Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells shengen uçuş kısıtlamaları yüzünden bu öğrencilerin alınmamaları normal değil mi?

• @selink Qatar uçuşlarına uçuş yasakları varken de immigrant vizesi ile katılanlar olmuştu bilginize, eğer uçuş varsa katara bu yöntemi deneyebilirsiniz

• @epsilon05 aşağıdaki soru formundan ulaşarak daha kısa sürede cevap alabilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

@crazycells shengen uçuş kısıtlamaları yüzünden bu öğrencilerin alınmamaları normal değil mi?

evet, normal.

• Konsolosluk otomatik cevap veriyor. Vize sorusuna normal cevap alan var mi?

• @berkpnt konsolosluk sitesi içinden sorularınızı iletirseniz normal cevap veriyorlar.

Göçmen vizesi ve onu ilgilendiren durumlarla ilgili bu adresi kullanabilirsiniz. Ayrıca sitede Göçmen Olmayan Vize kısmı da bulunuyor.

• ⭐⭐

@Muhtaradana kısıtlamalar 1 Haziran itibariyle kalktı. Ben kamu personeliyim. 31 Mart genelgesi ile kamu personeli ile ilgili kısıtlamada kalktı. Zaten az sefer yapacak. Buradan oturum izni olanları ve o ülkenin vatandaşlarını taşıyabilir

• @Stickezz mesaj attim ancak herkes gibi banada otomatik cevap geldi. Yine atarim tabi.

• @arnblt 1 hazirandaki yasak kallkması durumunu memurların yurtdışı çıkış yasağınınkalkmadından mu bahsediyorsunuz yoksa shengen uçuş yasağından mı?

Memurların yurtdışı yasakları için dün siz başlıkta bahsedince daha önceden telegram haber kanallarında gördüğüm bu haberi internette aradım ama resmi açıklama bulamadım, yada haber yapmaya gerek duymamışlar

• ⭐⭐

yurtdışı yasağı genelgesi kalırılmış

• @Muhammed-Eyüp-Yavuz teşekkür ederim Ankara mail adresindeki A büyük ile başlıyor değil mi?Bir de tahliye uçuşları için başvuru ve talep Mail’lerimizi bu adrese yazılması mı gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim

• @epsilon05 Evet dostum direkt mail adresine tıkladığında otomatik olarak senin mailinde de açar göndereceğin yere.
    Hem gönderdiğim adrese hem de göçmen vize birimine mail gönderebilirsin, onun da linkini aşağıda paylaşıyorum.

• ⭐⭐

@Muhtaradana 29 Mayıs 2020 Tarihli ve 31139 Sayılı Resmi Gazete 1. Mükerrer de var resmi bilgi.
    Şengen bölgesi ile nasıl bir sıkıntı varki? Havalanı değiştirmeden şengen bölgesinde ABD ye uçabilirsiniz. Herhangi bir kısıt yok. Elçilik sayfasında yazıyor. Örneğin indiğiniz hava alanından başka bir havaalanına transfer yapacaksanız sıkıntı. O zaman karantinaya alınırsınız ABD de.

• @cem-dinçel bizde aynı durumdayız, ocakta giriş yaptık eşim amerikada kaldı, kızımla burda kaldık nasıl gideceğiz bilemiyoruz, bilgi alırsanız yazar mısınız?

• @arnblt bunu nasıl teyit edebileceğiz? Örneğin Lufthansa veya THY ile Münih ya da Frankfurt aktarmalı olarak uçmak istiyorum. Ama bunun Abd’nin AB ülkelerine koyduğu yasağı kapsayıp kapsamadığını bilmiyorum. Deneyim ya da bilgisi olan yazabilir mi? (EK bilgi: Ben united ve thy nin ist-amsterdam -newark uçuşu için konsolosluğa yazdığımda hayır katılamazsınız cevabını almıştım.)

• @ilhanucarus Dostum ABD'nin koyduğu yasaklar 22 Haziran'a kadardı eğer bu tarih ertelenmezse 22 Haziran itibariyle bu şekilde uçabileceğimizi umuyorum:)

• ⭐⭐

@ilhanucarus bu konu ile ilgili konsolosluğun sayfasında bilgi var. Hava alanı transit bölgesinden dışarı çıkmamanız gerekiyor. Örneğin şengen vizeniz var diyelim. 1 gece amsterdam da kalıp geçemiyorsunuz. Açıklama aşağıdaki şekilde.

Türk Havayolları ile Amsterdam uçuşu
    Türk Havayolları 2 Haziran günü İstanbul’dan Amsterdam’a bir uçuş (TK4901) gerçekleştirecektir. Amsterdam’dan ertesi sabha Newark’a (EWR) gerçekleşecek olan bir direk uçuş bulunmaktadır. Yolcular United Havayolları internet sitesi üzerinden Istanbul-Amsterdam-Amerika uçuşu için bilet alabilirler. Amerikalı yolcuların Schiphol havaalanı transit alanda geceyi geçirmeleri ve gerektiğinde Hollandalı yetkililere Amerika’ya direk uçuş biletlerini göstermeleri gerekmektedir. Lütfen uçuş bilgileri ve bilet satın almak için havayolu şirketleri ile temasa geçiniz.

Transit alanda geceyi geçirip geçiremeyeceğinizi teyit etmeniz gerekiyor.

Not :Bu bilgi konsolosluk web sayfasından.

• @Muhammed-Eyüp-Yavuz inşaallah uzatılmaz 🙏🏻

• Dear Mr.

We understand that you have been issued an immigrant visa but have not yet traveled to the United States.

If you seek to travel to the U.S. as soon as possible, please continue to monitor commercial flight options to the United States. We update this page with information about the options currently available: https://tr.usembassy.gov/covid-19-information-2/

With best wishes,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara

Konsolosluğa yazdığım tahliye uçuş talebim için verilen cevap arkadaşlar

• Ben de yazmıştım ama henüz cevap alamadım. Kendi halimize bırakıldık ☹️.
    @epsilon05, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Dear Mr.
    We understand that you have been issued an immigrant visa but have not yet traveled to the United States.
    If you seek to travel to the U.S. as soon as possible, please continue to monitor commercial flight options to the United States. We update this page with information about the options currently available: https://tr.usembassy.gov/covid-19-information-2/
    With best wishes,
    Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara
    Kons

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |