Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

sanırım wermont ve hawaii dışında yok..

Var da tek tek yazmakla uğraşmak istemedim. 🙂

Ben Hawaii yi de Wermont u da sevdim. Ama polislik değil de mesela ormanlık yer olan bir bölgede Ranger lik orman gorevliligi yapmak isterim. Doğayla iç içe. Nerde bir manzara varsa oraya akarım.

• @ibrahimasar "Yeğenim boş işler gırin kart mırin kart hepsi fasa fiso inanma" deseydiniz ya hocam 😃

• @LordBolton KOLAY İŞ BULABİLME İMKANI: HOUSTON
    Houston, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük dördüncü, Teksas eyâletinin en büyük şehri olan kent. Buranın listede olmasının sebebi, Amerika'da başlangıç yapabilmenin diğerlerinden daha kolay olması. Burası, çok ırklı nüfus aralarına kolayca karışabilmenize olanak verir, birçok iş kolunun burada olması kolaylıkla iş bulabilmenize olanak sağlar. Ev kiraları diğer yerlerle kıyaslandığında oldukça da avantajlı.

-Kolay iş bulabilme,

-Irkçılıkla karşılaşma riskinin minimal seviyede olması,

-Ev kiralama fiyatlarının çok uygun oluşu.

Ayrıca değinmeden edemeyeciğimiz bir şey daha var ki o da halkı. Çok sıcakkanlıdırlar, konuşmayı çok severler, yardım etmeye de bayılırlar.

• @ibrahimasar Valla imkanları bilmiyorum ama NPS (National Park Service) adı altında polis gibi bir departman var,bu ulusal parklarda görev yapıyorlar,hep karizmatik hem doğa ile iç içe hem de nispeten daha sakin bir iş bana kalırsa.ama nps olmak ile polis olmak arasında bir zorluk farkı var mı bilmiyorum.Araştırabilirsiniz.

• @FİNAL APPROACH Günlerden New Jersey'i de yaptınız mı yada yapar mısınız?

• Şu an United Postal Service çok fazla alım yapıyor hemen hemen her eyalette. Saatlik 18 dolar ödüyorlar. Overtime imkanı bol. Amerika'nın PTT'si.

Bak postacı geliyor selam veriyor şarkısını söyleye söyleye iş yapabilirsiniz. 🤠

• ⭐⭐⭐⭐

@imerafera, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar Valla imkanları bilmiyorum ama NPS (National Park Service) adı altında polis gibi bir departman var,bu ulusal parklarda görev yapıyorlar,hep karizmatik hem doğa ile iç içe hem de nispeten daha sakin bir iş bana kalırsa.ama nps olmak ile polis olmak arasında bir zorluk farkı var mı bilmiyorum.Araştırabilirsiniz.

Bakarım valla. Bu aralar dinginlik merakım çöktü. Şu ayı yogi deki ranger gibi sefer tasımı alıp ormanda National park ta güzel güzel takılırım diyorum.
    Mizansen "Yigene de dedim la oğlum ananı babanı buralarda koyup bir başına amarigan gavurunun memleketine mi gideceksin. Ne var Amerika'da. Her şeyimiz var cennet vatanımızda. Deli deli olma. Başvurma griin karta bak yırtar atarım. Ararım Trumpı. Dinci terörist bu derim. Almazlar zaten seni." 😁😁😁

• Yasaklı

@this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa Henüz araştırma aşamasındayım ama Washington eyaleti Seattle kenti aklımda olan yerlerden biri. Ekonomisi iyi bir yer vergilerin düşüklüğü hem de güzel doğası ilgimi çekiyor. Amazon ve Microsoft gibi şirketlerin genel merkezleri burada örneğin. Tek kötü yanı biraz soğuk olması Kanada sınırında bir yer sonuçta. Hemen kuzeyinde Vancouver kenti var Kanada'nın.

Vancouver o kadar soguk bir yer degil dolayisiylada Seattle da dusundugunuz kadar soguk degildir bence

• @serdal bende Kıbrıs’ta polis memuruyum, evim arabam var. Sırf Ortadoğu’dan kurtulmak, çoluk çocuğumun hayatını kurtarmak icin şayet çıkarsa gideceğim

• Az once bir firma aradi beni . Dedi kiminle gorusuyorum ? Dedim ben ahmet buyur... dedi ahmet bey green card kazandiniz . 1500 tl karsiliginda evraklarinizi hazirlamak istiyoruz... dedim az once baska birisi aradi dediki, ahmet bey amerikan vatandasligina hak kazandiniz 1000 tl karsiliginda amerikan vatandasi olabilirsiniz...bende kabul ettim onlarla calisacam dedim ... o daha iyimis onlarla calisin bencede dedi gulerek...iyi gunler dedim🤣🤣🤣

• @ChipsTR o zaman houston tercihi ilk başlarda bana göre doğru bir tercih özellikle iş imkanlarının fazla olması bizim gibi göçmenlere cazip geliyor

• @delikadir54 dünde beni istanbul kod numaralı bir telefonla aradılar 300 dolara adınıza başvuru yapalım bizim başvurularımız kesin çıkıyor dedi ben de gülerek ben etrafımdaki arkadaşlarım başvurularını ücretsiz yapıyorum siz benden 300 dolar istiyorsunuz deyince telefonu yüzüme kapattı

• Yasaklı

@ChipsTR, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@LordBolton KOLAY İŞ BULABİLME İMKANI: HOUSTON
    Houston, Amerika Birleşik Devletleri'nin en büyük dördüncü, Teksas eyâletinin en büyük şehri olan kent. Buranın listede olmasının sebebi, Amerika'da başlangıç yapabilmenin diğerlerinden daha kolay olması. Burası, çok ırklı nüfus aralarına kolayca karışabilmenize olanak verir, birçok iş kolunun burada olması kolaylıkla iş bulabilmenize olanak sağlar. Ev kiraları diğer yerlerle kıyaslandığında oldukça da avantajlı.

-Kolay iş bulabilme,

-Irkçılıkla karşılaşma riskinin minimal seviyede olması,

-Ev kiralama fiyatlarının çok uygun oluşu.

Ayrıca değinmeden edemeyeciğimiz bir şey daha var ki o da halkı. Çok sıcakkanlıdırlar, konuşmayı çok severler, yardım etmeye de bayılırlar.

Houston 'i 1.siraya yazarsak 2.neresidir sizce?

• Bugün günlerden New Jersey. 🏫

Benzin istasyonunda self servis yöntemiyle yakıt doldurmanıza izin vermeyen iki eyaletten biri. 🚙

Amerika'daki en fazla lokanta ve alış veriş merkezinin bulunduğu eyalet olarak da biliniyor. 🙂

300 bine yakın nüfusuyla en kalabalık şehri ise Newark.

New York'a yakınlığı ve görece daha düşük ev kiraları nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği bir eyalet. 🏠

images (1).jpeg

• @Hyller, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi Ayşegül Hanım'ı dinlemek ayrı bir keyifti. Videoların devamı bizi çok mutlu edecek. Emeğinize sağlık. Ne kadar teşekkür etsek az sizlere. 🙏

Pek istekli olmasa da kadin gozu ile bir kac video cekmesini istiyorum...

• @MuratUsa amerikanin asli kanalin ismi

• Yasaklı

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bugün günlerden New Jersey. 🏫

Benzin istasyonunda self servis yöntemiyle yakıt doldurmanıza izin vermeyen iki eyaletten biri. 🚙

Amerika'daki en fazla lokanta ve alış veriş merkezinin bulunduğu eyalet olarak da biliniyor. 🙂

300 bine yakın nüfusuyla en kalabalık şehri ise Newark.

New York'a yakınlığı ve görece daha düşük ev kiraları nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği bir eyalet. 🏠

images (1).jpeg

Artilar<--- Timsah yok ,yilan yok,cok soguk cok sicak yok firtina tufan hurrican yok peki Eksiler???<--:)

• DV2019 bekleme odasından 15 Mayıs'dan sonraki mesajları okuyup nostalji yaptım biraz. İlk açıklandığı anlardaki üzücü mesajlar çoğunluktaydı (hatta bir kullanıcı an itibarıyla 10. defa seçilememişti) sonraki günlerde kazananlar yavaş yavaş foruma üye olup mesajlarını paylaşmaya başlamışlar. Şimdi o günkü kazananların pek çoğu artık neredeyse 8-10 aydır Abd'deler, ne mutlu onlara, umarım işleri güçleri yoluna girmiştir. Bu çekilişe çok fazla bel bağlamamak lazım, youtube'dan v-logları izleyerek ister istemez hayaller alemine dalıyoruz maalesef. Hayırlısıysa çıksın diye temenni etmekten başka bir şey gelmez elden. Çıkmayanlar önümüzdeki yıllarda da şanslarını denemeye devam edecekler.

• Arkadaşlar bir şey soracağım. Herkes batı yakası çok pahalı diyor ya.. Peki batı yakasında hiç mi uberle geçinen yok? hiç mi garsonluk yapan amerikalı yok? yani california'da herkes de yazılımcı değildir sonuçta..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |