Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hyller zaten ekimde başlayacak o zamana kadar her şey normalleşir

• Demokratlar ve stk kuruluşları tepkilerini dile gitirmiş bu durum hakkında ve engellemek için yasal işlemleri başlatıcaklarını söylemişler

• Trump ülkeye göçmenliği geçici süreliğine durduracağını açıkladı.
    Hayaller bitmistir artik.
    Daha once yazmistim zaten bu sene gecici olarak askiya alinabilir diye nitekim dedigim oldu.
    Herkese gecmis olsun.

• Sakin, son 14.

• ülkeyi bir an önce açmaktan bahseden ve bunu düşünen trump'ın göçü durdurma politikasının tamamen siyasi olduğunu düşünüyorum. amerika bir yılda kaç adet göçmen kabul ediyor? 100.000 mi? 250.000 mi? 1.000.000 mu? yoksa 10.000.000 mu? coronavirus meselesine bile tamamen ekonomi penceresinden bakan trump ülkesini korumak adına bu kararı alıyorsa turizm amaçlı gelen ziyaretçileri ne yapacak? madem göçü durdurdu, tutarlı olmak açısından ülkeye turist girmesini de engellemesi gerekmez mi? dolayısıyla alınan veya alınmak üzere olan bu kararın uzun soluklu olacağını sanmıyorum ve demokratlar tarafından bunun engellenmeye çalışılacağını düşünüyorum.

• ⭐⭐

Bizim hayaller çöpe

• @loser aynı şekilde düşünüyorum, bu karar tepkiyle karşılanıp, durduralacaktır

• @Muhtaradana şu an mevcut durumda yasal olarak durdurulma ihtimali çok düşük. 2020 seçimlerini ise trump'ın kazanma ihtimali çok yüksek maalesef. yani yavaş yavaş kendinizi bu gerçekliğe alıştırın abd ya da yurt dışında yeniden hayat kurma hayalleri artık corona sonrası dünyada çok zorlaşıcak.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@loser aynı şekilde düşünüyorum, bu karar tepkiyle karşılanıp, durduralacaktır

hayır sadece new york'a bile senede gelen turist sayısı amerika'nın yılda kabul ettiği göçmen sayısından onlarca kat fazladır bence.

• @loser olayın turistlerle bir alakası yok ki nasıl bir alaka kurdunuz anlamadım. göçmenliği engellemek amaçlı yapıyor tabanını mutlu etmek için. buna benzer olarak doğum ile elde edilen vatandaşlık hakkını da iptal edecekler yakında. ayrıca trump'ın aldığı bu tür kararlarda öyle inanılmaz da mantık aramayın.

• Bizleri senelerce hayal kurmaktan kurtardilar birde boyle dusunmek gerek aslinda. Yillarca hayal kurup duruyorduk uzuluyorduk simdi rahatlariz artik.

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@loser olayın turistlerle bir alakası yok ki nasıl bir alaka kurdunuz anlamadım. göçmenliği engellemek amaçlı yapıyor tabanını mutlu etmek için. buna benzer olarak doğum ile elde edilen vatandaşlık hakkını da iptal edecekler yakında.

işte ben de tam olarak siyasi bir karar bu diyorum, coronavirus ile alakasız diyorum. bence siz beni anlamadınız.

• Siradaki şarkimiz Alpay dan gelsin Eylülde gel

• @loser, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ülkeyi bir an önce açmaktan bahseden ve bunu düşünen trump'ın göçü durdurma politikasının tamamen siyasi olduğunu düşünüyorum. amerika bir yılda kaç adet göçmen kabul ediyor? 100.000 mi? 250.000 mi? 1.000.000 mu? yoksa 10.000.000 mu? coronavirus meselesine bile tamamen ekonomi penceresinden bakan trump ülkesini korumak adına bu kararı alıyorsa turizm amaçlı gelen ziyaretçileri ne yapacak? madem göçü durdurdu, tutarlı olmak açısından ülkeye turist girmesini de engellemesi gerekmez mi? dolayısıyla alınan veya alınmak üzere olan bu kararın uzun soluklu olacağını sanmıyorum ve demokratlar tarafından bunun engellenmeye çalışılacağını düşünüyorum.

Trumh ın dediği bütün girişleri kapatmak değil. Ekonomi küçülüp işsiz sayısı artacağından, olan işleri de göçmenlerin almasını engellemek, Abd nin yerleşiklerinin çalışmasını sağlamak.

• Cok kotu oldu bu. Issiz kalan insanlarin cogu magazalar, restorantlar, barlar acildigi zaman islerine geri donecekler. Gerek yoktu su olaya da gocmenligi karistirmasina.

• Arkadaslar green card adını değiştiriyorum. Bundan sonra adı ZULÜM KART olsun.bu ne yav başımıza gelmeyen kalmadi.

• @this-time89 hayırlısı diyelim o zaman ☺️bekleyelim

• @this-time89 ilgili tweetin altına hemen doğumla gelen vatandaşlıkla ilgili taleplerde gelmiş

• Trump reis 15 gün daha bekliyeydin iyiydi 😉...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido sen yazdıkça bende aynı şeyi yazıyorum dvprogram.state.gov burada ne yazıyor ise o geçerlidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |