çekilişle bir ülkenin vatandaşlarına verilen göçmen vizesi toplam vizelerin %7'sinden daha fazla olamaz. Nacara bitmiş yanlış bilmiyorsam, bu durumda onlata tanınan 5000 vizeyi de eklersek 55000x0,07=3850 kişi kazanabilir ancak. Bu sayı sadece başvuranlar mı yoksa aileleri ile birlikte toplam sayı mı olacak bilemiyorum.

• ⭐⭐

@Goksen-Degirmenci tamamı aileler dahil

• ⭐⭐

@Goksen-Degirmenci arkadaşımda fotoğrafçıda çektirmişti başvuruyu onunla yaptı fotoyu kontrol ettim hatalıydı.. ve hayır öğrenilemiyor maalesef

• ⭐⭐

@LordBolton bende fotoğrafçıda yaptırmıştım ve 581 pixel mi neydi sonra fotoğrafçıya 600 yaptırdım hatta genelde öyle mi yapıyoruz dedi öyle bişey söylemişti

• ⭐⭐

@haymatlos_ bizim ülkede herkes her şeyi bildiği için bilmiyorum demiyor herkese ne yapıyorsa onu yapıyor Türkiye şartlarına göre yapıyor.. ''verrik kullanır a...''

• ⭐⭐

@LordBolton amerikaya gidersek mecbur bilmiyoruz diyeceğiz ama en basit fotoğrafta bile kontrol şart merak edip denemesem bende aynı şeyi düşünecektim acaba resim ölçüsü sorunlumuydu diye

• @LordBolton İçime kurt düştü şimdi tekrardan kontrol ettim fotoğraf doğru. 600x600 pixel ve yüzün konumu vs hepsi OK. Yani en azından bu sene de çıkmazsa fotoğraf hatasından olmadığını bileceğim 🙂

• ⭐⭐

@Goksen-Degirmenci çıkma şansı düşük çok fazla rakip var maalesef

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@Pickles Şimdi hocam öncelikle yazdıklarınıza saygı duyduğumu belirterek başlamak istiyorum.

Evet foruma 6 ay kadar girmedim , son 1 aydır çıkmayacak yazdığım doğrudur ancak 6 ay öncede umutlanmayın sakın yazıyordum , yani son 1 ayda gelişen bir durum değil.

Bu forumdaki çoğu kişi hedefini belirlemiş insanlar diyorsunuz fakat ne yazikki yanılıyorsunuz zira bu forumdaki çoğu insan , bende dahil hayal pereset 🙂

Hayal perest diyorum çünkü , daha piyango çıkmadan villa yada ferrariye bakmayla aynı bizim dururumuz , olmayan şeyin plananını yapıyoruz, herkes şunu unutuyor bu bir çekiliş , kanada yada başka ülkelerdeki gibi bir puan sitemi yok , ben 2014 den beri bunu anlatmaya çalışıyorum BU BİR ÇEKİLİŞ .
    Forumdaki çoğu insan bu şansın bilincinde diyorsunuz , buda çok büyük bir yanlış , forumda aktif 20-25 kişi var ,bunlar farkında.

Yoksa para şartı var işte bankada şu kadar para göstericez dediğimizde buna şaşıran , ne böyle birşey mi varmış diyen 100 lerce insan var.

Uğraşmayın çıkmayacak demiyorum zira , uğraşıcak birşey yok başvurduktan sonra ,yanlızca beklemek kalıyor...

Size çıkmayacak dememin yegane sebebi , MATEMATİK'dir .

Zira matematik yalan söylemez , kimse rulette %1 kazanacağı ele oynamaz. Ona göre hayal kurup plan yapmaz.

Ekşi sözlük ise ayrı bir olay , orası çok tuhaf bir yer , benim ailem nyc de yaşıyor bir kısmı , 1-2 ay önce nyc başlığına yazan 4-5 yazara mesaj attım , ya dedim çok güzel anlatmışsınız vs neresindensiniz gibi..

ADAM , HİÇ GİTMEDİM Kİ DEDİ..

Şimdi olmamış birşeyi olmuş gibi anlatan o yazarların ruh hali tuhaf ? Benim ki mi ?;

Ve son olarak , forumun künyesindede yazıyor ;

**Amacımız?

Amerika'da birbirlerine maddi çıkar beklentisi olmadan yardımcı olacak, bilgi sahibi olduğu konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan çekinmeyen, birbirlerine karşı saygılı ve duyarlı bir Türk topluluğu oluşturmak.**

Türkiyede abd ye gitmek isteyen yazılmamış .. Forumun ana amacı greencardı kazandıktan sonraki süreçte insanlara yardımcı olmak.

Elbette hayal kurmak güzel. Çok güzel hemde bende texas yollarında dodge arabamla hafif bir hız yapmak isterim. Kim istemez ?

Ama bir sağlıkçı olarak yazıyorum . BU KUMAR PSİKOLOJİSİNDEN ÇIKIN... LÜTFEN...

Ayrıca sanıyorum ki sizin 1 yada 2. başvurunuz. 🙂

14 yada 21. başvurusunu yapan insanlara bakarsanız onlarında benimle aynı kafada olduğunu görürsünüz. 🙂

dostum sen basvurma bence 😃 evet hayaller guzeldır ama soyle bır sey var sadece hayal kurmak yada kurdugun hayalı kovolamak vardır. ben 7. cıye basvuruyorum umıdımı kaybetmedım cunku bu 7 yılda cozumun sadece pıyango olmadıgını ogrendım sende bılıyorsundur mutlaka. demek ıstedegım sadece pıyangoya bel baglamak yanlıs eger gercekten hayalın ıse onu kovalıcaksın sadece basvurdum deyıp sonra benım hayalım demek olmaz 😃

• @LordBolton Bir kaç gün önce 2011-2018 aralığındaki istatistik verilerini indirmiştim...
    Türkiye için seçilen sayısı/ tüm başvuranlar (aile dahil) oranı %0,7-1,5 aralarında. Vize alanlar/ tüm başvuranlar (aile dahil) oranı ise %0,3-0,5 arasında. Bu yıl belki de pasaport zorunluluğu nedeniyle toplam başvuran sayısı geçmiş yıllara göre azalacak. Mesela biz hep eşim için de ayrıca başvuru yapıp şansımızı 2 katına çıkartmıştık gene de çıkmadı şimdiye kadar. Bu yıl ise onun pasaportu olmadığı için sadece benim adıma başvuru yaptık. Çıkacağı varsa böyle de çıkacaktır dedik.

• ⭐⭐

@Goksen-Degirmenci bizde aynı sıkıntı ile geçen sene bekledik çıkmadı bunu öğrenmenin yolu yok seçilemediniz diyor sistem sadece, bu sene riski ortadan kaldırmak için bir stüdyo ile çekim yaptırdık

• Fotoğraf standartlara uygun olmadığı taktirde sisteme yukleyemiyorsun diye biliyorum yanlışmıyım?

• ⭐⭐⭐⭐

@Tolga33, içinde söyledi: DV2021 Başvuru Sayısı

Fotoğraf standartlara uygun olmadığı taktirde sisteme yukleyemiyorsun diye biliyorum yanlışmıyım?

yükleyebiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐

hemen şu konuyu hortlatayım başvuru esnasında pasaport no kontrolü yok ispatı https://www.facebook.com/groups/YesilkartForum/permalink/2703192139920849/

• Bu konu "Sayılarla DV2021" başlığı altında tartışılsaydı daha iyi olurdu ...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |