Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @birumut merhaba kanada hakkında beni biraz bilgilendirmeniz mümkünmüdür acaba öğrenciyim ve kanada ya da amerikaya gitmek istiyorum

• Ne yalan söyliyim şu aralara en uyuz en gıcık en moral bozan cümle şu '' İlk defa başvurdum ve kazandım '' resmen sinirlerimle oynanıyor 🙂 Tabi ki işin şakası kazananları tebrik ederim 🙂 Biz yine burdayız herzaman 🙂

• @Murat-Kuter-Sabrioğlu merhaba okullar ile ilgili çok detaylı bilgim yok .ama youtube da tüm bilgileri ilk ağızdan öğrenebilirsiniz .irtibat kurabileceğiniz kişileride bulabilirsiniz.

• @birumut o kadar çok video izledim ki bununla alakalı ama yinede yetmedi ama bakalım

• Merhaba arkadaslar. Azerbaycandan yaziyorum. Ayni situasiyayla bende karsilasdim. 3cu basvurum da Has not been selected ve hayatimda hic bu kadar umutsuzluga kapilmamistim hatta afedersiniz Allaha bile kizdim. Bizim bir GC sayfasi var, kazananlar yaziyordu ve inaninki kazananlarin 95% greencard nedir nasil olur surec prosedur yani hicbirseyden haberi yok. Ingilizce sifirdan asagi. Tahsil orta, yani universite bile okumamis okumussada en low reputated universiteni bitirmis. Kendisi sizde qaliba ona "koylu" diyolar. Bizde ona "paçan" ve ya "derevnya" diyoruz. Iste onun ta kendisi. Simdi dusunun bir insan "Like et Like gor" sayfasinin admini, sayfasina bakarsaniz nedemek istedigimi anlasilir, yani adamin isminde bile harf sefleri var ve geliyor ilk basvurudan kazaniyor. Bugun yazmisti ki maddi durumum yok ona nekadar para lazim dostlar bla bla. Nebiliyim yaa bu kader kismetin sanssizligin icine tupurum. Arkadaslar, herzaman nasip kismet derdim ama gercekten artik demiycem, cunki bunlar insana bos umutlar veriyor ve yillar boylece geciyor. Artic GC benim icin zero. Basqa yollar deniyicem. Umarim yazdiklarim anlasilir. Herkese iyi gunler. Ha bide, birisi GC sayfamizda yazmisdi ki 3 il ardi ardina GC kazandim. Sonunda USA gitdim napiyim kararsizdim. Iste boyle sanslilarda var.

• @travelleth, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Öncelikle , kazandıktan 6 dk sonra forumda hesap açıp sorular sormaya başlayan Arkadaşları.... Görmedim sanmayın... 😃 😃

Biraz ağır konuşucam kusura kalmayın...

yahu adam kazanmış , diyor ki param yok... cesaretim yok... ailem izin vermiyor... karım istemiyor.. dilim yok...

neden başvurdun lan o zaman , şaka mısınız lan siz ?

okyanusun öbür tarafına gidiyorsun , mahalleden üst mahalleye taşınırken bile 10 kere düşünürsün be aptal , kıta değiştireceğin bir hayati bir kararda nasıl olurda öylesine başvursun ?

bu nasıl bir bencillik ? benim para dil ev tanıdık her şey hazırdı...

belki benim hakkımı yedin ? nasıl olurda böyle düşüncesiz olursunuz aklım almıyor...

pasaport şartı belki bir işe yarar aklı başında insanlara çıkar dedik... ama yok... yine süreçten habersiz , ''ne bankada parası yhaa yarın atlayıp gitmiyoz mu '' diyen bir tayfaya çıkmış ne yazikki.

trump'a kızıyordum ama hak verdim.. çekiliş ile olacak iş değil..

dil + başvuru ücreti+ yaş şartı + en az üniversite eğitimi almış olma şartı gibi yeni şartlar gelmesi kesinlikle şart...

ve bu kazanıp ta gitmeyenlere 5 yıl süreyle başvurmama şartı gelmeli..

hissiyatınızı anlayabiliyorum ama herkesin anlamadığı nokta şu. bu çekiliş herkese açık ve isteyen başvurabiliyor. istesek de engelleyemeyiz. kontrol edemeyeceğimiz bir süreç ile alakalı olarak da bu derece dertlenmeye gerek yok. hem konuya şu açıdan bakın. kazansaydınız ve numaranız 40 binlerde olsaydı, bu sefer de, "umarım çok fazla öylesine başvuran vardır" diyecektiniz.

işin özü bu adamlar 55 bin vizeyi her türlü veriyorlar. yani amerika'ya gitmek isteyip, kazananlar gidiyor zaten.

Alakasız.

• ⭐⭐

@FreeMen faydası olmaz zaten buraya 7 sinde gelen buradan bihaber green card ne olduğundan habersiz başvuranlar postla falan çözülmez o iş çünkü kazandıktan sonra görecek 🙂

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@FreeMen faydası olmaz zaten buraya 7 sinde gelen buradan bihaber green card ne olduğundan habersiz başvuranlar postla falan çözülmez o iş çünkü kazandıktan sonra görecek 🙂

O da doğru ama genede yazılsa güzel olur.

• @FreeMen, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Ben yazacaktım da çok sert olacaktı birkaç gün bekleyeyim belki mantıklı cümlelerle anlatırım diye düşündüm, sonra ondan da vazgeçtim :))

• @stardium, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@FreeMen, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Ben yazacaktım da çok sert olacaktı birkaç gün bekleyeyim belki mantıklı cümlelerle anlatırım diye düşündüm, sonra ondan da vazgeçtim :))

Bir kaç gün beklemen doğru ama vazgeçmen yalnış yaz sana zahmet 🙂

• ⭐⭐

@FreeMen bize bir kere çıksa yeter 3 defa ard arda istemiyoruz mesela 🙂 bazısı doğarken ballı mı doğuyor nedir

• @FreeMen Bro senin için yazayım 🙂 ama anlamayacaklar onu da biliyorum işin kötüsü bizde "okuma" gereği bile duyulmuyor. Mesela her konunun sayfalarca dökümanını @crazycells paylaşmış ve paylaşıyor birçok insan elinden gelen desteği sağ olsun sağlıyor ama bakıyorum belkide forumun en tepesinde olan döküman dahi okunmadan, tekrar tekrar sorulan çok basit sorular oluyor. Yine de ne diyeyim, kaderimiz 🙂 yazarız, okumayana yine yazarız. Napalım.

@FreeMen Bro senin için yazayım 🙂 ama anlamayacaklar onu da biliyorum işin kötüsü bizde "okuma" gereği bile duyulmuyor. Mesela her konunun sayfalarca dökümanını @crazycells paylaşmış ve paylaşıyor birçok insan elinden gelen desteği sağ olsun sağlıyor ama bakıyorum belkide forumun en tepesinde olan döküman dahi okunmadan, tekrar tekrar sorulan çok basit sorular oluyor. Yine de ne diyeyim, kaderimiz 🙂 yazarız, okumayana yine yazarız. Napalım.

O kadar haklısın ki ne desem bilemedim 🙂 Kendini zorunlu hissetme, bakma bende üşeniyorum o yüzden yazmadım ama sade ve akıcı bir dille yazılırsa eminim etkisi olacak. 1 kişiye bile GC hakkında farkındalık katarak vazgeçirsek kardır 🙂

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Öncelikle , kazandıktan 6 dk sonra forumda hesap açıp sorular sormaya başlayan Arkadaşları.... Görmedim sanmayın... 😃 😃

Biraz ağır konuşucam kusura kalmayın...

yahu adam kazanmış , diyor ki param yok... cesaretim yok... ailem izin vermiyor... karım istemiyor.. dilim yok...

neden başvurdun lan o zaman , şaka mısınız lan siz ?

okyanusun öbür tarafına gidiyorsun , mahalleden üst mahalleye taşınırken bile 10 kere düşünürsün be aptal , kıta değiştireceğin bir hayati bir kararda nasıl olurda öylesine başvursun ?

bu nasıl bir bencillik ? benim para dil ev tanıdık her şey hazırdı...

belki benim hakkımı yedin ? nasıl olurda böyle düşüncesiz olursunuz aklım almıyor...

pasaport şartı belki bir işe yarar aklı başında insanlara çıkar dedik... ama yok... yine süreçten habersiz , ''ne bankada parası yhaa yarın atlayıp gitmiyoz mu '' diyen bir tayfaya çıkmış ne yazikki.

trump'a kızıyordum ama hak verdim.. çekiliş ile olacak iş değil..

dil + başvuru ücreti+ yaş şartı + en az üniversite eğitimi almış olma şartı gibi yeni şartlar gelmesi kesinlikle şart...

ve bu kazanıp ta gitmeyenlere 5 yıl süreyle başvurmama şartı gelmeli..

hissiyatınızı anlayabiliyorum ama herkesin anlamadığı nokta şu. bu çekiliş herkese açık ve isteyen başvurabiliyor. istesek de engelleyemeyiz. kontrol edemeyeceğimiz bir süreç ile alakalı olarak da bu derece dertlenmeye gerek yok. hem konuya şu açıdan bakın. kazansaydınız ve numaranız 40 binlerde olsaydı, bu sefer de, "umarım çok fazla öylesine başvuran vardır" diyecektiniz.

işin özü bu adamlar 55 bin vizeyi her türlü veriyorlar. yani amerika'ya gitmek isteyip, kazananlar gidiyor zaten.

Alakasız.

Tam olarak neyi alakasız bulduğunuzu anlayamadım hocam.

• @Jade, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Merhaba arkadaslar. Azerbaycandan yaziyorum. Ayni situasiyayla bende karsilasdim. 3cu basvurum da Has not been selected ve hayatimda hic bu kadar umutsuzluga kapilmamistim hatta afedersiniz Allaha bile kizdim. Bizim bir GC sayfasi var, kazananlar yaziyordu ve inaninki kazananlarin 95% greencard nedir nasil olur surec prosedur yani hicbirseyden haberi yok. Ingilizce sifirdan asagi. Tahsil orta, yani universite bile okumamis okumussada en low reputated universiteni bitirmis. Kendisi sizde qaliba ona "koylu" diyolar. Bizde ona "paçan" ve ya "derevnya" diyoruz. Iste onun ta kendisi. Simdi dusunun bir insan "Like et Like gor" sayfasinin admini, sayfasina bakarsaniz nedemek istedigimi anlasilir, yani adamin isminde bile harf sefleri var ve geliyor ilk basvurudan kazaniyor. Bugun yazmisti ki maddi durumum yok ona nekadar para lazim dostlar bla bla. Nebiliyim yaa bu kader kismetin sanssizligin icine tupurum. Arkadaslar, herzaman nasip kismet derdim ama gercekten artik demiycem, cunki bunlar insana bos umutlar veriyor ve yillar boylece geciyor. Artic GC benim icin zero. Basqa yollar deniyicem. Umarim yazdiklarim anlasilir. Herkese iyi gunler. Ha bide, birisi GC sayfamizda yazmisdi ki 3 il ardi ardina GC kazandim. Sonunda USA gitdim napiyim kararsizdim. Iste boyle sanslilarda var.

Nihayetinde bu bir çekiliş olduğu için, her türlü insana çıkma ihtimali eşit. O yüzden "falanca kişiye bile çıktı, bana çıkmadı." demek de saçma oluyor. Bunu başvuran herkes eşit derecede hak ediyor. Yani bu konuda sızlanmanın bir anlamı yok bence. Çıkan bir kişi hakkını değerlendirmese, case number olarak bir üst sırada, normalde çağrılmayacak kişi çağrılıyor bu sefer. Yani mesela 40K case number ile kazansanız, bu sefer de boş beleş başvuranların kazanmış olmasını istersiniz ki sıra size gelsin 🙂

Bu yazdığınıza asıl cevap verme sebebim de kader ile alakalı söylediğinize ekleme yapmak. Gerçekten de nasip kısmet vs. dememek lazım bence de. Dünyada bombalamayla, açlıkla ölen çocuklar var. Sakat veya kör doğanlar vs. var. Veya başına türlü türlü felaketler gelip de feci şekilde can çekişenler var. Eğer kader, karma vs. adına ne koyarsanız, o şey varsa bile çok kötü bir kaderiniz olabilir (zaten kötü bir hayat veya iyi bir hayat da göreceli bir şey, bu ayrı bir mesele). Yani ille de iyi anlamda olacak diye bir şey yok. Tuzu kuru olanlar için olumlu konuşmak kolay ama benim gibi yıllarca verdiği tüm emekler bir şekilde boşa gitmiş olanlar bilebilir bunu. Benim görüşüm, bu kavramlar üzerine kafa yormak yerine elimizden geleni yapıp gerisini boşvermek. Bunlara anlam yükleyip umut beslemek bence de yanlış bir şey.

• @WhoCares Bence bu iş için en iyi zamandasiniz. Sizin yaşınızda iken bu sevdaya tutuldum. Çıkmadı diyede üzülmedim. Gelecek sene devam ettim. Ancak Turkiyedeki işime ve hayatıma devam ettim. Burada esas sorulması gereken soru, nereyi secmenin veya nerede kalmanın sizi mutlu edeceği önemli. Kazandıktan sonra birçok parametre var ve zorlu etap var. Şunu söyleyeyim bu zorlu etaplar 1.5 sene geçmesine rağmen hala devam ediyor. Yenileri ekleniyor. Eşinizin ve çevrenizin tepkisi burada çok önemli. Sevinen bir çok kişi bu işten nefret etmeye başlayabiliyor. Yada fikrini değiştiriyor. Aile bağları ve onun bariz etkisi bu kadar güçlüğe rağmen en çok yoran kısım ne yazik ki burada odaklanıyor. İs konusuna gelince herkesin kendi mesleğini yaptığı olgu genelleme yaparsak ilk yıllarda zor gözüküyor. Ondan dolayı birçok konuyu arkanızda birakarak gitmelisiniz. Yada bu sevdadan vazgeçmelisiniz.

• Sayin @redsat2000 in paylasimina ek olarak, greencard kazanip, tum vize gorusmesini tamamlayip, ABD'ye gelen ama bir sekilde yapamayip geri donenler de var. Veya basitce yurtdisindaki hayata ayak uyduramayanlar, ozlem hasret, sosyal hayat gibi bahaneler ile geri donme karari alanlar da var. Yani bu surec herkes icin farkli sonuclanabiliyor.

• @travelleth "Zaten greencard gitmek isteyenlere çıkıyor" sözün anlamsız geldi hocam çünkü örneğin bu çekilişte konsoloslukta eleneceği garanti olan ve başvuruyu yalan beyanla geçen insanlar tanıdık. Şimdi bu arkadaşlar konsoloslukta elenecekler, fakat GC başvuruda yalan beyanla süreci aşmışlar. Bunun için bizim yapabileceğimiz elbette ki bir şey yok, fakat greencard zaten isteyenlere çıkıyor düşüncesi bence anlamsız.

@travelleth "Zaten greencard gitmek isteyenlere çıkıyor" sözün anlamsız geldi hocam çünkü örneğin bu çekilişte konsoloslukta eleneceği garanti olan ve başvuruyu yalan beyanla geçen insanlar tanıdık. Şimdi bu arkadaşlar konsoloslukta elenecekler, fakat GC başvuruda yalan beyanla süreci aşmışlar. Bunun için bizim yapabileceğimiz elbette ki bir şey yok, fakat greencard zaten isteyenlere çıkıyor düşüncesi bence anlamsız.

Cümleyi yanlış beyan edip, yanlış anlamınıza yol açmışım. Greencardı isteyenler alıyor zaten demem lazımdı doğrusu.. O bahsettiğiniz kişiler elendikten sonra onların vizesini alanlar her şeyi doğru yapanlar ve amerikaya gitmek isteyen insanlar oluyor sonuçta..

• ⭐⭐

Bir de söyle bir şey var ki; kazanamayanlar üzülüyorlar veya kızıyorlar ama onlara çıksaydı gidebileceklermiydi? Tam olarak her şeyleri hazır mıydı? Bence biraz düşününce kazanamayanlarin çok az bir kısmı müstesna diğerleri kazansaydı da gidemeyecekti. Çünkü herkesin kafasında çok soru işareti var bu yıl. Kazananların da kazandiklarina tam anlamıyla sevindiklerini düşünmüyorum. Ve bir çoğu sürece devam etmeyecekler haklı olarak. Çünkü GC tarihinin belkide en belirsiz yılı bu yıl.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |