Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hande-Tok tebrikler 😊

• Denemeye devam

• Merhaba arkadaşlar. 2 senedir forumdayım ama bu sene bebek, iş değişkiliği derken aktif olamadım. Çok kıymetli insanlar var burada karşılıksız her soruya cevap veren, şu anda ABD’de olup videolarıyla, yazdıklarıyla (yüzlerce kez aynı sorular sorulmasına rağmen) ışık tutanlar var ve o kıymetli insanlardan çok azı da şanslıydı... Biz de eşimle başvurduk ve çıkmadı. Kendimize çok üzülmemekle beraber kazanan arkadaşlara özellikle de @Final-Approach a çok sevindim. Yılmadan, iç karartmadan eyaletleri tanıttı. Yolları ve bahtları açık olsun arkadaşların. Ben de yavaştan 2022 Bekleme odasına(@Rhonster açmış sağolsun) geçerken saygılarımı sunuyorum. Kolay gelsin herkese 😊🤘🏼💪🏽🙋🏻♂

• Merhaba, bu sene esimle beraber 2.defa basvurduk. Bana cikti :))
    Sorum şu: şu anda hamileyim 1 ay sonra doğum inşallah. DS-260 formunu daha mı geç doldursak daha iyi olur, yoksa şimdiden dolduralım, mülakata da artık doğmuş bebeğimle birlikte mi girelim ?
    Açıkçası bi an önce Şu formu göndermek istiyorum..
    Nasıl yapsak daha doğru olur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betlkbra, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merak ettiğim bir soru değil aslında birçok soru var ,ben Türkiye'de mühendis olarak çalışıyorum fakat akıcı bir İngilizcem yok çevremizde herkes Türkçe konuşuyor ve bunun gibi handikaplar oraya gittiğimde bu seviye benim için yetersiz ve kendi meslek grubumda iş bulmami engelleyebilir , ilk sorum giden arkadaslar bir kursa yazılıyor mu ya da sponsor iş yeri denilen konuyu açıklar mısınız ? Hem çalışıp hem master yapabilir miyim ya da bu bütçeyi kazanabilir miyim gibi binlerce sorum var .Henüz sürecin başındayız net bir şey yok ama yinede bunlar aklıma takıldı ,herkese selamlar.

forumda bol bol okuma yapmanizi tavsiye ederim 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/category/10/amerika-birleşik-devletleri-nde-yaşam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jungo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

DV2021 icin secilemeyen forumdaslarimiza uzulurken, ayni zamanda talihli olanlar icin ise seviniyoruz. Eger sayimi yanlis yapmadiysam halihazirda forum uyesi olan 16 arkadasa cikmis bu yil, forumdaslarimizi tekrardan tebrik ediyoruz... (lutfen gozden kacirdigim varsa bana direkt yazin, listeye ekleyeyim...)

@Final-Approach
    @hudaverdi007 (ayni zamanda DV2020 talihlisi)
    @islek
    @sanfransisco45
    @fifadan
    @Cehennemindibi
    @ogzkaann
    @ahmet-varol
    @Hande-Tok
    @actuntas
    @abdllhmlty
    @srhnkskn
    @sailor
    @Eres-Boss
    @Umut-Pınarbaşı
    @ErayG

Selamlar, beni de ekleyebilir misiniz ? Teşekkürler

harika 🙂 sayin @jinglebells ve sizle birlikte 18 oldu...

• @crazycells teşekkürler hocam hemen inceliyorum 🖐

• @betlkbra, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merak ettiğim bir soru değil aslında birçok soru var ,ben Türkiye'de mühendis olarak çalışıyorum fakat akıcı bir İngilizcem yok çevremizde herkes Türkçe konuşuyor ve bunun gibi handikaplar oraya gittiğimde bu seviye benim için yetersiz ve kendi meslek grubumda iş bulmami engelleyebilir , ilk sorum giden arkadaslar bir kursa yazılıyor mu ya da sponsor iş yeri denilen konuyu açıklar mısınız ? Hem çalışıp hem master yapabilir miyim ya da bu bütçeyi kazanabilir miyim gibi binlerce sorum var .Henüz sürecin başındayız net bir şey yok ama yinede bunlar aklıma takıldı ,herkese selamlar.

Greencard talihlisi iseniz sponsor iş yeri olayının sizinle ilgisi yok. Sadece Amerika’ya gitmeden iş bulup iş teklifi alırsanız mülakatta size faydası oluyor. Sizin durumunuz açıkçası cesaretinize bağlı. Amerika’ya gelip sıfırdan başlar gibi, başlangıç seviyesi işlerle uğraşıp, bu süreçte ingilizcenizi iyi seviyeye getirmelisiniz. Community Collage’ların çoğu yerde ücretsiz olan English as a second language (ESL) kurslarına başlayıp, iş seçmeden ne iş olursa yaparak ingilizcenizi geliştirmelisiniz. Daha sonra hem yüksek lisans başvurularınızı, eş zamanlı olarak iş başvurularınızı yapabilir, kendi meslek alanınızda çalışabilirsiniz. Cesaretinize bağlı dediğim kısmı ise, biraz azminize birazda şansınıza bağlı olarak bu süreç 3-4 yılı bile bulabilir. Mühendis olarak bir işe girdiğiniz anda da herşey bambaşka bir noktaya gider. Ben giderim 6 ay 1 yıl içerisinde mühendis olarak işe başlarım şeklinde düşünmeyip, herşeyi göze alıp, geçmişinizi Türkiye’de bırakıp gelmeniz gerekiyor. Amerika’da bir diploma sahibi olduktan sonrası ise sizin için çok güzel olabilir. Tabi 1 sene içinde mühendis olarak işe başlayamazsınız demiyorum. En kötüye hazırlıklı gelmek en iyisi diyorum.

• Merhaba tekrardan, case number için avantajlı durumlar var mıdır? Meslek, eğitim düzeyi, yabancı dil vs gibi? Yoksa sıramız neyse onu mu bekliyoruz.. 36xxx oldukça gerilerde hayaller hep suya düştü

• Çok şükür ilk başvurumda çıktı..CASE number 27800 lerde sira gelir mi acaba arkadaşlar

• @besamelsos, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba tekrardan, case number için avantajlı durumlar var mıdır? Meslek, eğitim düzeyi, yabancı dil vs gibi? Yoksa sıramız neyse onu mu bekliyoruz.. 36xxx oldukça gerilerde hayaller hep suya düştü

Herhangi bir avantaj yok. Sıranızı bekliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@Mlarin28, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Çok şükür ilk başvurumda çıktı..CASE number 27800 lerde sira gelir mi acaba arkadaşlar

Tebrik ederim hayırlı olsun. Case number fena değil. Bi aksilik ve sorun olmazda inşallah diyelim

• ⭐⭐⭐

@Jungo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

DV2021 icin secilemeyen forumdaslarimiza uzulurken, ayni zamanda talihli olanlar icin ise seviniyoruz. Eger sayimi yanlis yapmadiysam halihazirda forum uyesi olan 16 arkadasa cikmis bu yil, forumdaslarimizi tekrardan tebrik ediyoruz... (lutfen gozden kacirdigim varsa bana direkt yazin, listeye ekleyeyim...)

@Final-Approach
    @hudaverdi007 (ayni zamanda DV2020 talihlisi)
    @islek
    @sanfransisco45
    @fifadan
    @Cehennemindibi
    @ogzkaann
    @ahmet-varol
    @Hande-Tok
    @actuntas
    @abdllhmlty
    @srhnkskn
    @sailor
    @Eres-Boss
    @Umut-Pınarbaşı
    @ErayG

Selamlar, beni de ekleyebilir misiniz ? Teşekkürler

Tebrik ederim hayırlı olsun size de

• Kazanan arkadaşları tebrik ederim.
    HAS NOT BEEN SELECTED

• @Ryback teşekkür ederim 🙂

• Koronavirüs dolayısıyla alımlarda artma ya da azalma veya tarihlerde değişiklik olur mu fikirlerinizi merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim 🙂

• @hudaverdi007 bence siz amerikaya gidince ilk işiniz süper loto oynamak olsun. Bukadar şans için şapka çıkartılır, tebrikler, yeni hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim.

• @Concorde merhabalar, evet geçen sene hem eşime hemde kendime başvuru yapmiştim ve eşime çıktı, bu çekilişte aynı şekilde başvuru yapmiştim, bu sene de bana çıktı, evet fotoğrafları kendim çekmedim ama program kullanıldı,

Ben öyle düşünmüyorum, bence direk bilgiseyarin yardımı ile çekiyorlar, tamamen şans olduğuna inanıyorum,

Vazgeçmeyin herşey talimatlarda olduğu gibi yapın, seneye sizede çıkar inşallah,

• @Ryback çok teşekkür ederim söyledikleriniz ve önerileriniz için bu süre zarfında ben de kendimi daha donanımlı hale getirmek için çalışacağım 😊

• Herkeze hayırlı akşamlar ; öncelikle seçilemeyen arkadaşlar lütfen üzülmeyin ve umudunuzu kaybetmeyin tekrar başvurun. Kazanan arkadaşlari da tebrik ederim. Benim ilk başvurumdu ve çok şükür kazandim.Grubu facebookta epeydir takip etmekteyim. Grup üyelerine verdikleri bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Case number : 10×××

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |