Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• MERHABA

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA CASE NUMBERİ SORGULADIĞIMIZDA O AN OLUŞTURUP MU VERİYOR YOKSA ÖNCEDEN BELLİ Mİ?
    SORGULAMA ANINDA NUMARASI VERİYORSA NE KADAR ERKEN BAKARSAK DÜŞÜK NUMARA ALABİLİR MİYİZ?

• @sncr Azərbaycanda 18 yaşından küçüklər için 30 manat 40 kurus buyukler için 40 manat 40 kurus 10 15 gündede geliyor max 15

• @network, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

8 yaşından küçüklər için 30 manat 40 kurus buyukler için 40 mana

kac yillik acaba?

• @sncr 10 yillik 18 yaş altı için de 5 yillik

• @Mekanik78, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu sahte pasaport numarası konusunda tekrar görüşümü yazayım. Bence kafamızda abarttığımız gibi çekiliş sırasında bu numaraları tespit edip eleyen bir sistem yok. Daha çok caydırıcı bir önlem gibi geliyor bana. Eskiden 30 kişiye birden başvuran kişi her bir kişiye sahte pasaport numarası uyduracak kadar kasmaz herhalde diye getirilmiş bir sistem sanki. Uydurursa bir tane falan uydurur diye düşündüler herhalde. En çok merak ettiğim konu zaten daha öncede yazdım sahte pasaport numarası ile başvuranlardan kazanan çıkacak mı? İşte o zaman sorgularlar hiç böyle bir numara oldu mu olmadı mı diye ve başvurusu geçersiz olur ki muhtemelen süreç böyle işleyecek. Yani kesinlikle hak yeme olacak bence bu konuda.

Başvuru talimatında sahte numarayı önceden tespit ettiklerine dair bir bilgi yok. Benim anladığım eğer becerip de sahte no girebilen olduysa diğerlerinin kazanma şansını azaltacak. Eğer sahte no ile başvuran seçilirse onlar da ds260 gönderemeyecek hadi zorladılar bu engeli aştılar randevu aldılar orada da pasaport no değişikliğini açıklayamayacakları için red alacaklar. Ama işte sonuçta gereksiz yere hem kendilerini hem de büyükelçilik çalışanlarını meşgul edecekler diğer yandan da doğru bilgilerle giriş yapanların seçilmesine engel olacaklar. Hatta çoktan oldular bile...
    27b03031-3ba0-48f9-b07d-cb3a5e2ad428-resim.png

Bunların hiç biri olmaz arkadaşlar. Velev ki atmasyon pasaport numarası sallayan birine çıktı, adam başı en az 220 USD sağlık muayenesi, 330 USD vize ücretini yatırır mı? Bence yatırmaz, istenilen evrakları da gönderemeyeceği için sonrakilere sıra gelir diye tahmin ediyorum.

• @network, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr 10 yillik 18 yaş altı için de 5 yillik

10 yillik pasaport 2020 yili itibari ile turkiyede 995,00 TL+ 160,00 TL ile 1155 tl. yani manat olarak bakarsak 291 manat. tam 7 kati. ilginc.

• @sncr Ben pasaportları sorgulayan sistem yok diye bir şey yazmadım bunu çekiliş sırasında otomatik olarak eleyen sofistike bir sistem yok yazdım. Muhtemelen böyle kazananlar olacaksa devam ettiremeyecekler başvurularını olan gerçek numarayla başvurup da elenenlere olacak. Haklarına girilmiş olacak.

• ⭐⭐

@network manat yaklaşık 4 tl (30 manat yaklaşık 120 tl)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yakisikligenc34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

herkese selamlar, 11. sınıfı an itibariyle corona sebebiyle noktalamış bulunmaktayım ve 12. sınıf sayılırım. ekim ayında 12. sınıfta greencard başvurusu yapmayı düşünüyorum pasaport alıp, başvuruda lise mezunu olarak işaretleyeceğim vize mülakatına kadar çoktan diplomam elimde olmuş olacak sizde bu bana engel olur mu? @crazycells 2018'deki gönderilerinde sıkıntı olmaz diyor ama bazı kişiler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor birisi yeşillendirirse sevinirim pasaport fiyatları oldukça pahalı para israfı da yapmak istemiyorum bir yandan çünkü imkanlarım biraz kısıtlı

basvuru yaparken durumunuz ne ise o sekilde cevap vermelisiniz.

mulakat sirasinda diplomaniz varsa bir sorun cikmadan vizeyi alabilirsiniz.

• @sncr asgari ücret son dəfə 1600 muydu 1500 du heralde sizde bizdə 250 manat çoxdan 125 manatdı bizdə hayat ucuz buna görədə maaşlar az

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr Ben pasaportları sorgulayan sistem yok diye bir şey yazmadım bunu çekiliş sırasında otomatik olarak eleyen sofistike bir sistem yok yazdım. Muhtemelen böyle kazananlar olacaksa devam ettiremeyecekler başvurularını olan gerçek numarayla başvurup da elenenlere olacak. Haklarına girilmiş olacak.

cekilis sirasinda otomatik eleyen sistem olup olmadigini bilmiyoruz. yoksa eger dediginiz gibi birilerinin hakkina girmis olacak. umarim vardir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@yakisikligenc34 Yönetmeliğin ilgili maddesine göre mevcut koşullarda başvuru yapamıyorsunuz.
    Yönetmelik: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-English.pdf

İlgili madde başlığında:
    Requirement #2: Each DV applicant must meet the education/work experience requirement of the DV program by having either:

 at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education;

Bu açıklamaya göre başvuru esnasında halihazırda bir lise diplomasına sahip olmanız gerekiyor.

o sekilde yaziyor ama sorun olmuyor. Daha onceki tecrubelerden bunu rahat soyleyebiliriz... Ankara'daki ABD konsoloslugu mulakat sirasinda sartlari saglayip saglamadiginiza bakiyor, bilginize...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Özbey, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ayhan Öğmen'in canlı yayınında şimdi birisi sormuş sahte pasaport no'su ile başvuru yapılıyormuş, kazanırsa diğer insanların hakkını gasp etmiş oluyor, bunun için konsolosluk başka insan alıyor mu? Çünkü insanların kazanmasını önlüyorlar

tabii ki konsolosluk buna izin vermeyecektir ve basvuruda yanlis pasaport bilgisi veren kisiler mulakatta elenecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tr3301 forumda buyuk harf kullanmayin.

• @sncr Umarım başvuru sonrasında pasaport numaralarını check eden bir sistem kullanmışlardır da boş sahte başvurular temizlenmiş olur.

• Farazi evhamları bir kenara bırakıp huzurla, aşkla ve umutla 6 Haziran'a odaklanın derim. 💙

• @ChipsTR, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr Umarım başvuru sonrasında pasaport numaralarını check eden bir sistem kullanmışlardır da boş sahte başvurular temizlenmiş olur.

kullandiklarini dusunuyorum . nedenlerimi madde madde yaziyim.

• 10 yili askindir basvuru aliyorsun ve birden pasaport numarasi sarti cikiyor. adamlar mulakatta elensin diyemi koydu bu sarti sadece

• green kart lotosunu kazanip amerikada sorun cikartan insanlar baya tepki cekti. bu konuda daha detayci olmak istemislerdir .

• teknoloji ve bilgisayar sektorundeki gelismeler artik bunu kolaylikla ve dusuk maliyetle yapmaya olanak sagliyor.

• yine teknolojinin gelismesi gc bvasvurularini baltalamayada olanak sagliyor.cok ucuz fiyatlara internetten cloud bilgisayarlar uzerine yazacaginiz bir kac uygulama ile milyarlarca basvuru istegi gonderebilirsiniz bu sayfalara. rastgele isimler , rastgele pasaport numaralari uretilebilir.hali hazirda rastgele id ureten siteler bile var.yapilamayacak birsey degil.etik acidan dogru bulmasam da emin olun dunyanin bi yerinde bunu yapacak insanlar var 🙂

ben gv lottery duzenleyen kurum olsam sebeplerimden bazilari yukaridaki gibi olurdu.
    belkide henuz koymamislardir boyle bir sistem. ilerleyen yillarda getireceklerdir.

bu senede extradan kimlik nosu isteyelim seneyede ayakkabi numarasini isteriz gibi bir mantikla yapiyorlarsa zaten isimiz yas.

• Sahte pasaport no ile kazanilip konsoloslukda elenecegini dusunen arkadaslar var oysaki sahte pasaport no kazanamaz... bu dusuncede olan arkadaslar demekki hic yurt disina cikmamis yada amerika devletini aptal zannediyor yada amerikanin konsolosluk gorevlilerini direk elenecen insanlarla meskul edecegini zannediyor... ben 3 defa amerika vizesine basvuran biri olarak bu arkadaslara sunu diyeyim...benim param varken kagitta yazan ekonomik sebepten dolayi red almistim.. dedim gorevliye bana niye red verdin benim param var.. dediki KAGITTA YAZIYOR...adam sana aciklama yapmazken sen olmayan bir pasaport no ile gorusmeye gideceksin oylemi??? Peki soruyorum sana green card islemi icin ayni bir yere yonlendirilirken olmayan basvuru pasaportunla nasil konsoloslukdan gireceksin... sunu yazarken bile kiziyorum bu kadar bu isleri bakkala girmek sanan kisilere... benden size tavsiye ,birak gercek pasaportu , eger kazanirsan takim elbise giy guzel tras ol ki bu bizim ulkeye girmeye deger bir insan desinler ,, coban green card kazanmista amerikaya gitmeye calisiyor demesinler... bu sozlerimi amerikda yasamis yada bir cok defa yurt disina cikmis yada gorusmelere girmis insanlar cok iyi anlayacaktir... nede olsa tecrubeli ve akilli adamlar anlayacak...

• @muarrem, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Mekanik78, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu sahte pasaport numarası konusunda tekrar görüşümü yazayım. Bence kafamızda abarttığımız gibi çekiliş sırasında bu numaraları tespit edip eleyen bir sistem yok. Daha çok caydırıcı bir önlem gibi geliyor bana. Eskiden 30 kişiye birden başvuran kişi her bir kişiye sahte pasaport numarası uyduracak kadar kasmaz herhalde diye getirilmiş bir sistem sanki. Uydurursa bir tane falan uydurur diye düşündüler herhalde. En çok merak ettiğim konu zaten daha öncede yazdım sahte pasaport numarası ile başvuranlardan kazanan çıkacak mı? İşte o zaman sorgularlar hiç böyle bir numara oldu mu olmadı mı diye ve başvurusu geçersiz olur ki muhtemelen süreç böyle işleyecek. Yani kesinlikle hak yeme olacak bence bu konuda.

Başvuru talimatında sahte numarayı önceden tespit ettiklerine dair bir bilgi yok. Benim anladığım eğer becerip de sahte no girebilen olduysa diğerlerinin kazanma şansını azaltacak. Eğer sahte no ile başvuran seçilirse onlar da ds260 gönderemeyecek hadi zorladılar bu engeli aştılar randevu aldılar orada da pasaport no değişikliğini açıklayamayacakları için red alacaklar. Ama işte sonuçta gereksiz yere hem kendilerini hem de büyükelçilik çalışanlarını meşgul edecekler diğer yandan da doğru bilgilerle giriş yapanların seçilmesine engel olacaklar. Hatta çoktan oldular bile...

Bunların hiç biri olmaz arkadaşlar. Velev ki atmasyon pasaport numarası sallayan birine çıktı, adam başı en az 220 USD sağlık muayenesi, 330 USD vize ücretini yatırır mı? Bence yatırmaz, istenilen evrakları da gönderemeyeceği için sonrakilere sıra gelir diye tahmin ediyorum.

OK zaten elçilikte vize almaları imkansız diyebiliriz. Sonraki seçilenlere sıra gelecek dolayısıyla bunda da hemfikirim. Ancak şöyle düşünelim diyelim ki Türkiye'den 20 kişi sahte pasaport no ile seçildi o zaman doğru bilgi veren 20 başvuru sahibinin seçilmesine engel oldu. Benim anlatmak istediğim buydu.

• @Mekanik78, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@muarrem, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Mekanik78, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

OK zaten elçilikte vize almaları imkansız diyebiliriz. Sonraki seçilenlere sıra gelecek dolayısıyla bunda da hemfikirim. Ancak şöyle düşünelim diyelim ki Türkiye'den 20 kişi sahte pasaport no ile seçildi o zaman doğru bilgi veren 20 başvuru sahibinin seçilmesine engel oldu. Benim anlatmak istediğim buydu.

Evet haklısınız, EU bölgesinden sıradan 20 kişinin önü açılır diye düşünüyorum, iddialı değilim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |