Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Ali-Dmr hahaha spoiler iyi olmuş demek gözlerden anladılar

• Yasaklı

@kryilkilic, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa her parası olan college dil eğitimi alabiliyor mu sanıyorsun? Dil okulları için bir çok kriter oluyor hele benim gibi kalifiye bir elemansanız sizi muhtemel göçmen olarak belirleyip dil öğrenmek için değil göç etmek için geliyor diyip vize reddi alıyor. Bu şekilde vizesi red edilen bir çok tanıdığım var. Green card hem en kolay hem de en zor elde edilen yöntem. En kolay çünkü sadece şansa bağlı başka çok büyük yeterlilik istemeyen bir prosedür, en zor çünkü çıkma şansı %1,28

Kesin olan birsey varki ABD de parasini odeyip dil kursuna yazilmak yada ogrenci olmak DV lottery den GC kazanmaktan daha kolay degilsede olasilik hesaplamalarina gore daha olasi hemde cok daha fazla...Ayrica bu tur konularda Ulkelerin vize politikalari baskana gore hatta konsolosa gore bile esner yada sertlesir ama DVLottery de sistem hep ayni yildan yila degisiklik olmaz kazanma ihtimali%0.5 ile %1.5 arasidir

• @hato-santa Çok güzel paylaşım olmuş. Ben bir ara bu micronation konusuna epey kafa yormuştum. Sanırım Birleşik krallıkta bir yasal açık varmış. Avustralya'daki micro nation'lar vergilerini ödedikleri sürece özerk olarak kendi kurallarını belirleyebiliyorlarmış. Mış mış yani doğrudan edinilmiş bilgi değil.

Bir hikayede ise, bu micronationlardan biri bir pasaport almış (pasaport satıyorlar, hatta resmi pasaport falan bile alabiliyorsunuz tabi ki geçerliliği yok). Aslen ABD vatandaşı ve güney Amerika'da bir ülkeye gitmiş gezmek için, tabiki o ülkeye ABD pasaportu ile girmiş. Ancak orada çeteler bir gece yolunu kesiyor. Devrimci kardeşler diye bahsediyordu yazısında adam onlardan. ABD vatandaşı olduğunu görünce daha da şiddetin dozunu arttırıyorlar. Akabinde adam o micronation'ın pasaportunu çıkarıyor ve diyor ki biz de Amerika'ya karşı özgürlük mücadelesi veren bir milletiz falan. Onun üzerine adamı bırakıyorlar. Bu da mışlı bir hikaye hatrımda kalan 🙂

Baya önce okumuştum. Sanırım sayıları düşündüğümüzden daha fazladır şuan. Hatta toprağı olmayan micronationlar bile vardı. online micronation.

Teşekkürler tekrar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Geçmiş çekilişte kazanacakları tahmin etmiştik diye hatırlıyorum. Kazanacağını düşündüğümüz kişileri etiketleyelim mi? 2 kişi bilene @crazycells çeyrek altın verecek :p başkan herkes çekiliş yapıyor bizim forumda neden yok 🙂

aynen sayin @tanti 🙂 su an forumca fakiriz maalesef, ancak kendi kendini goturuyor su anda forum, ama eminim 3-4 yil icinde cok daha fazlasini kazanmaya baslayacak, o zaman dediginiz gibi cekilisler yapalim 🙂 bunu kenara not edebilirsiniz...

Sitenin gelir kaynağı nedir tam olarak? Adblock'u bu site için kapatmış olmama rağmen herhangi bir reklam vs göremedim. Emin olmak için başka bir tarayıcıdan da girdim ama değişen bir şey olmadı. Şayet bir bağış sistemi vs varsa katkı sağlamayı çok isterim zira biraz iddialı olacak belki ama daha önce Türkiye'de böyle yardım sever insanların bir araya geldiği bir forum, topluluk vb görmedim.

Özellikle hiçbir maddi beklenti içerisinde olmaksızın yaptığınız çalışmalar takdire şayan. Bu vesileyse size ve kıymetli forum üyelerine çok çok teşekkür etmek istiyorum. GC çekilişi düşük bir ihtimal ama en azından alternatif yollarla ilgili de çok değerli bilgiler mevcut sitede. Umarım başarınız daim olur.

evet, su an COVID-19 nedeniyle reklam yok. Fakat oncesinde reklam banner'i vardi.

Su ana kadar reklamlardan elde edilen miktar 2000 dolar civarinda sanirim; fakat 3 yillik gecmiste cepten cikan parayi henuz karsilamis degil 🙂 forum kendini amorti edip gelir elde etmeye basladigi zaman bu finansal bilgileri paylasmayi dusunuyorum ama su an bunu yapmak gereksiz 🙂

Maalesef su an bagis alamiyoruz, fakat onumuzdeki birkac yillik surecte kar amaci gutmeyen bir vakif olusturma girisimimiz var, o durumda bagislariniza talip olabiliriz 🙂

Yaptiklarinizi, vakit ayirip insanlarin her sorusuna cevap her sorununa derman olmaya gayret etmenizi, kendim yapmis gibi gururla takip ediyorum. Emeklerinizi bu forumdaki kimse gormemezlik edemez. Bu platform bu haliyle de binlerce kisiye kaynak ve yol gosterici olurken ileride artiracagi (muhtemelen sizin de hali hazirda programladiginiz uzere) gelebilecegi bulusturucu ve destekleyici olma potansiyeliyle simdiden Amerikada olusmaya baslayan Turk Community nin bel kemigi olacaktir. Burada yada oraya gelebildigimizde, hic farketmez, bizim elimizden gelecek, maddi ve manevi ne tur gorev varsa duyurmanizi sabirsizlikla bekliyorum. Bir cok arkadasimiz da inaniyorum ki bu vazifede kendinden cok sey katabilecektir.

Cok sagolun 🙂 tesekkurler. Her asamayi duyuracagim, merak etmeyin 🙂

• Yasaklı

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

Benim de a dan z ye o planlarim vardi da yas,evlilik,cocuk ucgeninde olunca herseyin 4x4 luk olmasini ayarlamaya calisiyorsun ki esim cocugum gurbet elde benim bir macera askimla ac acikta kalmasinlar. Para dedigin oyle ha diye birikmiyor. O yuzden 17 yildir cekilis sonucu bekliyorum. Bir cok bekleyen de benim gibidir. Yine de cikmamasi durumunda c d e planlari hazir. Birine yeterlilik mumkun oldugunda derhal yola cikacagiz.

Merhaba GC kazanarak gitseniz bile yaptiginiz sey yine bir maceraya atilmak olacak.Macera sonu belirsiz olan ve ici maceralarla dolu birseydir.Gecen gun bi arkadas Rafet El Roman in macera dolu amerika klibini paylasmisti...Ulke degistiriyorsunuz dil farkli kultur din farkli cografya farkli bu 4*4luk bir maceradir

• Yasaklı

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa okul vs. onlar süreli yatırım vizesi pahalı iki yol kalıyor ya amerikan vatandaşı ile evlilik yada çekiliş çalışma vizesi almak da sponsor vs. zorlu bir süreç bildiğim

Pahali olabilir ama orada ogrenci olarak calisma hakkiniz var ve bircok ogrenci kendi okul masrafini calisarak oduyor.Ozellikle amerikalilarda bu bir kultur olmus ailesi odemiyor zaten

• @hato-santa
    Yazdıktan sonra buldum mışlı hikayelerden birini tekrar 🙂

08814d88-5a9f-414d-912c-262de704e3f8-image.png

• @Muhtaradana Teşekkürler 😊 Ama ben Sayın @MuratUsa sorusu üzerine o açıklamayı yapmıştım. Sanırım açıklayıcı yazınız Murat Bey’in kafasında ki sorulara cevap olacaktır.

• Yasaklı

@Famel, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana Teşekkürler 😊 Ama ben Sayın @MuratUsa sorusu üzerine o açıklamayı yapmıştım. Sanırım açıklayıcı yazınız Murat Bey’in kafasında ki sorulara cevap olacaktır.

Evet okudum konu anlasildi tesekkur ederim arkadaslar harikasiniz..

• az kaldı umarım her şey güzel olacak

• Sonuçlar cumartesi günü TSİ kaçta açıklanacaktı?

• mektubumu almak istiyorum artık 😃

• @Passion 19:00

• valla pazartesi salı bakmayı düşünüyorum ben..ilk başvurum geçen seneydi o zaman dayanamamış kilitli siteye defalarca deneyip sonunda bakmıştım ama bu sene heyecan biraz daha az, bir kaç gün dayanırım sanırım 🙂

• Bende ve eşim başvuru yapmıştık hayırlısı olur umarım çıkar herkes gibi çok istiyoruz. Çıkmazsa sonuçta burda hayatımız devam ediyor önümüzde ki senelere bakacağız.

• ⭐⭐

Aklıma takılan birşey var bu case number kimsenin görmemesi ogrenmemesi gereken birşey mi onun da dolandırıcılığı falan mı oluyor

• @Zelene Sonuç itibariyle kişisel bir veri paylaşılmaması gerekiyor diye düşünüyorum.

• @Muhtaradana Nickinizi görünce gayri ihtiyari mutlu oldum.😄 Hayırlı olsun ayrıca umarım sorunsuz bir şekilde Amerika'ya gidebilirsiniz. Bende Adanalıyım doğma büyüme fakat Ankara da ikamet ediyorum son 6 senedir.

• herkese selamlar, 11. sınıfı an itibariyle corona sebebiyle noktalamış bulunmaktayım ve 12. sınıf sayılırım. ekim ayında 12. sınıfta greencard başvurusu yapmayı düşünüyorum pasaport alıp, başvuruda lise mezunu olarak işaretleyeceğim vize mülakatına kadar çoktan diplomam elimde olmuş olacak sizde bu bana engel olur mu? @crazycells 2018'deki gönderilerinde sıkıntı olmaz diyor ama bazı kişiler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor birisi yeşillendirirse sevinirim pasaport fiyatları oldukça pahalı para israfı da yapmak istemiyorum bir yandan çünkü imkanlarım biraz kısıtlı

• Yasaklı

@yakisikligenc34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

herkese selamlar, 11. sınıfı an itibariyle corona sebebiyle noktalamış bulunmaktayım ve 12. sınıf sayılırım. ekim ayında 12. sınıfta greencard başvurusu yapmayı düşünüyorum pasaport alıp, başvuruda lise mezunu olarak işaretleyeceğim vize mülakatına kadar çoktan diplomam elimde olmuş olacak sizde bu bana engel olur mu? @crazycells 2018'deki gönderilerinde sıkıntı olmaz diyor ama bazı kişiler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor birisi yeşillendirirse sevinirim pasaport fiyatları oldukça pahalı para israfı da yapmak istemiyorum bir yandan çünkü imkanlarım biraz kısıtlı

Merhaba yasin baya ilerlemis o nedenle daha fazla vakit kaybetmek istemiyorsun haklisin.Bence hickimseye sorma ve pasaportunu cikar ve dene..Olursa olur olmazsa ayni pasaportla baska basvurular yaparsin..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |