Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alpecino @birumut dediği gibi amerikan sistemine ne altavistadan ne google ulaşamazsın. Biz burada olasılıkla konuşmayız. Sen araştırıp bulmuşsun ozaman linki koyar mısın milyonlarca kişinin korkusunu yenmesini sağlarsın. Ramazan ayında çok büyük bir sevap işlemiş olursun.

• @alpecino çok emin konuşmuşsunuz ama yanıldığınızı düşünüyorum.

Bu bahsettiğiniz ciddi bir yazılım ve data erişimi gerektirir, bunu yapacaklarını/uğraşacaklarını düşünmüyorum çünkü onlar için önemli değil, zaten görüşmede elerim diye düşüneceklerdir.

Görüşme esnasında numarasını yazdığı pasaportu ibraz edemeyenler elenecek diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

Arkadaşlar ben bunu daha öncede yazdım + pasaport çıkartırken de görevliye sordum pasaport bilgilerine tüm ülkeler erişir ortak kullanım var pasaport demek zaten uluslararsı bir şeydir banka gibi düşünün örneğin banka kartını ABD de Avrupa'da kullanabiliyorsunuz yada Instagram Facebook bunlar da çok uluslu ve büyük bir dataya sahipler tüm pasaportlar interpole kayıtlıdır ek olarak siz ABD ye giriş yaparken pasaportu neye göre kontrol ettiğini sanıyorsunuz ortak dataya göre doğru mu sahte mi azıcık aklı olan anlar zaten

• ⭐⭐

• @LordBolton çok doğru lordum örneğin herhangi bir ülkenin vatandaşlığından öyle kafana göre çıkıp başka ülkeye iltica edemezsin senin borçlarının mevcut paranın suçlarının işlendiği dosyalar interpolun ortak kontolündedir.Pasaport için uluslararası suçlar için ortak bir havuz vardır suçlu değişimine böyle yaparlar senin pasaport alırken verdiğin parmak izlerin kayıtların bu havuza otomatik işlenir bir suçun varsa seni otomatik havaalanından alırlar pasaport kontrol sırasında ancak verdiğin pasaport numarasının karşılığı bu havuzda yoksa bu pasaport yok demektir ve geçersiz başvurudur bunun yüzde yüz doğru olduğuna eminim Us'inde tüm amacı bu zaten ülkesinde suçlu kirli adam istemiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@alpecino, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@Rhonster mülakat esnasında değil kardeşim çekiliş yapılması esnasında kaybedecekler girilen pasaport numaralarının bütün ülkelerin güvenlik kontrolü gerçekleştirdiği pasaport havuzundan eşleştirilecek eşleşmeyenler otomatik olarak çekiliş dışı kalacaklar Us pasaport şartınıda bu nedenle çekilişe dahil etti zaten.

1 - Güvenlik kontrolü
    2 - Yalan beyanı engellemek
    3 - Sadece gelmek isteyenleri sürece dahil edip mülakat süreçlerini hızlandırmak
    yalan beyanı engelleyecek olsalar yıllardır sahte başvuruları engellerlerdi meğer böyle sistemleri vardı hem pasaport bilgilerimize nasıl ulaşacaklar bir açıklasana herhangi bir özel anlaşmalarımı var türkiye ile ?

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Kaynak olarak da buyurun vereyim https://www.aktifhaber.com/gundem/turkiye-interpol-pasaport-iptal-listelerini-guncelledi-kontrol-etmeden-ucmayin-h138671.html

verdiğiniz bu kaynağın hiç bir geçerliliği yok hocam. burada bahsedilen pasaportların toplu iptali vs vs yani bizim konumuzdan bahsetmiyor.

• @ayvalik10 dostum senin için özellikle kaynakları ekleyeceğim buraya ancak pasaportla başvuru sayısını azaltmayacaktır Tr'de halihazırda 7 milyon pasaort var bu arkadaşların pasaportu varsa zaten yurtdışı deneyimi otomatik var demektir.Dolayısıyla %20 si bile başvuruyor olsa hali hazırda geçen seneki 400k - 500k başvuru sayısını geçer zaten tek şans kayınçosuna yeğenine başvuranların sayısı bir nebze azalacaktırçÖzellikle ülkemizin yaşadığı bu zor süreçler insanları tayland bile gideyim kurtulayım havasına soktu.Özellikle gc için pasaport alanlarıda eklersek başvuru sayısı azalmayacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 dostum senin için özellikle kaynakları ekleyeceğim buraya ancak pasaportla başvuru sayısını azaltmayacaktır Tr'de halihazırda 7 milyon pasaort var bu arkadaşların pasaportu varsa zaten yurtdışı deneyimi otomatik var demektir.Dolayısıyla %20 si bile başvuruyor olsa hali hazırda geçen seneki 400k - 500k başvuru sayısını geçer zaten tek şans kayınçosuna yeğenine başvuranların sayısı bir nebze azalacaktırçÖzellikle ülkemizin yaşadığı bu zor süreçler insanları tayland bile gideyim kurtulayım havasına soktu.Özellikle gc için pasaport alanlarıda eklersek başvuru sayısı azalmayacaktır.

örnek ben.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster mülakat esnasında değil kardeşim çekiliş yapılması esnasında kaybedecekler girilen pasaport numaralarının bütün ülkelerin güvenlik kontrolü gerçekleştirdiği pasaport havuzundan eşleştirilecek eşleşmeyenler otomatik olarak çekiliş dışı kalacaklar Us pasaport şartınıda bu nedenle çekilişe dahil etti zaten.

1 - Güvenlik kontrolü
    2 - Yalan beyanı engellemek
    3 - Sadece gelmek isteyenleri sürece dahil edip mülakat süreçlerini hızlandırmak

hocam ayrıca böyle bir kontrolü yapacak olsalar tam başvuru esnasında yanlış başvuruyu kabul etmezlerdi. ellerinde pasaport bilgileri olduktan sonra hiçte zor bir yazılım değil kıyaslama yapınca. aynı kutucuğun içindeki kodu girinizin bir gelişmiş versiyonu gibi birşey olurdu.

• @Rhonster Anlık olarak pasaport bilgilerinin doğruluğunu (dediğiniz ya da benim anladığım gibi) kontrol eettirselerdi, pasaport numarası gibi özel bilgiye başkaları için ulaşmış olma ihtimaliniz olurdu. Yazılımsal olarak doğru olmazdı.

Örneğin Mehmet Yılmaz isimli bir şahsın doğum tarihini pekala bilebilirim ama bilmediğim pasaport numarasına ulaşmak istiyorum.

Bildiğim bilgileri girer, pasaport numarasını bir generatör ile deneyerek bulabilirdim. Dolayısıyla anlık olarak "girdiğiniz pasaport numarası yanlış, lütfen tekrar deneyiniz" gibi bir cevap aldığımız bir sitenin kullanılmış olması, büyük bir güvenlik açığı olurdu.

• ⭐⭐⭐⭐

@Archie, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@Rhonster Anlık olarak pasaport bilgilerinin doğruluğunu (dediğiniz ya da benim anladığım gibi) kontrol eettirselerdi, pasaport numarası gibi özel bilgiye başkaları için ulaşmış olma ihtimaliniz olurdu. Yazılımsal olarak doğru olmazdı.

Örneğin Mehmet Yılmaz isimli bir şahsın doğum tarihini pekala bilebilirim ama bilmediğim pasaport numarasına ulaşmak istiyorum.

Bildiğim bilgileri girer, pasaport numarasını bir generatör ile deneyerek bulabilirdim. Dolayısıyla anlık olarak "girdiğiniz pasaport numarası yanlış, lütfen tekrar deneyiniz" gibi bir cevap aldığımız bir sitenin kullanılmış olması, büyük bir güvenlik açığı olurdu.

doğru söylüyorsunuz daha nice etkenler yüzünden böyle birşeyin olmadığını söylüyorum bende zaten. çekiliş esnasında değil mülakat esnasında elenecek yanlış beyanda bulunanlar.

• @Rhonster mülakat esnasında değil çekiliş esnasında çekilşe dahil olamayacaklar diyorum bende örneğin tr den 500k insanın başvurduğunu düşünün bu arkadaşların 200k sı sahte pasaport no ile başvursalar çekilişin içine dahil olamayacaklardır. Amerika neden pasaportu sahte no olan adama sen kazandın desin ki neden kaynak harcasın.neden o arkadaşa caseine göre dosya oluştursun.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster mülakat esnasında değil çekiliş esnasında çekilşe dahil olamayacaklar diyorum bende örneğin tr den 500k insanın başvurduğunu düşünün bu arkadaşların 200k sı sahte pasaport no ile başvursalar çekilişin içine dahil olamayacaklardır. Amerika neden pasaportu sahte no olan adama sen kazandın desin ki neden kaynak harcasın.neden o arkadaşa caseine göre dosya oluştursun.

hocam anlamadığınız nokta bunun amerikanın umrunda olmadığı bir yığın yalan beyan var böyle birşey yapacak olsalar diğer yalan beyanlara da yaparlardı mülakat yapmalarının sebebi de bu zaten. dediğiniz şeyin en ufak bir ihtimali bile yok iyimser olmayalım. adamlar zaten 55k asıl talihli 55k da yedek talihli seçiyor üstüne bu talihlilerin eş ve çocukları da var adamlar istedikleri sayıya her türlü ulaşıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster mülakat esnasında değil çekiliş esnasında çekilşe dahil olamayacaklar diyorum bende örneğin tr den 500k insanın başvurduğunu düşünün bu arkadaşların 200k sı sahte pasaport no ile başvursalar çekilişin içine dahil olamayacaklardır. Amerika neden pasaportu sahte no olan adama sen kazandın desin ki neden kaynak harcasın.neden o arkadaşa caseine göre dosya oluştursun.

hemen örnek vereyim demin bankalardan örnek verdiniz. gc için bankada gösterecek 15k doları olmayan insanlar bir tanıdıktan parayı alıyorlar 1 ay önce bankaya yatırıyorlar 1 hafta kala deftere bastırıp hesapta bu kadar var diye mühürletip daha sonra parayı çekip geri veriyorlar( youtube'da örneği var iboabd ilk videolarını izlediysen göreceksin.) bununda önüne geçmeleri lazım senin dediğine göre.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

hemen örnek vereyim demin bankalardan örnek verdiniz. gc için bankada gösterecek 15k doları olmayan insanlar bir tanıdıktan parayı alıyorlar 1 ay önce bankaya yatırıyorlar 1 hafta kala deftere bastırıp hesapta bu kadar var diye mühürletip daha sonra parayı çekip geri veriyorlar( youtube'da örneği var iboabd ilk videolarını izlediysen göreceksin.) bununda önüne geçmeleri lazım senin dediğine göre.

iboabd yatır çek yapmıştı hatta öyle 1 ay bekle 1 hafta kala çek yatır uğraşmamışlardı bile.

• Arkadaşlar o , herkes ailesine aynı anda başvuru yapıyordu olayı 2000 leirn başında olan şey, Daha sonra fotoğraf şartı geldi bildiğiniz üzere ,

Yani ben ablamın fotoğrafı bende olmadan nasıl başvurayım ? Bazı arkadaşlar hala , yok önceden kayınçosuna damadına eltisine falan başvuru yapıyorlardı o yüzden başvuran çoktu vs diyor. kimsede sormuyor kayınçonun biometrik resmi sende ne arıyor diye

he tabi artık kayınçonun pasaportu yoksa başvuru yapamıyorsun ,1 tık daha zorlaştı orası doğru ama , 2000 lerideki gibi değil durum.

Diğer bi konu , bu pasaport numarası direk eleyecek sallıyanları falan demiş bazı arkadaşlar ama , alakası yok , adamlar sırf bu yüzden fazla fazla kazanan açıklıyorlar , işleri güçleri yok birde onunlamı uğraşıcaklar , bu tür durumlarda mülakatta eleniyorsun , tıpkı lise mezunu yazan adamın mülkat günü , şeyy abi aslında yoktu yhaaa diyip elenmesi gibi ,

insanların yalan beyanda bulunucaklarını bildikleri için fazla fazla çağırıyorlar , bu ve bunun gibi durumlar daha önce gerek çevremde gerekte forum ahalisinde çok yaşandı ,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster emrah ateş havuz başında videosunda aynı olayı yapmış.

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

Arkadaşlar o , herkes ailesine aynı anda başvuru yapıyordu olayı 2000 leirn başında olan şey, Daha sonra fotoğraf şartı geldi bildiğiniz üzere ,

Yani ben ablamın fotoğrafı bende olmadan nasıl başvurayım ? Bazı arkadaşlar hala , yok önceden kayınçosuna damadına eltisine falan başvuru yapıyorlardı o yüzden başvuran çoktu vs diyor. kimsede sormuyor kayınçonun biometrik resmi sende ne arıyor diye

he tabi artık kayınçonun pasaportu yoksa başvuru yapamıyorsun ,1 tık daha zorlaştı orası doğru ama , 2000 lerideki gibi değil durum.

Diğer bi konu , bu pasaport numarası direk eleyecek sallıyanları falan demiş bazı arkadaşlar ama , alakası yok , adamlar sırf bu yüzden fazla fazla kazanan açıklıyorlar , işleri güçleri yok birde onunlamı uğraşıcaklar , bu tür durumlarda mülakatta eleniyorsun , tıpkı lise mezunu yazan adamın mülkat günü , şeyy abi aslında yoktu yhaaa diyip elenmesi gibi ,

insanların yalan beyanda bulunucaklarını bildikleri için fazla fazla çağırıyorlar , bu ve bunun gibi durumlar daha önce gerek çevremde gerekte forum ahalisinde çok yaşandı ,

bende onu anlatmaya çalışıyorum daha bir yığın yalan beyan şekilleri var.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 BAŞVURU SAYISI

@Rhonster emrah ateş havuz başında videosunda aynı olayı yapmış.

abi çok var 1 3 5 değil ki

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |