Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ramazan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben Çarşamba günü bakacağım hiç kasmaya gerek yok (Çarşamba günü doğduğum için Çarşamba akşamı doğduğum saate bakacağım) kendimce totem yaptım 🙂

Benim bugun evlilik yil donumum. Hediyemiz bu olacak. Hanima cikarsa o bana, bana cikarsa ben ona Amerikayi hediye etmis olacagim.

Hayırlısı diyelim abi İnşallah gönlünüze göre olur

• Benim de ilk katılımım bakalım ne olacak sonuç 🤔

• İki sorum var bilen varsa ceaplarsa memnun olurum :

1. ds260 formunda eş ve çocuğa ait pasaport bilgisi isteniyormu, pasaportlarini randevuya giderken götürmek yeterli olurmu
    2. herşey tamamlandı amerikaya ben tek gidip eşim ve çocuğumun Green cardlarini alabilirmiyim yoksa onlar bizzat giriş yapmadan cardlar basilmazmi?

• @absolutely-absolute, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İki sorum var bilen varsa ceaplarsa memnun olurum :

1. ds260 formunda eş ve çocuğa ait pasaport bilgisi isteniyormu, pasaportlarini randevuya giderken götürmek yeterli olurmu
    2. herşey tamamlandı amerikaya ben tek gidip eşim ve çocuğumun Green cardlarini alabilirmiyim yoksa onlar bizzat giriş yapmadan cardlar basilmazmi?
    1. sorunuzun cevabı kesin olarak eşiniz ve cocugunuzun da giriş yapması gerekiyor bunu biliyorum. Ancak benim aklıma şöyle bir şey geldi. Eşim ve cocugum benle birlikte girdikten hemen sonra dönse sonrasında bir altı ay daha TR'de kalabiliyor sanırım yada daha uzun kalabilirler mi ?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@absolutely-absolute her bir birey için DS260 ayrı ayrı dolduracağın için evet isteniliyor. Mülakattan sonra AİS ödemesi var yani green card kart basım parası onu ödedikten sonra artık şansınıza çünkü büyük çoğunlukla bu ödeme basım yerine gitmediğinden tekrar başvuru yapıyorsun ondan sen girdikten sonra alabilirsin ama eşin ve çocukların 6 ay için de sağlık kontrolünden sonra girmeliler. Eğer talihli sen değilsen zaten yapamazsın önce hanım girmeli.

• ⭐⭐⭐

@absolutely-absolute, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İki sorum var bilen varsa ceaplarsa memnun olurum :

1. evet isteniyor, eğer onlarında vize almasını istiyorsanız görüşmeye sizinle birlikte katılım sağlamalı ve ya siz görüşmenizi gerçekleştirdikten ve vizenizi aldıktan sonra onlar için konsolosluktan randevu talep etmelisiniz,

2. Onlar giriş yapmadan kartlarının basım işlemi gerçekleşmez, siz giriş yaparsanız sadece sizin kartınızın basım süreci başlar

Bol Şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutaga hemen dönebilirler ama tekrar 6 ay veya daha fazla uzun kalıp havalimanından girerken havaalanı polisi onlar soru soracaklar neden 6 ay yoksun yada nedne geri döndün diye vereceğin cevap ikna edici olmazsa ozaman o anda green kart iptal edip ilk uçakla geri türkiyeye gönderirler

• Yasaklı

arkadaşlar giriş durum kontrolünden girilen onay numarası ile ilgili sürekli hata alan var mı? çünkü doğru onay numarası ile defalarca denememe rağmen sistem geçersiz onay numarası veriyor .. yardım bölümünde, harf karekterlerinden dolayı hata alabilirsiniz diyor ama bununla ilgili net birşey bulamadım.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga hemen dönebilirler ama tekrar 6 ay veya daha fazla uzun kalıp havalimanından girerken havaalanı polisi onlar soru soracaklar neden 6 ay yoksun yada nedne geri döndün diye vereceğin cevap ikna edici olmazsa ozaman o anda green kart iptal edip ilk uçakla geri türkiyeye gönderirler

İlk dönüşten sonra 6 ay içinde geri dönerlerse Amerika'ya sorun olmuyor diye biliyorum.
    6 ayı geçtikten sonra risk teşkil ediyormuş sanırım. Yanılıyor muyum ?

• Herkese bol sanş

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

2018 de 200 bin bu sene pasaporttan 150 bin olsa işte yine de rakam çok

geçmiş verilere erişebileceğimiz resmi bir kaynak var mı arkadaşlar
    ortalama 2500 kişi kazanıyor, %2 gibi bir şansımız var 😃

• ⭐⭐

@USA en son 2018 verileri var

• @bolatmali hepimize bol şans, daha çıkmadan böyle soru sormak belki saçma ama körün taşı gibi denk gelirse de on bilgi sahibi olmak iyi olur diye aklıma takilanlari sordum

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

en kıdemlimiz @recebus abimiz 21 di galiba @thermo @bidünya @stardium

evet haklısın @Rhonster kardeşim,
    bu süre içinde 1 kez de olsa kazandım aslında (DV-2005)
    ancak numarımız current olmadı 😞

22 yıllık Amerika hikayemin özeti ;

22 yıldır "Green Card" çekilişine katılan (aralar da katılamadığım bazı yıllar oldu)

2000 yılında New York'a gitmiş, DV-2005'i kazanmış ancak case numarası CURRENT olmadığı için
    Ankara'ya görüşmeye dahi gidememiş biri olarak İbrahim beye kesinlikle katılıyorum...

hani bir laf vardır "Hiç ölmeyecekmiş gibi Dünya'ya, yarın ölecekmiş gibi Ahirete çalış"

benim felsefem de bu ;
    Bugün Amerika'ya gidecekmiş gibi planlar yapmak, hiç gitmeyecekmiş gibi işimize gücümüze bakmak....

şans ve ihtimal konusuna gelince ;

Haftada 2 gün oynanan Sayısal Loto'yu kazanma ihtimali 14 milyon da 1 !
    Yılda 1 kez düzenlenen Milli Piyango Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye kazanma ihtimali 10 milyon da 1 !
    Yılda 1 kez düzenlenen "Green Card Lottery" kazanma ihtimali yüzde 1 !

herkese bol şans, kalın sağlıcakla...
    İzmir'den selamlar, saygılar...

• @umutaga, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İlk dönüşten sonra 6 ay içinde geri dönerlerse Amerika'ya sorun olmuyor diye biliyorum.
    6 ayı geçtikten sonra risk teşkil ediyormuş sanırım. Yanılıyor muyum ?

Ceaplar ve katkılarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, bol şans diliyorum hepimize

• ⭐⭐⭐⭐

@inxtria, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@zafer-kaymak Zafer Bey hiç öyle düşünmeyin, emin olun kötü senaryo genelde gerçekleşir. Tecrübe ile sabit, ben de İngiltere’ye giderken aynı sizin bu dediklerinizi söyledim ve Türkiye’ye döndüm. İngilizce seviyenizi bilmiyorum ancak maalesef öğrenmek ve oturtmak kolay olmuyor, hele ki aktif kullanacağınız bir yerde değilseniz. Konuşma ve dinlemede sorununuz varsa kursa giderek ve aktif kullanarak en az 1 yıl diyebilirim. Dediğim gibi bunlarda sorununuz varsa mümkün olduğunca İngilizce sorununuzu Türkiye’deyken bir şekilde halledin. Oraya bırakmayın.

Önemli olan sizin kararlı olmanız, emin olun İngiltere’de “en kötüsü bir uçak bileti alır dönerim, tecrübe edinirim”, “Türkiye’de hayatım nasılsa iyi döndüğümde kaldığım yerden devam ederim” diyen hemen herkes geri döndü, aynı benim gibi. Ama “ne olursa olsun buraya tutunacağım” diyenler bir hayat kurdular ve devam ediyorlar.

Ne demişler, başarmanın yarısı inanmak.

Gemileri yakmadan giden ayni gemiyle doner. Is konusunda bile "Olmazsa su ise gecerim" diyerek girdigim her iste bir ay dolmadan ayrildim. Cunku kalmak zorundayim, bir sekilde uyum saglayip basarmaliyim demedikten sonra illa bir maraz cikiyor ve pes edip birakiyorsun.

• Ben galiba sonuçlara bakamayacağım 😀 saat ilerledikçe heyecan artıyor.

• Arkadaşlar hepinizi şimdiden tebrik ediyorum. Herkes için hayırlısi ne ise o olsun.

• ⭐⭐⭐

Başvurumuzu yaparken 2 kişiydik şimdi inşallah 3 kişilik bilet almak nasip olur 🙏🏼

Yazmiyim yazmiyim diyorum yok olmuyor çay kahve elimde telefon burdan başka yere bakamz vaziyetteyim 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |