Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mekanik78 Merhabalar. Benim 10 yıllık pasaportum 2021 mayıs ayında dolacak. Olası kazanmam durumunda DS260 ı göndermeden önce mi yenilemeliyim yoksa ds260 gönderdikten sonra eylül ekim aylarında yenilesem sorun olur mu ?

• Yasaklı

@delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sahte pasaport no ile kazanilip konsoloslukda elenecegini dusunen arkadaslar var oysaki sahte pasaport no kazanamaz... bu dusuncede olan arkadaslar demekki hic yurt disina cikmamis yada amerika devletini aptal zannediyor yada amerikanin konsolosluk gorevlilerini direk elenecen insanlarla meskul edecegini zannediyor... ben 3 defa amerika vizesine basvuran biri olarak bu arkadaslara sunu diyeyim...benim param varken kagitta yazan ekonomik sebepten dolayi red almistim.. dedim gorevliye bana niye red verdin benim param var.. dediki KAGITTA YAZIYOR...adam sana aciklama yapmazken sen olmayan bir pasaport no ile gorusmeye gideceksin oylemi??? Peki soruyorum sana green card islemi icin ayni bir yere yonlendirilirken olmayan basvuru pasaportunla nasil konsoloslukdan gireceksin... sunu yazarken bile kiziyorum bu kadar bu isleri bakkala girmek sanan kisilere... benden size tavsiye ,birak gercek pasaportu , eger kazanirsan takim elbise giy guzel tras ol ki bu bizim ulkeye girmeye deger bir insan desinler ,, coban green card kazanmista amerikaya gitmeye calisiyor demesinler... bu sozlerimi amerikda yasamis yada bir cok defa yurt disina cikmis yada gorusmelere girmis insanlar cok iyi anlayacaktir... nede olsa tecrubeli ve akilli adamlar anlayacak...

Bir anda kafamin icinde bir simsek cakti soyleki; 55000 GC icin 35000 sira numarasi verdiklerini dusunelim...Cunku 55000 aileler ile birlikte yani "derived"..Turkiye'den bircok kisinin olmayan pasaport numaralari ile basvurdugunu dusunursek bu durumda onlar eksik evrak vs gibi durumlardan otomatikman elenecek ve avrupa dogumlu olan ben ve esim gibi basvuru sahiplerine sira gelme olasiligi artacak yani sansimiz toplamda %3 ise %5 olacak "Tesekkurler Turkiye" 🙂

• @Mekanik78 Benim de en başından beri kast ettiğim bu ama bazı forumdaşlar anlamamakta ısrarcı halen öyle mi gidecek görüşmeye falan yazıyorlar 😃 . Ayrıca diğer kişilere evet sıra gelir ama bu sahte nolu kişilerden dolayı gerçek kazanacakları da engellemiş olurlar hiç seçtirmeyerek.

• @delikadir54 Kesinlikle dediginize katiliyorum. ABD gibi bir ulkenin sistemini kucumsememek gerekir. Sahte bir pasaport numarasiyla basvuran kisileri eleyecek bir sistemleri mutlaka vardir. ayrica yalan beyani asla affetmediklerini biliyoruz, demek istedigim bu kisiler sahte pasaport numarasiyla basvuranlar kendi ayaklarina siktilar sisteme yalan soyledikleri icin hayat boyu men cezasi bile alabilirler.

• @crazycells Ama mülakata kadar elenmeyecekler yani? Gene kazanıyor, başkalarının kazanmasını engelliyorlar yani, bu kötü bir durum 🙄

• @cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Mekanik78 Merhabalar. Benim 10 yıllık pasaportum 2021 mayıs ayında dolacak. Olası kazanmam durumunda DS260 ı göndermeden önce mi yenilemeliyim yoksa ds260 gönderdikten sonra eylül ekim aylarında yenilesem sorun olur mu ?

Pasaport konusunda yetkili bir otorite değilim ancak eski (lacivert) pasaportlarda süre bitince harç ödemesi yapıp süresini uzatıyordun aynı pasaportta bunun için ayrılmış sayfalar vardı. Sonradan verilen pasaportta ise hiç dikkat etmedim yani 10 yıllık süre bitince eskiden olduğu gibi pasaportu değiştirmeden uzatılıyor mu yoksa yenilenmesi mi gerekiyor bilmiyorum. Ancak bugüne kadarki vize görüşmesi tecrübelerinden okuduğumuz kadarıyla dürüstsen bir şekilde sorunun çözülüyor. Bu durumda eski pasaportunuzu da yanınızda götürürseniz sanırım sorun kalmayacaktır.

• Arkadaşlar ayrıca; amerikaya gitmedim ama avrupa yönünde çok defa yurtdışına çıktım, yabancı ülkedeki pasaport polisleri de bir sürü kayıt vs yapıyorlar, sanırım ülkeler arası pasaport numaraları konusunda bir paylaşım var ki sorunsuz sınır kapılarından geçtik. Pasaport numaralarının çok çok özel bir bilgi olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak, eğer bu konuda bir paylaşım varsa abd sahte pasaport numarası işini gerektiği gibi çözer, bunun bizim tahminlerimize kalmayacağı düşüncesindeyim. Saygılarımla.

• Yaklaşık 2,5 gün kaldı sonuçların açıklanmasına. Ben pazar günü bakmayı düşünüyorum ve bu gece 00:00'dan itibaren sonucu kontrol edinceye kadar foruma mesaj atmayacağım bu da benim totemim 🙂 🙂 Mesajları okuyacağım elbet. Şimdiden hepimize bol şans ve sabır diliyorum 2,5 günümüz 2,5 dakika gibi çabucacık geçsin gitsin...

• ⭐⭐

@Mekanik78 uzatma artık yok süre bittimi yenisi veriliyor

• ⭐⭐

@cüneyt-tarıkman bana kalırsa süresi bitince yeniden çıkarın sonuçta e devlette pasaport numaraları görülebiliyor eski pasaportu da resim olan sayfa fotokopisi çekersiniz mülakatta bu eskisinin fotokopisi der ispatlarsınız tabi karar sizin bu yıl yenilerseniz de harç olarak 2021 de zamlanacağı için avantajınız olur

• arkadaşlar pasaport uygulamasının getirilme amacı olarak sahteliklerin önüne geçmek diye belirttiler. elbette sahte numara ile başvurmaya çalışacak olanları da düşünmüşlerdir. bir önlem almışlardır diye düşünüyorum

• bu arada facebook grubu açıklanmaya yakın amma coşmuş.. bir sürü yeni üye gelmiş.

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sahte pasaport no ile kazanilip konsoloslukda elenecegini dusunen arkadaslar var oysaki sahte pasaport no kazanamaz... bu dusuncede olan arkadaslar demekki hic yurt disina cikmamis yada amerika devletini aptal zannediyor yada amerikanin konsolosluk gorevlilerini direk elenecen insanlarla meskul edecegini zannediyor... ben 3 defa amerika vizesine basvuran biri olarak bu arkadaslara sunu diyeyim...benim param varken kagitta yazan ekonomik sebepten dolayi red almistim.. dedim gorevliye bana niye red verdin benim param var.. dediki KAGITTA YAZIYOR...adam sana aciklama yapmazken sen olmayan bir pasaport no ile gorusmeye gideceksin oylemi??? Peki soruyorum sana green card islemi icin ayni bir yere yonlendirilirken olmayan basvuru pasaportunla nasil konsoloslukdan gireceksin... sunu yazarken bile kiziyorum bu kadar bu isleri bakkala girmek sanan kisilere... benden size tavsiye ,birak gercek pasaportu , eger kazanirsan takim elbise giy guzel tras ol ki bu bizim ulkeye girmeye deger bir insan desinler ,, coban green card kazanmista amerikaya gitmeye calisiyor demesinler... bu sozlerimi amerikda yasamis yada bir cok defa yurt disina cikmis yada gorusmelere girmis insanlar cok iyi anlayacaktir... nede olsa tecrubeli ve akilli adamlar anlayacak...

Maalesef @delikadir54 beyefendi biz yukarıda da @MuratUsa kardeşimizin çok doğru ve haklı olarak belirttiği gibi 12-13 yaşından beri çalıştığımız ve harcadığımız her kuruş hesabını yaptığımız için ailecek, yurtdışına çıkamadık ve sanırım size de bu yüzden biraz cahil kalmış göründük, ama kader işte ki Allah ta bize bu yolu gösterdi, sizin gibi kimi okumuş insanlar da Amerika'ya gitse bile orada garsonluk yapar, ve bence konuşmalarınızda yok yurtışına çıkmış tecrübeli akıllı insanlar diyerek bizim gibi insanları eziklemeye çalışmamanızı dilerim, kendi tecrübeniz aklınız kendinize değil mi, Amerika'ya Avrupa'ya gitmişsin gitmemişsin önemli mi kişiliğinin yanında

• ⭐⭐

@İrem-Özbey o tavrı sevmiyorum zaten de kimse kimseyi bişeyler ima ederek maddi yönden vs. ezemez haa yurtdışına gitmek önemli mi bence hayır çünkü iki ayrı dünya amerika ile avrupa

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sahte pasaport ile alakalı dediklerinize katılıyorum da.. ne alaka takım elbise 🙂 2015'te uçak krizinde öğrenci vizesi ile Rusya'ya gittim. üzerimde tişört ve eşofman vardı kapıdan girerken. vize almaya ajansa da kapri şort ve tişört ile gitmiştim. geçen sene Yunanistan'a D tipi vize ile gittim. vizeyi İzmir'deki elçilikten alırken gayet sakallıydım ve tişörtleydim. çalıştığımız firmada eşofmanla ya da şortla falan çalışırdık. amerika'nın, avrupa'nın hakikaten sizin takım elbisenize ya da sakalınıza takacağınızı düşünüyorsanız, o kadar kere yurt dışına çıkıp boşuna gezmişsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @haymatlos_ Evet haklısın yani dünyanın en iyi ülkelerine gitmişsin gitmemişsin önemli değil yani sen insanı bilgisiz görüyorsun bu söylediklerinle ve söylediklerinin bence hiçbiri de o kişiye yararlı değil, biz Amerika'ya yol geçen hanı demiyoruz zaten, o soruyu başkası sormuştu ve sonra yorumunu sildi, bende insanların neden bana tepki gösterdiğini anlayamıyorum

• @travelleth Bu kişi kesinlikle zengin ve öyle olmayanları da hor görüyor, küçümsüyor, bu forum bu yüzden açılmadı ve bence uyarılması lazım

• Simdiden yazayim kazanamazsaniz bir dahakinde aklinizda olsun... cep telefonuz ile cekin fotonuzu... fotografi kare poziyonuna getirin ki kare yapacam diye fotoyla oynamayin ve 6-7 adet hafif uzaklasarak fotolar cekin .. 1 i oturacak yesil alana... unutmayin arka kamerayla ceksin birisi ve sunuda unutmayin telefonlar yuksek pixelde ceker. Mesela 1920x1920 . Kaliteli ve kare yani...bu resmi sisteme otutturun ve crop deyin crop deyince oynamamis 600x600 fotograf elde edersiniz. Bu crop yapilmis fotoyu ismini degistirmeden kaydedin... bukadar basit... ve birde su var basvuracaginiz gun cekin fotonuzu... arkada hafif golge olabilir... ornek fotolara bakarsaniz hafif golge vardir....

• Peki ortaya bir olay daha atayım, diyelim pasaportun son hane veya 1 rakam yanlış yazanlar da direkt sahte pasaport algılanıp elenecek mi yoksa onlar bunu düşünüp bunu mülakata bırakacak olabilirler mi eğer öyleyse sahte başvuru yapanlar da mülakata girebilir demek olur, ve o gün öyle bir pasaport olmadığı ortaya çıkar sonuçta yeni aldım deme şansı olacak mı, bir de bilerek yanlış girip kazanırsa bu adam bunu bilerek masraf yapar mı oda muamma herhalde çıkarsa kesin başka yollar dener sanmam bunu dert edeceğini

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |