Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Az kaldı. Inşallah hemen siteye giriş yapabiliriz, zira 1 saat beklemek bile zor gelecek açıklandığında 😁

• Bu green card belası artık rüyalarıma falan bile girmeye başladı, rüyasında case number gören var mı? 🙂

• ⭐⭐

@possıble-green siz gördünüz mü?

• @gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iz gördünüz mü?

Belkide bu konuda fazla düşündüğüm ve hayal kurduğumdan olabilir ama sonuçlar açıklanınca unutmayayım diye not aldım, bakalım 🙂

• @possıble-green o kadar gördün yani kaç ki numaran 😀

• @possıble-green, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iz gördünüz mü?

Belkide bu konuda fazla düşündüğüm ve hayal kurduğumdan olabilir ama sonuçlar açıklanınca unutmayayım diye not aldım, bakalım 🙂

Ben rüyamda görmedim ama hep 14 veya 16 bin geçiyor içimden 🙂

• @gariban o sene en yüksek numara 39bin küsürdü. @haymatlos_ 'un dediği gibi 25binlerde kapandı. haliyle gidemedik. İlk başvurumda çıkmıştı bide 🙂 Öyle hazırdımki gitmeye.

• ⭐⭐

@mkilyar bu sene umarım buradan çoğu insan kazanır ve gider @gariban

• Son 8 yılın 5'inde (2013-2016-2017-2019-2020) tüm numaralar current olup, 2018 hariç diğer 2 tanesinde de 43 binlere kadar gelmiş sıra. 2018'de istisna bir durum var ayrıntısını bilmiyorum neden böyle olduğunu bilen varsa açıklayabilir ama sanırım bilen yok.
    Tabii ki current demek görüşmeye giden herkes vize alacak demek değil ama bunu şu yüzden söylüyorum aslında yüksek case number'a sahip olmak istatistiklere bakıldığında sıranın geç gelecek olması ve sınırlı sayıda "issued visa" olması dışında o kadar da olumsuz bir şey gibi durmuyor.
    "Benim sıram 30-35 bin bana zaten kesin sıra gelmez." düşüncesi 2018 istisnası hariç pek geçerli gözükmüyor yani. Tabii ki gönül ister ki 20 binin altında olsun inşallah 😃

• @hakangokhan Nedense benim de içimden hep 16 bin civarı bir şey geçiyor, hadi inşallah 🙂

• @possıble-green Case Number değil ama konsolosluk görüşmesi gördüm mülakata gitmiştim çok tatlı insanlardı çalışanlar hatta bir kadın ilgilenmişti benimle tavsiyeler veriyordu 😃

• ⭐⭐

2016 ve 2018 çekilişlerinde benim araştırdığım yeniden kontrol edin diye duyuru yapılmış bilmiyorum bazen bazı şeyler garip oluyor bu hep olacağı anlamına gelmiyor tabi

• peki bu seneki rakamlara ne diyorsunuz ? yani ne tahmin ediyorsunuz ?

bence gerek amerikadaki işsizlik ve ölüm oranından , gerekte doların 7 tl ye dayanmasından , birçok tanıdığım şimdiden vazgeçti bile , çoğunun eşi bile artık abd diyince ürküyor , türk erkeği eşini kolay kolay kıramaz 🙂

en çok vaka ve en çok ölüm abd de şuan , eminim çekiliş nisan yada mayısta olsaydı , başvuru sayısı milyonlarca düşerdi

• @Rhonster
    Çok üzülüyorum yaa. İranlılar bile green card kazanıp gidiyor. Off yaa... sonra da amerika'da yaşayan iranlılar amerikan-iran sürtüşmesinde, kasım süleymani olayında falan iran bayrağı açıyorlar amerika'da. İnanılır gibi değil yahu. Entegre olamadıysan, iran'ı madem bu kadar çok seviyorsan git iran'a de mi? Dünya çok garip.

• @gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@haymatlos_ beni umutlandıran bir olay yaşadım, dakikaları saymamın sebebi istemekten çok meraktan. Birde hayatımızda köklü bazı değişikliklere gidiyoruz çocuklarımızın geleceği için bu süreci beklemekteyiz eğer talihli olursak o yönde planlarımızı değiştireceğiz. Yani ben kendimi hazırlıyorum çıkmış gibi, aynı zamanda hayatımızda daha başka köklü değişiklikler yapıyoruz hiç çıkmayacakmış gibi. Böylece bu süreç eğlenceli bir hal alıyor, alternatif bir yaşam tarzına geçeceğimiz için de üzülmeyiz, sadece kediyi merak öldürür derler bizimki o hesap dakikaları sayar olduk 😁

Anladığım kadarıyla kendinize o tarihi köklü değişiklikleriniz için milat belirlemişsiniz. Çıkma/çıkmama durumuna göre bir B planı hazır galiba, değil mi? Öyle de olmalı işte! Burada sanki bu yıl GC çıkmazsa dünya başlarına yıkılacakmış gibi yorumlar yazanları okuyorum. Ve üzülüyorum o forumdaşlar için. Elbette çıkması için umutlu olmak, hayaller kurmak insan olmanın gereği... Ama çıkmazsa da depresyona girmeden bir sonraki çekilişe katılmak ve bir de B planını hayata geçirmek için hazırlanmak da lazım işte aynen siz gibi. Zira hayat geçip gidiyor. Hayatımızı tek bir umuda endekslememek gerek. Birden fazla yol belirlemek ruhsal açıdan da rahatlatır insanı diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@Selda hanm süreç beklemek zor olan 1 yıla yayılınca yaklaşık tabi çıkınca mücadele daha zorlu olacak

• Mayısta bu kadar heyecan yapmamıştınız sakin olun. 🙂

Ertelenince daha fazla heyecanlandı millet.

• ⭐⭐

@Final-Approach virüs erteleme vs derken heyecanı gösteremedik 🙂

• Tam 2 hafta kaldı, heyecan dorukta 😃 Şaka bir yana ben de çok heyecanlıyım, kısmetse buradan direkt DV-2021 Mülakat odasına geçmek istiyorum 🙂

• Arkadaşlar amerikada tanıdıkları olmayanlar çıkması durumunda kartın gönderileceği adresi nasıl belirleyeceksiniz ? Benim sahsen tanıdıgım yok amerikada. Forumu okudum . Kimisi airbnb tutmak riskli diyor , kimisi tutsanızda olur diyor. Konu hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |