Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@gariban, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@TughanTug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea Birilerine göre cebimizde dolarımız varsa hepimiz birer dış minnak değil miyiz zaten 😃

bırakın dış mihrakları asıl dünyanın merkezi olan ülkemizin sevgi pıtırcığı, muhabbet ponçiği, merhamet cücüğü reis sevdalıları sanki kan emici vampirler, komşusunu katletmek isteyen hastalıklı ruhlu kişiler gibi göstermek isteyen iç mihrakların bu kumpasını fark etmedik değil. 😁 😁 😁

Benim de listem hazır. Bizim aileden en az bir 50 kişiyi götürtücem... 🙂

• Merhaba arkadaşlar, bekleme odasında yerimi alıyorum umutla ve heyecanla ☺

• @MySea Kesinlike. Kötü bir şey olduysa mutlaka bir lobi, bir mihrak, bir şer odağı vardır, iyi bir şeyler olduysa zaten herkese rağmen yapılmış 😃

• @gariban tabii tabii iç mihraklar da çok başka bir konu 😃

• @basbas, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar, bekleme odasında yerimi alıyorum umutla ve heyecanla ☺

Merhabalar hoşgeldiniz 🙂

• @clourpoint başınız sağ olsun, ölüm her yaş için üzücü, acılarından kurtulmuş olduğunu bilmek sizin için bir nebze de olsa tesellidir umarım.

Loto sonucunu beklerken herkesin ortak kaygılarından biri bu sanırım. Geride bıraktıklarım ne olacak sorusu. Siz ömrü boyunca yanında olmasanız bile size belki de sadece 1 gün ihtiyacı olacak diyelim, o 1 gün bile insanın aklına takılabiliyor, o bir gün için burada olması gerektiğini düşünebiliyor. Biz hayatımızla ilgili planlar yaparken hayatın da bizimle ilgili planları oluyor aslında.

Nihayetinde bir karar verip tüm sonuçlarıyla yaşamak gerekiyor sanırım.

Herkes için en iyisi olur umarım

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea Birilerine göre cebimizde dolarımız varsa hepimiz birer dış minnak değil miyiz zaten 😃

bırakın dış mihrakları asıl dünyanın merkezi olan ülkemizin sevgi pıtırcığı, muhabbet ponçiği, merhamet cücüğü reis sevdalıları sanki kan emici vampirler, komşusunu katletmek isteyen hastalıklı ruhlu kişiler gibi göstermek isteyen iç mihrakların bu kumpasını fark etmedik değil. 😁 😁 😁

benimde. gc çiksın tüm aileyi götürcem gelmek isteyen insanların hepsine de yardım edecem bi nevi göçmenlik avukatlığı haha

• @ibrahimasar siz yine dönüşümlü bakıyormuşsunuz sayın @ibrahimasar , bence en iyi çözümlerden biri. Bizde anneannenin dedenin yüzüne bakmayan evlat var, ki o insanlar zamanında daha zor şartlarda çocuk büyütmüş. İş onlara bakmaya gelince ortada kimse yok.

Size çıkarsa rahat gidin, iyi bir çözüm bulacağınıza eminim. Onun dışında forumdan bile 10 kişi bulsak, iyi bir planlamayla iki-üç günlük ziyaretlerle biz bile bakarız bence 🙂

• Arkadaşlar karantina günlerinden selâmlar gecesi demek daha doğru😁 bir kaç yıldır gc bekliyoruz bir yandan da hayat devam ediyor. Bu sene pek sık giremiyorum bizim çocuklar da büyüdü evde olunca ders çalıştırıyorum bir yandan da oruç var... Ben birşey danışmak istiyorum sizlere. Avrupaya gitme hakkım var ama Amerika için 3 senedir erteliyorum şimdi oraya gitsek ordayken gc çıksa hep para ve zaman kaybı... üstelik başka bir dili yeni baştan öğrenmek diye diye erteledik ama artık bu sene gideyim mi ne dersiniz? Isveç Finlandiya ve Almanya arasında kaldım. Finlandiya ve Isveç soğuk ama çocukların eğitilmesi için iyi yerler diye düşünüyorum? Almanya ise dil açısından bir tık kolay geliyor biraz biliyorum çünkü. Ingilizcem ise orta seviye . Çok kararsızım sınırlar da kapalı ya şuan kendimi sıkışmış gibi hissediyorum. Bir sene daha bekleyeyim mi gc çıkmazsa?

• Zaman da öyle bir şey ki nasıl geçiyor anlamıyorsun¿

• ⭐⭐⭐⭐

@reader, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar karantina günlerinden selâmlar gecesi demek daha doğru😁 bir kaç yıldır gc bekliyoruz bir yandan da hayat devam ediyor. Bu sene pek sık giremiyorum bizim çocuklar da büyüdü evde olunca ders çalıştırıyorum bir yandan da oruç var... Ben birşey danışmak istiyorum sizlere. Avrupaya gitme hakkım var ama Amerika için 3 senedir erteliyorum şimdi oraya gitsek ordayken gc çıksa hep para ve zaman kaybı... üstelik başka bir dili yeni baştan öğrenmek diye diye erteledik ama artık bu sene gideyim mi ne dersiniz? Isveç Finlandiya ve Almanya arasında kaldım. Finlandiya ve Isveç soğuk ama çocukların eğitilmesi için iyi yerler diye düşünüyorum? Almanya ise dil açısından bir tık kolay geliyor biraz biliyorum çünkü. Ingilizcem ise orta seviye . Çok kararsızım sınırlar da kapalı ya şuan kendimi sıkışmış gibi hissediyorum. Bir sene daha bekleyeyim mi gc çıkmazsa?

almanya da soğuk sayılır 😃 malesef bu sizin karar verebileceğiniz birşey 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@reader, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar karantina günlerinden selâmlar gecesi demek daha doğru😁 bir kaç yıldır gc bekliyoruz bir yandan da hayat devam ediyor. Bu sene pek sık giremiyorum bizim çocuklar da büyüdü evde olunca ders çalıştırıyorum bir yandan da oruç var... Ben birşey danışmak istiyorum sizlere. Avrupaya gitme hakkım var ama Amerika için 3 senedir erteliyorum şimdi oraya gitsek ordayken gc çıksa hep para ve zaman kaybı... üstelik başka bir dili yeni baştan öğrenmek diye diye erteledik ama artık bu sene gideyim mi ne dersiniz? Isveç Finlandiya ve Almanya arasında kaldım. Finlandiya ve Isveç soğuk ama çocukların eğitilmesi için iyi yerler diye düşünüyorum? Almanya ise dil açısından bir tık kolay geliyor biraz biliyorum çünkü. Ingilizcem ise orta seviye . Çok kararsızım sınırlar da kapalı ya şuan kendimi sıkışmış gibi hissediyorum. Bir sene daha bekleyeyim mi gc çıkmazsa?

Hocam son geçirdiğiniz 1 dakikaya bile yazık. Bu 3 ülkeden hangisine giderseniz gidin, iyi bir mesleğiniz ve iş bulabilme imkanınız varsa, burada geçirdiğiniz her an ailece zarardasınız. Ben 16-17 yıldır GC ye başvuruyorum. Belkide hiç çıkmayacak. Belki 1-2 sene sonra kuralları değişecek ya da toptan kaldırılacak. Soğukluğa gelince, sıcaklık ve soğukluk bir para birimidir. Katarda çalıştım. Sıcaktan yandığımı hatırlamıyorum. Para varsa gerisi teferruattır. Amerikanın da pek çok eyaleti ya çok soğuk ya da çok sıcak. Ama evde / işte / okulda / arabada ... kaliteli bir ısıtma ve ya soğutma sistemi varsa hava durumu sizi asla üzmez. Ben olsam vakit kaybetmez, meslek ve dil, iş seçeneği vs kolaylıklarına göre birini seçip en kısa zamanda göçerdim. (Benim tercihim Almanya olurdu)

• ⭐⭐⭐⭐

@azuleverde Eksik olma. Teşekkürler. Ben bir turist vizesi ile halledebilirim diye düşünüyorum. Olmadı ablalara nakit desteği vericem. Gene dönüşümlü bakarlar ama her seferinde bir tantana çıkıyor, sen almadın ben aldım diye...

• ⭐⭐⭐⭐

@drrocky, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

benimde. gc çiksın tüm aileyi götürcem gelmek isteyen insanların hepsine de yardım edecem bi nevi göçmenlik avukatlığı haha

Yok ben götürtücem derken öte tarafa diye kastettim. Çok embesil var sülalede. 🙂

• @ibrahimasar fikirleriniz için teşekkürler neden Almanya diye sorsam?

• Şafak 20, horozuyla ünlü Denizli 🙂 bir şey kalmadı ha gayret.

• @TughanTug dolari ulke ici ve dişi şahıs yada tüzel kişilerin arz talebi doğrultusunda fiyatlanir . Bir malın birim fiyatı piyasada bulunma miktarı ve talep edilen miktarın arasında oranlarak bulunur . Türkiye de şahıs ve tüzel hesaplarin %70 döviz cinsi mevduat hesapları olusturur. Ülkeye giren döviz çıkan dövizden az olması ( ithalat ürünlerinin maliyetinin fazla olması petrol, iPhone, BMW, asus PC gibi yüksek maliyetli ürünler) ve iç piyasada ki dövize olan talebin yüksek olması kurları yukarıda izleniyor. Ülkede olan dolar bahsedilen şahıs ve tüzel kişiler arasında paylaşılmaktadır. Dış minnaklar da ülkedeki yerli ve yabancı bankalar dan türk lirası kredi kullanıp swap yada takas sistemi ile Türkiye de döviz alımı yapıp talebi artırması mümkün . Ülkede herkes bir dolar almak istese kurlar ani bir hareket ile 0.25 kuruş artması mümkündür.

• Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum geçen senen green card başvurdum çıkmadı bu sene sizin gibi bekliyorum🙂

• selamlar herkese. ben de bekleme odasında heyecanla beklemeye başlıyorum.

• Çekiliş 6 Haziran'da inşallah gercekten isteyene gidebilecek durumu olan insanlara çıkar her cikipta gitmeyen kişi gerçekten gitmek isteyen kişinin hakkını yiyor diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |