Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mexido estagfirullah ne demek. ben ege iktisat mezunuyum. dil okul icin basvurup toefl sinifina gittim ve 82 puan ile montclair state uni. de mba yaptim.Turkiye' de bir icecek firmasinin pazarlama bolumunde calistim 3 yil kadar.her zaman ilgimi cekerdi pazarlama hala da severim. ; okul olarak nyc icin cuny iyi bir secenek fiyat uygun ve guzel okul.nj icin ise rutgers ve montclair iydir diyebilirim

• @hakkasan GC dışındaki her yol çok masraflı maalesef, külfeti de ayrı. Sizin gibi dil okulu ile gidip iş bulup sonra sponsor bulan insan gerçekten çok az ama imkanı el verenler deneyebilir.

• Ds260 a girilecek abd deki bir adres için nasıl yardım alabiliriz burdan arkadaşlar yardım edebilirliermi ?

• ⭐⭐⭐

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

32xxx geldi. şansım nedir? ilk defa katıldım bu çekilişe Biraz bilgisizim. Bilenlerden destek bekliyorum. Yaş 43. İstanbul dan Amerika'ya Tek gidilir mi? Yorumlarınız benim için değerli olacaktır. Saygılar

öncelikle tebrik ederim case number fena değil. formu aktif olarak takip ederek bilgi sahibi olacağınıza ve istifade edeceğinizi düşüyorum.
    Amerika'ya tek giden arkadaşlarımız var. kendilerinden istifade noktasında sizlere yardımcı olacaklardır. Endişe etmenize gerek yok 🙂

• @hakkasan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Siz bakmayi Amerikayi kotuleyip duran cahillere

Niye cahil? Insanlarin amerika'yi begenmeme gibi bir hakki olamaz mi?

• @fetihy Eyvallah . Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@ErayG, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çekilişe 2. katılışımdı bu yıl ve sonunda sanırım şans yüzüme güldü, seçilmişim. Zaten başvurduğumdan itibaren soran dostlarıma "ben seçildim zaten, açıklanmasını bekliyorum sadece" diyordum. Evrene pozitif mesaj göndermenin faydaları sanırım 😁

@kleros Hocam merhaba. Listeye beni de ekleyebilir misiniz lütfen? 🙂 Case no 19bin

tebrik ederim hayırlı olsun 🙂

@mexido estagfirullah ne demek. ben ege iktisat mezunuyum. dil okul icin basvurup toefl sinifina gittim ve 82 puan ile montclair state uni. de mba yaptim.Turkiye' de bir icecek firmasinin pazarlama bolumunde calistim 3 yil kadar.her zaman ilgimi cekerdi pazarlama hala da severim. ; okul olarak nyc icin cuny iyi bir secenek fiyat uygun ve guzel okul.nj icin ise rutgers ve montclair iydir diyebilirim

@hakkasan, tskler tekrar bilgiler icin. Master programlari da 25bin 30bin$ den basliyor bayagi bir maliyetli ne yazikki. Bakalim bizim icin zaman ne gosterecek. 🙂

• Çok şükür bu senede çıkmadı. 6. başvurumuzdu bakalım nasip kısmet diyelim.

• DS 260 formu doldurulken sistem dışarı atıyor .Bu problemi yaşamış ve aşmış arkadaş var mıdır?

• @fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çekilişe 2. katılışımdı bu yıl ve sonunda sanırım şans yüzüme güldü, seçilmişim. Zaten başvurduğumdan itibaren soran dostlarıma "ben seçildim zaten, açıklanmasını bekliyorum sadece" diyordum. Evrene pozitif mesaj göndermenin faydaları sanırım 😁

@kleros Hocam merhaba. Listeye beni de ekleyebilir misiniz lütfen? 🙂 Case no 19bin

Çok teşekkür ederim hocam. Darısı size inşallah 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çok teşekkür ederim hocam. Darısı size inşallah 🙏🏻

bende teşekkür ederim sağolun. nasipten öteye yol yok derler bakalım inşallah 🙂

• @Fabest35, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Çok şükür bu senede çıkmadı. 6. başvurumuzdu bakalım nasip kısmet diyelim.

2 kişi 7-8 senedir basvuruyoruz yok, 35 ime kadar denerim.

• Selamlar herkese. Bu sene çıktı demeyi çok isterdim fakat çıkmadı ne yazık ki. Pasaport uygulamasından sonra biraz umutluydum fakat o da boşa gitti:((

• Site çökmedi bile bu nasıl iş, bence geçen senekileri alacak zaten geçen seneki numaraların hepsi current olmuş galiba

• @İrem-Özbey "Geçen senekileri alacaklar derken" bu durumu biraz açabilir misin İrem. Çünkü 32xxx case number im. İlgiliyim.. Rica..

• ⭐⭐⭐

@paw-of-eagle, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Selamlar herkese. Bu sene çıktı demeyi çok isterdim fakat çıkmadı ne yazık ki. Pasaport uygulamasından sonra biraz umutluydum fakat o da boşa gitti:((

Sağlık olsun

• Kazanan arkadaslari cani gonulden tebrik ederim.. Allah tamamina erdirsin . Hersey gonlunuzce olsun...

@mexido estagfirullah ne demek. ben ege iktisat mezunuyum. dil okul icin basvurup toefl sinifina gittim ve 82 puan ile montclair state uni. de mba yaptim.Turkiye' de bir icecek firmasinin pazarlama bolumunde calistim 3 yil kadar.her zaman ilgimi cekerdi pazarlama hala da severim. ; okul olarak nyc icin cuny iyi bir secenek fiyat uygun ve guzel okul.nj icin ise rutgers ve montclair iydir diyebilirim

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, size birkaç soru yöneltmek istiyorum;

Bazı okunduğum bilgilere göre, amerikada gitmeyi düşündüğünüz okulun bulunduğu eyaletde 1 yıl ikametgah ederseniz, okul ücretinde %50 indirim yapılıyormuş. Bu bilginin doğruluğu var mı?

Benim şimdilik orta seviye ingilizcem var. açıkçası yurtdışında bir dil okuluna gidip ilk etapta 6-7 ay sonra toefl sınavına girmeyi düşünüyorum, sizce 6,7 ay yeterli olur mu? Ayriyeten kurs seçerken nelere dikkat edilmeli.

Bir yazınızda yazlım ve bilgisayar mühendislerinin kalma olasılıkları daha yüksek demişsiniz ve diğer bölümleri tavsiye etmemişsiniz. diyelim ki ben finans veya sosyal bilimler üzerine master yaptım, staj yeri bulurken veya daha sonra staj bittikten sonra staj yaptığım yerde kalmak için veya staj bittikten sonra başka iş bulup orada kalmam için ne gibi zorluklar karşıma çıkabilir? Misal siz pazarlama üzerine master yaptıktan sonra büyük ihtimal pazarlama alanında stajınızı gerçekleştirdiniz. Hâlâ severim dediğinize göre şu anda pazarlama ile uğraşmıyorsunuz, eğitim aldığınız alandan başka alana yönelmek zor olmadı mı?

• @It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar, 2021 talihlisiyim. Case numaram da 8xxx . Fakat bir problemim var. Normalde bu önümüzdeki dönem son üniversitede son senem olacaktı fakat erasmus kazandim ve her dersi orada vermemin mümkün olmadığını söylediler bu da demektir ki okulu bitirmem icin de erasmus (1 sene) ve ardından kalan dersleri almam icin de (1 sene) zaman gerekiyor. Sorum şu, şu an seçildim ve forumdan anladigim kadarıyla seneye orda olmam gerekecek ve daha okulum bitmemiş olacak. Okulum her ne kadar amerikada geçerliliği olmasa da bitirmek istiyorum. Erasmustan vazgeçip çabucak okulu bitirmeli miyim ? Yoksa bir şekilde izin alıp amerikaya vize verirlerken 6 ay 1 sene ileriye atabilir miyim? Kafam çok karışık yardım ederseniz çok sevinirim

@It-s-thilda Bende seninle aynı durumdayım. Olur da kazanırsam diye baya araştırmıştım ama hepsi aklımda değil ve kazanamadım😁 . Hatırladığım kadarıyla Amerika'da olman ve I-131 formu doldurman gerek. Min. 1 ay kadar sürüyordu diye hatırlıyorum. Hatta linkini bırakayım daha detaylı bilgi alabilirsin buradan: https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |