Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kadikay vaktinizi çalışıyor isem kusuruma bakmayınız bu bahsetmiş olduğunuz durum üzerinden aklıma takıldı baba hak sahibi ve yasal süreç icerisinde TR ye geri döndü ve Amerika’ya bir daha gitmedi Amerika’da bulunan ailesi icin durum ne oluyor ? Asıl hak sahibinden dolayı iptal mi ?

• Gc çıkan baba çocukları 18 yaşını doldurmuş olsa bile çocuklarını da goturebiliyor mu ?

• Sayin @crazycells babasi kazanan ama gitmeye ikna olmayan arkadas icin cesitli yazilar yazilmis ama yanlis gormediysem kendisi 29 yasinda ve babasi kazansada surece dahil olamiyor diye biliyorum. Acaba sonrasinda oglu icin basvuru yapabilir diye mi yorum yapildi tam olarak anlayamadim.

• @borat 21 yasını gecmemiş ise götürebilir tabiki

• Arkadaşlar, confirmation numberımı kayıp etmiştim, şimdi unuttum ekranından bilgileri doğru şekilde giriyorum ama kayıt bulunamadı diyor sizce neden olabilir, sistem güncellenirmi acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@borat DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Gc çıkan baba çocukları 18 yaşını doldurmuş olsa bile çocuklarını da goturebiliyor mu ?

21 yasindan kucuk cocuklar da Green Card alabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufuk-uysal DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@kadikay vaktinizi çalışıyor isem kusuruma bakmayınız bu bahsetmiş olduğunuz durum üzerinden aklıma takıldı baba hak sahibi ve yasal süreç icerisinde TR ye geri döndü ve Amerika’ya bir daha gitmedi Amerika’da bulunan ailesi icin durum ne oluyor ? Asıl hak sahibinden dolayı iptal mi ?

ABD'ye girip Green Card'lari aldiktan sonra herkesin durumu kendisini ilgilendiriyor. Aileden birinin geri donmesi diger aile uyelerini etkilemez o durumda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@famel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Sayin @crazycells babasi kazanan ama gitmeye ikna olmayan arkadas icin cesitli yazilar yazilmis ama yanlis gormediysem kendisi 29 yasinda ve babasi kazansada surece dahil olamiyor diye biliyorum. Acaba sonrasinda oglu icin basvuru yapabilir diye mi yorum yapildi tam olarak anlayamadim.

evet sayin @Famel ben de dediginiz gibi yazdim, en son sanirim yas konusunda guncelleme olmadi. 29 yasi icin baba ya da anne Green Card'i aldiktan sonra cocuklarina sponsor olup F2B kategorisinde Green Card surecini baslatabilir. Ama bu durum cocuk evlenmedigi surece gecerli ve 6-7 yil bekleme suresi var. Bu konudaki ayrintili bilgiyi su konudan alabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@curlyboss DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar, confirmation numberımı kayıp etmiştim, şimdi unuttum ekranından bilgileri doğru şekilde giriyorum ama kayıt bulunamadı diyor sizce neden olabilir, sistem güncellenirmi acaba

sayin @curlyboss 3-10 Ekim arasinda basvuru yapmis olabilir misiniz?

• Warning: The information entered is not valid.

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Several characters are often confused:
    0 = zero, O = letter 'O', 1 = one, I = letter 'I' (like 'Ice'), 5 = five, S = letter 'S', 6 = six, G = letter 'G', 8 = eight, B = letter 'B' ?

• Arkadaşlar merhaba üzülerek Bende kazanamamış bulunuyorum bir süredir de üye olmadan takipte idim. Hayırlısı ne ise o olsun tüm arkadaşlar için. Bir sorum olacak ama, biraz araştırdım ve merakımı mazur görün.
    2017 DV ikinci defa çekiliş yapıldığını bilmiyordum ve belki de kazanmıştım, şu an öğrendiğim için bakamıyorum da tekrar yada bakabileceğim bir yer var mı?
    Eğer kazandı isem ve haliyle başvuramamış oluyorum ve bu damga yemek midir? 😕

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taskin132 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba üzülerek Bende kazanamamış bulunuyorum bir süredir de üye olmadan takipte idim. Hayırlısı ne ise o olsun tüm arkadaşlar için. Bir sorum olacak ama, biraz araştırdım ve merakımı mazur görün.
    2017 DV ikinci defa çekiliş yapıldığını bilmiyordum ve belki de kazanmıştım, şu an öğrendiğim için bakamıyorum da tekrar yada bakabileceğim bir yer var mı?
    Eğer kazandı isem ve haliyle başvuramamış oluyorum ve bu damga yemek midir? 😕

maalesef DV2017 sureci bitti. O sonuclari kontrol etmek mumkun degil. Zaten ikinci kez aciklanma yapildiginda kazanan kisilere email de gonderildi (dvlottery sayfasini kontrol etmelerini bildiren).
    Merak etmeyin, damga yemek soz konusu degil 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@referee DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Warning: The information entered is not valid.

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Several characters are often confused:
    0 = zero, O = letter 'O', 1 = one, I = letter 'I' (like 'Ice'), 5 = five, S = letter 'S', 6 = six, G = letter 'G', 8 = eight, B = letter 'B' ?

Butun karakterleri dogru girdiginize emin olun sayin @referee . Ayrica 18 Ekim'den sonra yaptiginiz basvurularin bilgilerini kullanmalisiniz.

• @crazycells öncelikle bilgi için teşekkür ederim bir kaç yerde böyle birşey okudum o yüzden endişe ettim. Mailleri fazla kontrol edemiyorum muhtemelen bu dolandırıcı mail diye belki de okumadan silmişimdir. Belki de kazanamadım bilmiyorum. Keşke öğrenebilsek 😕

• ⭐⭐ Yasaklı

@kadikay hocam bana mı dediniz? Benim yasım 29. 21 felan degil. Benim mükafatıma bir durum yok. Fakat benim istedigim babam sayesinde anneme green card cıkarabilmek sayet kardesim orada işe baslayacak. Bende canadadayım zaten. Babam dönse bile anneme kapağı attırmak istiyorum.Tesekkurler

• ⭐⭐ Yasaklı

@gkhanfeez 30 yasına girmeme 6 ay var hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@kadikay hocam bana mı dediniz? Benim yasım 29. 21 felan degil. Benim mükafatıma bir durum yok. Fakat benim istedigim babam sayesinde anneme green card cıkarabilmek sayet kardesim orada işe baslayacak. Bende canadadayım zaten. Babam dönse bile anneme kapağı attırmak istiyorum.Tesekkurler

eger babanizi ikna edebilirseniz anneniz ve 21 yasindan kucuk kardesleriniz Green Card sahibi olabilirler.

• @calibraturbo DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Asil talihli (babaniz) mulakati gecip diger aile uyeleriyle (es ve 21yasindan kucuk cocuklar) USA’ya giris yapacak. Bu noktadan itibaren, tesbihte hata olmaz, “ her koyun kendi bacagindan asilir”.

Kimin donup kimin kalacagi diger aile uyelerinin GreenCard durumunu etkilemez.

Bir gocmenlik avukatina su senaryoyu danismanizi oneririm: “ USA’da yerlesik GC sahibi anne/baba, yine USA’da F1 ogrenci vizesiyle okumakta olan 29yasindaki ogluna GreenCard basvurusu yaparsa:

1. 29 yasindaki ogul F2B onceligi ile Adjustment of Status yapabilir mi?
    2. F2B onceligiyle bir immigrant visa number alinmasi uzun yillar surecektir. 29 yasindaki ogul, basvuru yapildiktan sonra ve sonuc aciklanana kadar, F1 vizesi bitse dahi, USA’dan cikmadan, bekleyebilir mi?
    3. Ogul, USA icinde bekleyebiliyorsa bu arada EAD-Employment Authorization Document alarak bir yandan da calisabilir mi? “

Bu senaryoya “evet” yaniti alma ihtimaliniz olabilir. Eger USA icinde yasayan ebeveyn bu arada vatandas olursa isleri daha da kolaylastiracaktir.

• @crazycells elimde başvuru zamanında aldığım resim görüntüsünü yazıyorum yalnız hata olarak görünüyor nedense bunun nedeni ne olabilir

• Yasaklı

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.

hayırlısı olsun bakalım. 🙂 Seneye devam...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.7k

| | | |