Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

• ⭐⭐

Super hayirli olsun. Bende neden hala bu uyari cikiyor sizce 😔 10 nisan da non filer yapmisim ve irs 'ten congratulations cevabi gelmis 😔

• @ahmetemre, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

Bende bugun baktim 30 nisanda banka hesabiniza aktarilacak diyordu cok sevindim 🙂

ben de şimdi kontrol ettim "get my payment"tan, formda belirttiğim banka hesabına 30 nisan'da yatacaktır bilgisi çıktı, 16 nisan'da non-filers olarak doldurmuştum formu, herhangi bi vergi beyanım yoktu 2019'da gelirim olmadığı için.

• @israfil, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

@israfil, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

@HockeyUmpire2 Ben de hala banka hesap bilgilerimi giremedim. 24 saat sonra tekrar dene diyor 120 saat oldu hala aynı sıkıntı. sistemsel bir şey var. Twitter'da irs get my payment yazınca aynı dertten muzdarip Amerikalıların fazla olduğunu gördüm ve kaderime razı oldum şimdilik. Yetkililerin söylediği her gece yarısından sonra sistemi güncelledikleri. yani gün içinde çok fazla denemenin bir faydası yok.
    Non filer olarak doldurayım dedim , girdim bilgileri , göndermek istediğimde irs 'de kaydınız var diye uyarı veriyor , vergi beyanım var ama banka bilgilerim yok.
    sizde bir deneyin isterseniz.

Az önce kontrol ettiğimde 24 Nisan'da çekin postalandığını gördüm. kaldığım airbnb ev sahibi de az önce çekin geldiğini söyledi ve fotosunu gönderdi. Ben şuan Türkiye'deyim bu çeki ABD banka hesabıma nasıl aktarabilirim var mı böyle bir kolaylık?

@MySea ,@ahmett bankacılık uygulaması Türkiye de olduğum için izin vermiyor. Ev sahibi bankaya gidip benim hesabıma parayı yatirabilir mı?

• ⭐⭐

@starlet bende 10 Nisan da yaptım ama hala aynı 😔😔😔😔

• Bende de 30 Nisan’da hesabınıza yatacak şeklinde değişti bugün.

• @israfil, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

@israfil, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

@HockeyUmpire2 Ben de hala banka hesap bilgilerimi giremedim. 24 saat sonra tekrar dene diyor 120 saat oldu hala aynı sıkıntı. sistemsel bir şey var. Twitter'da irs get my payment yazınca aynı dertten muzdarip Amerikalıların fazla olduğunu gördüm ve kaderime razı oldum şimdilik. Yetkililerin söylediği her gece yarısından sonra sistemi güncelledikleri. yani gün içinde çok fazla denemenin bir faydası yok.
    Non filer olarak doldurayım dedim , girdim bilgileri , göndermek istediğimde irs 'de kaydınız var diye uyarı veriyor , vergi beyanım var ama banka bilgilerim yok.

Az önce kontrol ettiğimde 24 Nisan'da çekin postalandığını gördüm. kaldığım airbnb ev sahibi de az önce çekin geldiğini söyledi ve fotosunu gönderdi. Ben şuan Türkiye'deyim bu çeki ABD banka hesabıma nasıl aktarabilirim var mı böyle bir kolaylık?

@MySea ,@ahmett bankacılık uygulaması Türkiye de olduğum için izin vermiyor. Ev sahibi bankaya gidip benim hesabıma parayı yatirabilir mı?

Cek kendi adina yazilmadigi icin yapamaz. Sadece siz ceki deposit yapabilirsiniz. Genelde 6 ay suresi vardir. Geriye geldiginizde cekinizi kullanirsiniz. Yada daha once yazdigim gibi, size posta ile gondersin, sizde Turkiye'den deposit etme yolunu bulursunuz.

• ⭐⭐

@israfil eger cok guvendiğiniz arkadasınız varsa goruntulu konusurken, baska tel ile bankacılık bilgilerinizi girdirip, check in fotosunu yukletebilirsiniz. Gecen gün imzamın olmamasına ragmen checki yukledim bir haftada hesabıma gecti.

• Normalde arkasi imzasiz sekilde deposit etmemeleri lazim ama online islemlerde bankasina gore kabul ediyor olabilirler. Esiminkini daha onceden imzasiz diye BOA reject yapmisti, sonradan imzalayip da yukleyince, kabul etmisti.

• ⭐⭐

Bana irs den congratulations e maili geldikten sonra soyle bir e mail gelmisti ;

Non-Filers: Enter Payment Info - New Account Confirmation and Email Verification

Thank you for signing up to use Non-Filers: Enter Payment Info. If you wrote down your login information, make sure you store it in a secure location. To complete the sign up process, click on the following link:

Confirm my account's email address

If the link above does not work, copy and paste the address below into your browser:

Email address verification is required to e-file.

IMPORTANT: Save this email. You will need to use this URL to return to Non-Filers: Enter Payment Info and sign into your account. https://www.freefilefillableforms.com/#/fd/EconomicImpactPayment

If you choose to e-file a return, you can track your status by signing into your account, and clicking the "Check E-File Status" button in Step 1 or Step 2 of your return.

Thank you for using Non-Filers: Enter Payment Info.

Sonra ben irs den dosya kontrolu yapinca e mailin dogrulandigi ve sisteme islendigi ,basks birsey yapmama Gerek olmadigi yaziyordu.

Dogrumu ilerlemisim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sizin adiniza yatirmasina izin vermezler, ama arkasini imzalayip baskasina ciro edebilirsiniz check'i, arkasina "pay to the order of" sonra kisinin ismi ve soyismi yazip, imzalayabilirsiniz... Check'i daha hizli process edebilmek icin (cunku bankalar pek cok yerde kapali), pek cok banka bu aralar app uzerinden yuklemenize izin verebilir; eger app'i kullaniyorsaniz bankanin sitesine bir bakin... yeni bir uygulama olarak da getirmis olabilirler...

• Benim ödememde 30 nisana planlanmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

202004267729065355326536505.jpg )

• ⭐⭐

Evet bizde de aynı. Ne kadar yatacak bakalım. Ben eşimin üzerindenkendimi ve oğlum eklettim. 1200 +1200 + 500 olursa tadından yenmez. Gerçi 1700 $ ını dün Washington'dan gelen uçağa verdik 🙂

• Ödeme bilgisi gelen arkadaşlara hayırlı olsun, Benim durumumda henüz bir değişiklik yok. '16 nisan başvuru, non filler form üzerinden'

• Merhabalar. 2019 kasımda greencard dv almak amacıyla amerikaya giriş yaptım. 4 ay kayıp Türkiyeye geri döndüm. O sürede resmi bir yolla çalışmadım arkadaşıma yardım amaçlı geçimimi sağladım. Nonfiler olarak formu 15 nisanda kazancı 0 olarak doldurdum. Bugune kadar statüs not available yazıyordu. Bugun https://sa.www4.irs.gov/irfof-wmsp/login bu adresten kontrol ettim ve 30 Nisanda banka hesabına yatıracaktır diyor.

• @Sinan hayırlı olsun.

Benimki ile çok benzer bir case aslında. tek fark benim Banka hesabım yok. Çek talep ettim. bakalım ilerleyen günlerde takip edeceğiz.

• ⭐⭐

@Sinan adres vermeden non-filer olarak doldurabiliyormusunuz.

• ⭐⭐

@knnrn bugun guncelleme bitecek demislerdi ,sabah baktim hala ayni . Benimle ayni durumda olan herkes aldi,Daha sonra form yollayanlar bile, sizce neden Kenan bey ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

@knnrn bugun guncelleme bitecek demislerdi ,sabah baktim hala ayni . Benimle ayni durumda olan herkes aldi,Daha sonra form yollayanlar bile, sizce neden Kenan bey ?

Su adreslerde bu mesajin neden cikiyor olabilecegi yazilmis. Beklemekten baska bir sey yok gibi gorunuyor. IRS'in onunde boynumuz kildan ince.

• ⭐⭐

@knnrn evet beklemeye mecburen devam 😔

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |