Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

• 1200 $lik yardimdan faydalanabilmek icin non filers olarak basvurdum formu doldurup yolladim IRS tarafindan Kabul edildi sonrada "Congratulations, the IRS has accepted your federal return.
    Now that your return has been accepted, in 72 hours, you will be able to track your refund at Where's My Refund? on the IRS Web site. See:

.
    You will need to enter your Social Security number, filing status and amount of your expected refund." Bu sekilde bir mail aldim ceviri yaptim AMA pek birsey anlamadim bir bilginiz varmidir acaba

• @crazycells credit karma

• @ahmetemre Aynısı bana geldi, submission ID yollamıstır bide, onunla girip arada kontrol edeceksin. Eğer 2019 da ülkeye giriş yaptıysan yardımı alırsın. 2020 de girdiysen o zaman Züğürt Ağa filminde dendindiği üzere 3'ün 1'ini alırsın anca malesef.

• @nicely Submission ID ile kontrolü hangi sayfadan yapıyoruz, bayaa bi aradım ama bulamadım.

• @nicely aralik 2019 da giris yaptim 🙂 bende submission Id ile giris yapacak bir sayfa bulamadim. Birders sey sormak istiyorum bundan sonra herhangi bir islem yapmak gerekmiyor degilmi

• ⭐⭐

@crazycells çok teşekkür ederim. O zaman non-filler olarak mı dolduracağız.

• Bu hafta kagit cekler de gonderilmeye baslayacak.

• Ben 2019 tax gelirim olmadığı için 0 göstermiştim ama daha hesaba veya posta yoluyla bana ulaşan bir para yok acaba bu hafta gelirmi çekler

• 2019 da tax return yaptiysaniz ve IRS residency sartlarina uyuyorsaniz, gelmesi gerekiyor.

• @MySea tax returnu yaptığımda kabul edildi diye email geldi şimdi bakıyorum hala incelemede yazıyor galiba bakalım ilerde belli olur umarım gelir evde oturuyoruz benim işe başladığım ama gitmediğim amazon da birkaç kişide pozitif olmuş şimdi kimlerle temas kurduklarını araştırıyorlar

• @yilmaz Staten Island daki warehouse gundem olmustu covidli calisanlar ise geliyor diye. Hatta tv ye cikip konusan adamin isine son vermisler.Ben de o sebepten dolayi baslamadim.

• @ahmetemre Süper! bende Eylül 2019 girdim. Artık işlem yapmayın sadece arada bir https://www.freefilefillableforms.com/#/fd/EconomicImpactPayment adresinden kullanıcı adı ve şifre ile girip, sağ üstte check status gibi buton var oraya basıp durumu kontrol edebilirsiniz. Dediklerine göre şuan bizi inceleyeceklermiş uygun olup olmadıgımıza bakacaklar. Benim tahminime göre desteği alacagız. Bakalım ne olacak 🙂 Umarım 3'ün 1'ini degilde 3'ün 3'ünü alırız 🙂

• @nicely insallah oyle olur 🙂 Ben dediginiz GB check status yapiyorum o linke girip bana Boyle bir cevap geliyor:
    Congratulations, the IRS has accepted your federal return.
    Now that your return has been accepted, in 72 hours, you will be able to track your refund at Where's My Refund? on the IRS Web site. See:

.
    You will need to enter your Social Security number, filing status and amount of your expected refund.

The IRS issues refunds every Friday, so if you check Where's My Refund and do not get an expected refund date, wait until the next Friday to check again. You can also call (800) 829-4477 for refund status, but wait at least 4 weeks from the day you e-filed.

Bunu tam olarak anlamadim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetemre Vergi beyanı IRS'e ulaşmış, bir süre sonra vergi iadesinin durumunu takip edebileceksiniz diyor.

• @knnrn cok tesekkur ederim 🙂

• ⭐⭐

@knnrn hocam IRS in sayfasına girdim. Daha önce hiç beyan yapmadım. Eşimin adına bir hesap oluşturdum. Daha sonra non-filers diye bir seçenek var. Onu seçtim 2 sayfa basit bir form ama 2018 deki gelirimizi soruyor.
    2018 de orada gelirimiz yoktu. Sıfır girdim ama bu 1200 dolarlık yardımı almamıza yetecekmi ? 2019 için az da olsa bir şey girecektik. Çünkü eşin 1.5 ay bir yerde çalıştı.
    Non-filers olrak doldurmak doğru bir yöntemmidir ?
    Şimdiden teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Gelirde herhangi bir alt sınır yok. 75 bin üzerinde olup olmadığını anlamak için soruyor muhtemelen. Stimulus alabileceksiniz diye düşünüyorum.

• @arnblt 2019'da esiniz calisdiysa,2019 icin online bir websitesi kullanarak tax return yapabilirsiniz.

• ⭐⭐

@knnrn @MySea 2018 bilgilerini sorması normal midir IRS sayfasında.(Non-filler olarak dolduruyorum) ? Onları sıfır olarak girerim. Sonrasında 2019 içnde bir yerden girmem gerekecek herhalde. Nerden girilir bilmiyorum ama bulmaya çalışırım.
    Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• @arnblt bende non filer olarak basvurdum 2019 aralikta 1 ay calistim sadece 2019 gelirimi sifir olarak yazdim IRS basvurumu Kabul etti

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |