Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@this-time89 sıralamanız kaçtı

• @LordBolton 2014 yılında çıktı Avrupa vize bülteni 40150'ye kadar aktif oldu. Benim case numaram 40300 küsürattı. Bütün numaraların Currrent olmadığı tek sene yanlış hatırlamıyorsam son senelerdeki. Girip bakabilirsiniz tam sinir bozmalık 😃 😃 😃

• ⭐⭐

@this-time89 tam bir facia olmuş başıma gelse aklıma geldikçe kriz geçirirdim 😂😂

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@this-time89 tam bir facia olmuş başıma gelse aklıma geldikçe kriz geçirirdim 😂😂

Saten bize hastaneden yazıyor arkadaş. Bende kahvemi aldım yağmur yağarken Central park walking 4K izliyorum ehehe

• @Kedicik1616 Central Park'ta görüşmek üzere kart çıkarsa 😂 Tekrar çıkarsa diye düzelteyim 😃 😂

• @Ali-Dmr

Forumun gelir kaynağı zaman zaman alınan reklamlar, şu an yok sanırım, forumun diğer masraflarına bir üyenin sponsor olduğunu okumuştum

Forumda Gösterilen Reklamlar Hakkında https://yesilkartforum.com/forum/post/76469

Reklam gelirlerinin ne şekilde kullanılacağı ile ilgili güzel ve ayrıntılı bir açıklama⬇

Forum ile İlgili Hatalar, Görüşler, Öneriler ve Sorularınız https://yesilkartforum.com/forum/post/16833

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Kedicik1616 Central Park'ta görüşmek üzere kart çıkarsa 😂 Tekrar çıkarsa diye düzelteyim 😃 😂

Tamam gölün kıyısında bekliyom hadi insallah 😁

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido yıllarca başvuran ama kazanamayıp pes edip bir daha da gelmeyen kaç kişi oldu sizin gördüğünüz kadarıyla?

100 kiside belki 1 kisidir. Bir umut ile devam ediyoruz fakat ilk baslarda ki heyecan ve umit kalmadi artik ama basvurmadan da edemiyor insan. Belki hic cikmayacak ama gittigi yere kadar basvurulacak yada hayatin akisi bizi basvurmamaya goturecek. Kismet kader sans isi ne yazikki. Her isteyene cikmiyor malesef.

• @mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido yıllarca başvuran ama kazanamayıp pes edip bir daha da gelmeyen kaç kişi oldu sizin gördüğünüz kadarıyla?

100 kiside belki 1 kisidir. Bir umut ile devam ediyoruz fakat ilk baslarda ki heyecan ve umit kalmadi artik ama basvurmadan da edemiyor insan. Belki hic cikmayacak ama gittigi yere kadar basvurulacak yada hayatin akisi bizi basvurmamaya goturecek. Kismet kader sans isi ne yazikki. Her isteyene cikmiyor malesef.

😞 kaçıncı başvurunuz acaba

• Merhabalar, son birkaç gün kalmışken sizlerle eğlenceli bir bilgi paylaşmak istedim. Hem belki şu gergin zamanlarda biraz yüzünüz güler.
    Her gün farklı eyaletle geri sayım yapan bir arkadaş vardı, ondan rol çalıyormuşum gibi algılamaz umarım 😃

Bugün size bir eyaletten ziyade, resmi tanınırlığı olmayan, kişilerin kendi fantezi dünyalarını gerçeğe dönüştürdüğü Mikro ulusların birinden bahsedeceğim:
    MOLOSYA

Molossia ya da Türkçe ismiyle Molosya şu anki Nevada eyaleti sınırlarında Dayton Kasabası'nda bulunan bir mikro cumhuriyettir.
    Google Maps'te yerini görmek isterseniz: https://www.google.com/maps/place/Molossya+Cumhuriyeti/@39.3230079,-119.5395937,167m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x809904414b5e703b:0x2d9b2e6669793580!8m2!3d39.3229068!4d-119.539598?hl=tr

Bu devlet, 1977'de Kevin Baugh tarafından parodi/ dalga amaçlı kurulmuştur. Kendi evinin bulunduğu arsayı bu devletin sınırları olarak kullanmıştır. Yaşadığı ev hükümet evi, bahçesine kurduğu tahta kulübelerden ise Postane, gümrük gibi resmi yapılar inşa etmiştir. Tabii ki resmi dediğime bakmayın bu dairelerde memur olarak cansız mankenler durmakta 😃
    molosyabank.jpg
    Molosya'nın banka memuru

molosyagümrük.jpg
    Molosya gümrük memuru

Kevin_baugh.jpg
    Molosya'nın kurucu lideri Kevin Baugh ve arkada dalgalanan bayrakları.

ourania.png
    Molosya ve Amerika'yı ayıran sınırda çekilmiş bir fotoğraf 😃 Bu fotoğrafta soldaki birey ise bir başka mikro ulus olan Ourania'nın lideri.

Bu tarz mikronationlar arası ziyaretler sık sık yapıldığı gibi, micronation liderleri ve ailelerinin birlikte toplandığı MicroCon gibi organizasyonlar da yapılmaktadır.

microcon.png

2019 yılında düzenlenen Micro Uluslar Buluşmasından bir kare. Giyim kuşamlarındaki çeşitlilikten ne kadar renkli olayların gerçekleştiğini anlıyorsunuzdur 😃

Ülkenin vatandaş sayısı 32 olarak söylenmekte, ama sürekli olarak orada yaşayanlar sadece Büyük lider Kevin ve ailesi.

molosyakraliyet.png
    Molosya Kraliyet Ailesi

Böyle bir farklı yapılanma tabii ki de çok ilgi çektiği için yıl içinde yüzlerce turiste ev sahipliği yapıyorlar. Nevada eyaletinde de hatırı sayılır bir sevinirliğe sahipler. Yılda bir kere düzenlenen ve eyaletin ABD'ye katılışının kutlandığı Nevada Day Parade'de bayraklarıyla donattıkları pickup araçlarına binerek şehirde tur atarken bir yandan da aracın kasasında halkı selamlıyorlar 😃

nevadaparade.png
    Nevada Day Parade 2018

Ülkenin resmi dili İngilizce ve aynı zamanda Esperanto'dur.

Hatta ülkenin Valora adlı kendi para birimi var. Hiç şaşırtıcı olmamakla beraber 1$ = 1 VL 😃

Ülkelerinin uzay teknolojisini aşırı önemsediğini ve bu konuda birçok yatırım yapıldığını belirten Kevin senede birkaç kere Walmart'ta 50$'a satılan roketlerden alıp Nevada çölünde 300 metrelik fırlatışlar deniyor 😃

molosyatabela.png
    Ülkenin şehir merkezi bu gördüğünüz arazi işte. Tabelada görünen isimler ise diğer Mikro Ulusların yönlerini ve onlara olan uzaklığı göstermekte.

molosyapoz.jpg
    Ne dersiniz forum,Green Card çıkarsa belki de bu büyük liderin güzel ülkesini ziyaret etmeyi planlarsınız.

molosflag.png
    Son olarak buraya kadar okuduysanız teşekkürlerimi sunuyorum, umarım gününüze biraz da olsa renk katmışımdır.
    Bu şanlı bayrak orada dalgalandığı sürece biz burada rahat uyku çekebileceğiz işte 😃

• @tr3301 Sistem böyle işlemiyor önce bakan bir şey elde etmiyor. Zaten şu anda sonuçlar belli eğer size çıktıysa case numaranız şu anda belli. Yani 11 haziranda da baksanız bir şey değişmeyecek sonuçlara.

• @this-time89 okurken gerildim 😃

• @FreeMen hangi üniversitede okudunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Geçmiş çekilişte kazanacakları tahmin etmiştik diye hatırlıyorum. Kazanacağını düşündüğümüz kişileri etiketleyelim mi? 2 kişi bilene @crazycells çeyrek altın verecek :p başkan herkes çekiliş yapıyor bizim forumda neden yok 🙂

aynen sayin @tanti 🙂 su an forumca fakiriz maalesef, ancak kendi kendini goturuyor su anda forum, ama eminim 3-4 yil icinde cok daha fazlasini kazanmaya baslayacak, o zaman dediginiz gibi cekilisler yapalim 🙂 bunu kenara not edebilirsiniz...

Sitenin gelir kaynağı nedir tam olarak? Adblock'u bu site için kapatmış olmama rağmen herhangi bir reklam vs göremedim. Emin olmak için başka bir tarayıcıdan da girdim ama değişen bir şey olmadı. Şayet bir bağış sistemi vs varsa katkı sağlamayı çok isterim zira biraz iddialı olacak belki ama daha önce Türkiye'de böyle yardım sever insanların bir araya geldiği bir forum, topluluk vb görmedim.

Özellikle hiçbir maddi beklenti içerisinde olmaksızın yaptığınız çalışmalar takdire şayan. Bu vesileyse size ve kıymetli forum üyelerine çok çok teşekkür etmek istiyorum. GC çekilişi düşük bir ihtimal ama en azından alternatif yollarla ilgili de çok değerli bilgiler mevcut sitede. Umarım başarınız daim olur.

evet, su an COVID-19 nedeniyle reklam yok. Fakat oncesinde reklam banner'i vardi.

Su ana kadar reklamlardan elde edilen miktar 2000 dolar civarinda sanirim; fakat 3 yillik gecmiste cepten cikan parayi henuz karsilamis degil 🙂 forum kendini amorti edip gelir elde etmeye basladigi zaman bu finansal bilgileri paylasmayi dusunuyorum ama su an bunu yapmak gereksiz 🙂

Maalesef su an bagis alamiyoruz, fakat onumuzdeki birkac yillik surecte kar amaci gutmeyen bir vakif olusturma girisimimiz var, o durumda bagislariniza talip olabiliriz 🙂

• ⭐⭐

uykular haram oldu bir haftadır belirsizlik acabalar uykusuz bıraktı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Famel, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa Şöyle anlatayım. Dv 2021 vizeleri en son Eylul 2021 de basiliyor. Evraklariniz biraz gec yollayip randevu tarihinizi gec alabilirsiniz yada eksik evrak yollayabilirsiniz. Tabi ki bu bir risk.( EU bolgesini vizeleri erken biterse vizenizi alamayabilirsiniz) Kisaca soyle soyleyeyim eger gorusmenizi Agustos civari yaparsaniz. En gec 2022 Subat ayinda girebilirsiniz Amerika’ya.

yanlış bilmiyorsam eğer belki de karıştırıyorda olabilir green card en son 30 eylülde basılıyor green card ında basılması için 30 eylüle kadar giriş yapması gerek @crazycells daha net cevap verecektir şüpheye düştüm şuan 😃 karıştırıyormuyum diye 😃

30 Eylul vize almak icin son gun, fakat vizeyi hala uzerindeki son gune kadar (yaklasik 6 ay daha) kullanabilirsiniz.

• Hangi meslekler nerede daha rahat iş bulur? Ben mesela harita mühendisiyim, daha önce yenilebilir enerji (Res ve ges) iş geliştirme ve saha tecrübelerim var en kolay nerede iş bulabilirim, teksas’ta ges üzerine büyük yatırımlar olduğunu duymuştum. Rüzgar enerjisi olarak büyük yatırım yapan eyaletler nereleridir?

• Yasaklı

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

• @MuratUsa Hocam çok özelse değilse planlarınızı bizimle de paylaşır mısınız? Alternatiflere yönelecek arkadaşlar için bir fikir oluşturabilir planlarınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |