Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV2021 talihlilerinin mülakatları Ekim 2020'de başlayıp Eylül 2021'e kadar sürecek.

Vize verildiği zaman altı ay içerisinde giriş yapma hakkımız var diye hatırlıyorum.

En az 1-1,5 yıllık bir süreçten bahsediyoruz. O zamana kadar toparlanır her şey.

Olumsuz düşünüp kendinizi üzmeyin.

• Aynı durum DV 2020 kazananları için de geçerli. Bence tedbirli olmakta yarar var uzun süre iş bulamama adına.

• ⭐⭐

@jure @Ryback

• Arkadaşlar selamlar.turist vizesi nasıl alınır?ne gibi şart ları var?bu konuda nerden yardım alabilirim?forumda nerde geçiyor yardım alabilirsem sevinirim

• ⭐⭐

@clourpoint ilgi başlıktan bakabilirsiniz

(B) ZİYARETÇİ VİZESİ

• Üretim Amerikaya kayamaz. Dolar değerli. Üretimin amerikada olması demek, daha fazla sayıda insana dolar ile ödeme yapılacak demek. Vergiler, hammadde vs. Tüm masraflar katlanarak artacak, pazara ürünler çok pahali gidecek demek. Dolar değerliyken, Birincisi çoğu ulke vatandaşı bu ürünleri alamaz, Çin gibi ucuz üretim yapan pazarlara kayar. (Örnek: Türkiye'de telefon pazarı) Amerika, satış yapamaz ve para kazanamaz. Ucuz ülkede, ucuza daha fazla işçi çalıştırıp maliyetleri yarıya indirmek varken Kapitalist bir düzende boyle düşünceler gerçekçi değil, komplo teorisinden farksız. Alanında iyi ekonomistleri dinleyin. Evet bu süreçte amerika dahil pek çok ulke zarar görecek, görüyor. Yeni göçmenleri zor günler bekliyor malesef.

• @Drywall Çin deki üretim ABD kaymaz kaysa bile %3 anca o bile zor

• ⭐⭐

@Yunus-Tilki @Eren98 arkadaşlara katılıyorum üretimin kayma söz konusu olamaz

• @LordBolton 20 Mart itibariyle geçici olarak tüm Amerika konsoloslukları rutin vize işlemlerine ara verdi, sadece H2 ve bazı meslek gruplarına yönelik vize işlemleri devam ediyor
    Dv vizeleri şu anda verilmiyor

• @clourpoint Gercekten cok buyuk bır acıklama 🙂

• @Eren98, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Üretim Amerikaya kayamaz. Dolar değerli. Üretimin amerikada olması demek, daha fazla sayıda insana dolar ile ödeme yapılacak demek. Vergiler, hammadde vs. Tüm masraflar katlanarak artacak, pazara ürünler çok pahali gidecek demek. Dolar değerliyken, Birincisi çoğu ulke vatandaşı bu ürünleri alamaz, Çin gibi ucuz üretim yapan pazarlara kayar. (Örnek: Türkiye'de telefon pazarı) Amerika, satış yapamaz ve para kazanamaz. Ucuz ülkede, ucuza daha fazla işçi çalıştırıp maliyetleri yarıya indirmek varken Kapitalist bir düzende boyle düşünceler gerçekçi değil, komplo teorisinden farksız. Alanında iyi ekonomistleri dinleyin. Evet bu süreçte amerika dahil pek çok ulke zarar görecek, görüyor. Yeni göçmenleri zor günler bekliyor malesef.

Malesef zaten sartlari gittikce zorlastiran bir abd de hukumeti mevcut islerin daha da kotuye gitmesi ile de gocmenleri zor gunler bekliyor olacaktir ne yazikki. Dolar da gun gectikce artis gosteriyor ve tl eriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido 2019 olanlar giderken dolar 6,8 - 7 arası gittiler. Türkiye hariç diğer ülkeler tarih olarak bir hedef koyuyorlar ki kaldı ki tutturacaklar. Ekim ayına kadar ki kaldı ki numaran 1000 altında olursa gireceğin mülakat için şimdiden telaş endişe korku yazıları yazıyorsunuz. Burada 45k - 55k olanlar var. Onlar bir umut taşıyor. Sen kendini saldın bekle bakalım. Kasım ayı seçimleri var Trump bu şapkadan tavşan çıkarır bilemeyiz. Hepsini geçtim bugün 10 mayıs sanki açıklandı da sen kazandın.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido 2019 olanlar giderken dolar 6,8 - 7 arası gittiler. Türkiye hariç diğer ülkeler tarih olarak bir hedef koyuyorlar ki kaldı ki tutturacaklar. Ekim ayına kadar ki kaldı ki numaran 1000 altında olursa gireceğin mülakat için şimdiden telaş endişe korku yazıları yazıyorsunuz. Burada 45k - 55k olanlar var. Onlar bir umut taşıyor. Sen kendini saldın bekle bakalım. Kasım ayı seçimleri var Trump bu şapkadan tavşan çıkarır bilemeyiz. Hepsini geçtim bugün 10 mayıs sanki açıklandı da sen kazandın.

Umariz secilemez bu baskanlik secimlerinde. Herseyi zorlastiriyor cunku. Orasi dogru tabi ama umarim bizde kazaniriz bu yil herhangi bir aksilik olmaz ise. 🙂

• Demokratların güçlü bir adayı yok.

Joe Biden daha 10 saniye önce konuştuğunu unutan birisi, hakkında da birçok taciz vs. konularında ciddi iddia var. Tek tutunduğu dal yıllar önce Obama'nın ekibinde olması ve yarıştan çekilen birçok Demokrat başkan adayının (Klobuchar, Buttigieg, Harris vs.) kendisinin kampanyasına katılması. Zaten bu şekilde diğer adayların kendisini endorse etmesiyle delege bazında Bernie Sanders'in önüne geçti.

Trump, Biden ile münazara yaparken çiğ çiğ yer bu adamı.

Ben isterdim ki Bernie Sanders olsun ama maalesef adamın delege kazanmaması için elinden geleni yaptılar ve Biden ile arası Super Tuesday'den sonra ciddi manada açıldı.

Demokratların başkan adayı Joe Biden olacak.

• Salgina bagli ekonomik durumlarin tüm dünyayı etkilediği göz önünde bulundurulduğunda. DV2021 içinde istenen minimum tutarlarda daha pozitif bir bakış olabileceğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

• @Old-Traveler, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Salgina bagli ekonomik durumlarin tüm dünyayı etkilediği göz önünde bulundurulduğunda. DV2021 içinde istenen minimum tutarlarda daha pozitif bir bakış olabileceğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Amerika'daki işsizlik oranı salgın nedeniyle ciddi oranda artmaya başlarsa negatif etki edebilir.

Örneğin şimdilerde işsizlik oranı % 3.5 civarında. Bizim mülakat tarihimize kadar bu oran % 10-15 civarı olursa yetkililer ülkede yükselen işsizlik nedeniyle iş bulma süresinin artacağından yeni göçmenlerin banka hesaplarında daha fazla miktar görmek isteyebilir. Neticede bu tutarı bizim iyiliğimiz için istiyorlar.

Tabii subjektif bir değerlendirme aslında bu.

Örneğin Des Moines (Iowa) ile San Francisco (Kaliforniya) kiraları arasında uçurum var. Birinde şehir merkezindeki 1 odalı ev kirası aylık 900 dolar, diğerinde aylık 3500 dolar.

Yerleşmek istenilen yere ve yapılmak istenen mesleğe göre de değerlendirme yaparlar.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana eyalete karar verdiniz mi muhammet bey

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Old-Traveler, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Salgina bagli ekonomik durumlarin tüm dünyayı etkilediği göz önünde bulundurulduğunda. DV2021 içinde istenen minimum tutarlarda daha pozitif bir bakış olabileceğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

Amerika'daki işsizlik oranı salgın nedeniyle ciddi oranda artmaya başlarsa negatif etki edebilir.

Örneğin şimdilerde işsizlik oranı % 3.5 civarında. Bizim mülakat tarihimize kadar bu oran % 10-15 civarı olursa yetkililer ülkede yükselen işsizlik nedeniyle iş bulma süresinin artacağından yeni göçmenlerin banka hesaplarında daha fazla miktar görmek isteyebilir. Neticede bu tutarı bizim iyiliğimiz için istiyorlar.

Tabii subjektif bir değerlendirme aslında bu.

Örneğin Des Moines (Iowa) ile San Francisco (Kaliforniya) kiraları arasında uçurum var. Birinde şehir merkezindeki 1 odalı ev kirası aylık 900 dolar, diğerinde aylık 3500 dolar.

Yerleşmek istenilen yere ve yapılmak istenen mesleğe göre de değerlendirme yaparlar.

Eger boyle birsey isterlerse su donemde dolarinda artis gostermesiyle insanlar 15bin$ i bulmak icin zorlanirken daha da zorlanacaktir diye dusunuyorum.

• @ahsenaydgdu Cleveland/Ohio olacak nasip olursa

• Yasaklı

@Eren98, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Üretim Amerikaya kayamaz. Dolar değerli. Üretimin amerikada olması demek, daha fazla sayıda insana dolar ile ödeme yapılacak demek. Vergiler, hammadde vs. Tüm masraflar katlanarak artacak, pazara ürünler çok pahali gidecek demek. Dolar değerliyken, Birincisi çoğu ulke vatandaşı bu ürünleri alamaz, Çin gibi ucuz üretim yapan pazarlara kayar. (Örnek: Türkiye'de telefon pazarı) Amerika, satış yapamaz ve para kazanamaz. Ucuz ülkede, ucuza daha fazla işçi çalıştırıp maliyetleri yarıya indirmek varken Kapitalist bir düzende boyle düşünceler gerçekçi değil, komplo teorisinden farksız. Alanında iyi ekonomistleri dinleyin. Evet bu süreçte amerika dahil pek çok ulke zarar görecek, görüyor. Yeni göçmenleri zor günler bekliyor malesef.

Bu goruslere tamamen katiliyorum. Birde ekleme yapmak gerekirse; Batili sirketlerin Cin'de olmasinin tek nedeni ucuz is gucu degil. Bunun bircok nedeni var. Bunlardan bir tanesi Cin'in teknoloji alaninda cok iyi yetismis insan kapasitesi. ABD'nin Cin'le basedebilecek boyle bir kapasitesi olmadigi biliniyor. Animsayanlar olacaktir Apple CEO'su Tim Cook'un neden uretim icin ABD'yi degilde Cin'i sectikleri konusunda aciklamalari olmustu. Bu yazidan hepsini ogrenebilirsiniz.
    https://www.inc.com/glenn-leibowitz/apple-ceo-tim-cook-this-is-number-1-reason-we-make-iphones-in-china-its-not-what-you-think.html

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |