Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@gokces EU'dan sonraki sıfırları girmeden deneyin. Bu arada, imzanızı da düzenlerseniz soru-cevaplar daha anlamlı olur.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @Baki-Katılmaz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben 2 yıllık ünv bitirdim sonra tekrar 2 yıllık ünv ye gittim ancak sildirdim kaydımı bitirmedim ve şuanda da 4 yıllık okuyorum son sınıftayım. bıraktığım ünv'yide yazmalımıyım? yada suanki okuduğumu dahil etmeli miyim? vize görüşmesine kadar mezun olacağım kesin. yani diplomayla gidebilirim.

Merhaba,
    Bitirdiğiniz 2 yılık üniversiteyi ve şuan okuduğunuz üniversiteyi yazın, bıraktığınız okulu yazmaya gerek yok.

• @mahmutenis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar benim numara üç haneli ama okulda sön dönem bütün dersleri geçsem yaz okulu ve bütünlemeye kalıyorum.yani ne zaman ds göndersem?eylülde tahminim geçer ve diplomayı alırım. Ne zaman ds yollasam olur?

Amerika’ya ne zaman gitmeyi planladığınıza bağlı bu sorunun cevabı.
    Eğer yaz okulunda geçemezseniz, ne zaman aynı dersi tekrar alabilirsiniz? Güz döneminde mi, ilkbahar döneminde mi?

• @hardrock saolun.anladım yani risk içinde risk diyorum ozaman.söylede bi durum var başvuruda pasaport almıyorum cvbını seçerek başvurdum geçen hafta hemen pasaportumu aldım.bu sene kesin değilse kesin Eylül’de mezunum yoksa atılıyorum.geçen hafta hemen pasaport cıkartttım ds260 yazdım yollamadım arkadaşlar ağustos mülakatlar başlarsa bn Eylül gibi ds260 göndericem.wat ile Amerika’ya gitmiştim ssn numarası falan işe yarar diye düşünüyorum risk ama başvurcam ben onaylanırmı onaylanır.bu konuda bana iyi niyetli yanıtlarınızı bekliyorum cunku aklıma getrdikce kaynar sular dökülüyo

• @hardrock, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Baki-Katılmaz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar ben 2 yıllık ünv bitirdim sonra tekrar 2 yıllık ünv ye gittim ancak sildirdim kaydımı bitirmedim ve şuanda da 4 yıllık okuyorum son sınıftayım. bıraktığım ünv'yide yazmalımıyım? yada suanki okuduğumu dahil etmeli miyim? vize görüşmesine kadar mezun olacağım kesin. yani diplomayla gidebilirim.

Merhaba,
    Bitirdiğiniz 2 yılık üniversiteyi ve şuan okuduğunuz üniversiteyi yazın, bıraktığınız okulu yazmaya gerek yok.

Teşekkür ederim hocam

• Merhaba
    Tüm formu doldurduk herşey tamam fakat bir konu kaldı
    Eşim şuanda yüksek lisansa devam ediyor ilk dönem sınavlarına giriyor, yüksek lisansı, lise ve üniversite bilgilerinden sonra yazmak gerekirmi?

Şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba şuan üni.son sınıftayım ama dogru duzgun gıtmıyorum ...bır yandan da calısıyorum...ds260 formunda şuanki işiniz sorusuna öğrenciyim seçsem. .sonraki soruda ki şuan başka işiniz varmı kısmında çalıştığımı yazsam dogru olurmu acaba...
    Birde 6 aylık formasyon eğitimi ni Yazmalım ıyım yoksa kısa oldugundan esmi geçmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Baki-Katılmaz DS-260 formuyla ilgili sorularinizi bu baslik altinda sormalisiniz. Kisiye ozel basliklara izin vermiyoruz. Bundan sonra yeni baslik olusturmayin.

• @hardrock soruyu soramadım sanırım. İlk randevular ne zaman? Eylülde diplomayı alırım olmazsa öğrenci yazıp yollayacam.

• @mahmutenis, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@hardrock soruyu soramadım sanırım. İlk randevular ne zaman? Eylülde diplomayı alırım olmazsa öğrenci yazıp yollayacam.

Normal şartlar altında mülakatlar 1 Ekim 2020 itibariyle başlıyor.

• @hardrock bey çok teşekkür ederim.

• @aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba şuan üni.son sınıftayım ama dogru duzgun gıtmıyorum ...bır yandan da calısıyorum...ds260 formunda şuanki işiniz sorusuna öğrenciyim seçsem. .sonraki soruda ki şuan başka işiniz varmı kısmında çalıştığımı yazsam dogru olurmu acaba...
    Birde 6 aylık formasyon eğitimi ni Yazmalım ıyım yoksa kısa oldugundan esmi geçmeliyim?

Merhaba, hem üniversitenizi hem de çalıştığınız işi yazabilirsiniz.
    Formasyonu yazmak sizin tercihiniz. Başka bir üniversiteden aldıysanız yazmak mantıklı olabilir, ama aynı üniversitedense bence gerek yok.

• @Greylist, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    Tüm formu doldurduk herşey tamam fakat bir konu kaldı
    Eşim şuanda yüksek lisansa devam ediyor ilk dönem sınavlarına giriyor, yüksek lisansı, lise ve üniversite bilgilerinden sonra yazmak gerekirmi?

Şimdiden teşekkür ederim

Yazabilirsiniz bence.
    Ama Amerika’ya gitmeden bitmeyecekse, bırakmayı düşünüyorsanız vs. bahsetmeye gerek olmayabilir.

• @hardrock cevap için teşekkürler

ilk dönem bitti hatta ilk dönemin son sınavına bugün girdi

ikinci dönem de bu yıl aralık ayında bitecek eğer olursa amerikaya gitmeden önce yüksek lisans diploması elinde olacak. o halde belirtmekte fayda var

ama birde şu var YÜKSEK LİSANSI UZAKTAN EĞİTİMLE AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ okul kazakistanda gözüküyormuş türkiye adresinimi yazmak gerekir ne yapalım?

birde henüz diploma olmadığı için mezuniyet tarihide belirtemiyeceğiz ? en doğrusu ne yapmak gerekir?

• @hardrock farklı üniversiteler yazayım ...cevabınız için teşekkürler

• Merhaba, GreenCard 2021 talihlisiyim. Ds260 formumu submit ettim. Şu an hukuk okuyorum, son sınıfım, bu yaz okul bitecek. Bir yandan da açıköğretimden işletme fakültesine kayıtlıyım(1.sınıf). Fakat ds260'a açıköğretimi yazmayı unuttum. Sadece lisemi ve hukuk lisansıma devam ettiğimi yazdım. 2 eğitim kurumuna katıldım şeklinde submit ettim. Bu noktada 4 sorum olacaktı:
    1-Açık öğretim lisans eğitimimi de kaydetmem gerekir miydi? Şimdi düzeltmem mi gerekiyor?
    2-Hukuk'a hala devam ettiğim için bitme tarihine submiti yaptığım günde yazabildiğim en son tarihi yazdım, (11 haziranda en son 10 haziran yazılabiliyordu, bende bitiş tarihine 10 haziran yazdım). (degree kısmına ise none yet yazdım). bu noktada bir yanlışlık söz konusu mudur?
    3-Yazın kısa süreli deniz kaplumbağalarıyla ilgili bir dernekte gönüllülük yapmıştım,(2haftalık) önemsiz olduğunu düşünerek formda bunu belirtmedim bir sorun olur mu?
    4-Eğer bunlardan dolayı formu açtırmam gerekiyorsa, formu açtırmam mülakat tarihimin gecikmesine sebebiyet verir mi? bu düzeltmeleri mülakatta yapabilir miyim veya mülakat tarihinin verilmesini bekleyip ankarayla irtibata geçmem mi daha doğru olur? Düzeltmem için(eğer gerekiyorsa) yapmak gereken en mantıklı şey ne olur?
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• @crazycells bilgi için teşekkür ederiz, bir sorumuz daha olacaktı; eşim Türkiye'de şu anda açık öğretim lisesi okuyor bitirmek üzere açık öğretim lise diplomaları ve/veya meslek lisesi diploması bu her iki diplomalar için Amerika'da geçerli mi? denkliklerini nerede yaptırmak gerekiyormu bilginiz varsa nerede teşekkürler?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@army52, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells 17xxx dosya no. Ne dersiniz sizce izlediğimiz yol bizi sıkıntıya düşürür mü? Tek sorun şirketin SGK konusunda ceza gelir endişesiyle sorumluluk almak istememesi ve sadece 2 yıl bu meslekte çalışıyor diye mektup verebilirim demesi. Yani oraya gittiğimizde bu yanlışlığı düzeltme fırsatı verirler mi? Sponsor da iş teklifi de mevcut. Konuştuğum birçok kişi onlar için önemli olan Amerika’ya yük olmadığını kanıtlaman diyorlar ancak sizin fikrinizi daha çok önemsiyorum.

Eger hem annenizin gorev tanimina uyuyor, hem de cekilis puanini karsiliyorsa konsolos bunu kesinlikle degerlendirecektir. Bu, kesinlikle onemli bir nokta...

Lise mezunu olmayanlarin cogu red aliyor, bunu belirtmis olayim; ama cogunun yaptigi is cekilise uygun degil, o nedenle red aliyorlar. Eger bu isi iyice belgeleyebilirseniz sansiniz artacaktir. Is yerinden ingilizce bir mektup alin (annenizin is yerinde ne yaptigina dair kapsamli bir mektup), eger konsolos is tanimini onaylarsa o durumda diger ozelliklere bakacak. Bu durumda mali yeterlilik ve ABD'de hazir is olmasi cok onemli dediginiz gibi, bir de benim tavsiyem kesinlikle bundan sonra Ingilizce kullanin evde... mulakata kadar konsolosla temel konularda anlasabilecek kadar ingilizce ogrenirlerse konsolos ABD'de yasayabileceklerine daha kolay inanacaktir ve vizenin onaylanma ihtimali artacaktir.

Bu sekilde hareket ederseniz vizenin onaylanma ihtimalini maksimuma getirmis olursunuz. Numaraniz buyuk degil , o nedenle ek belge isteseler bile hazirlayacak zamaniniz olacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |