Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Forumda bu sorulara benzer sorular bulamadım.
    Gözden kacirdiysam affınıza sığınıyorum.

Konsolosluktaki GC Mülakatında giriş vizemi alıp, daha sonra herhangi bir neden ile ABD ye gitmezsem ve GC almazsam ne olur hukuki bir yaptırımı varmıdır? Greencard holder statüsünde mi olurum? Vize suresi bitince hakkım yanmış mi olur?
    Son olarak tekrar konsolusluga gidip göçmen vizesini turist vizesine çevirme durmumum varmıdır?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

• @hpy1999, içinde söyledi: GC Mülakatından sonra ABD ye gitmezsem ne olur?

Merhaba,

Konsolosluktaki GC Mülakatında giriş vizemi alıp, daha sonra herhangi bir neden ile ABD ye gitmezsem ve GC almazsam ne olur hukuki bir yaptırımı varmıdır? Greencard holder statüsünde mi olurum? Vize suresi bitince hakkım yanmış mi olur?
    Son olarak tekrar konsolusluga gidip göçmen vizesini turist vizesine çevirme durmumum varmıdır?

Basvurup gitmeme nedeniniz ozel degilse nedenini sorabilirmiyiz? green card kazanip gitmemek icin cok ciddi bir durum soz konusu olmali diye dusunuyorum. Green card i turist e cevirme gibi birsey yapmak green card a haksizlik yapmak demek olur. 🙂

• @mexido sağlık sebeplerinden dolayi. Neyin ne olacağını bilemiyorum. Amerika'da sağlık sektörü pahalı ve meşakatli. Sadece bu süreçteki aşamaları daha iyi anlamaya çalışıyorum. Mülakatta vize alıp ABD ye herhangi bir sebepten dolayı gidemezsem ne olacağını öğrenmek istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@hpy1999, içinde söyledi: GC Mülakatından sonra ABD ye gitmezsem ne olur?

Merhaba,

sorunuzun detaylı cevapları forumda var re entry permit sayfasından başlayarak okuyabilirsiniz. diğer konu başlıklarında da var.

• @hpy1999 Kardeşim senin amacın ne?turist olarak gitmek istiyorsan gc ye başvurma.çünkü unganlar,konsoloslukta vize ,green kart üçreti bayağı para tutar.ayrıca geçmiş olsun....

• @hpy1999, içinde söyledi: GC Mülakatından sonra ABD ye gitmezsem ne olur?

@mexido sağlık sebeplerinden dolayi. Neyin ne olacağını bilemiyorum. Amerika'da sağlık sektörü pahalı ve meşakatli. Sadece bu süreçteki aşamaları daha iyi anlamaya çalışıyorum. Mülakatta vize alıp ABD ye herhangi bir sebepten dolayı gidemezsem ne olacağını öğrenmek istiyorum

Malesef abd saglik da geri kalmis bir ulke. Basvurduktan sonra hastalik ortaya cikmissa ozaman yapacak birsey yok tabi ama henuz basvurmamissaniz green card a ve gidemeyecekseniz yerlesmek icin, turist vizesine basvurmak daha mantikli olur 10 yillik veriliyor vize ne zaman iyi hissederseniz gidip gorebilirsiniz. Gecmis olsun bu arada. Allah sifa versin.

• Tekrar merhaba bütün re-entry permit bölümünü inceledim ama benzer bir durum yada örnek bulamadım. Eğer bilgisi olup paylaşan olur ise çok sevinirim.
    herkeze iyi hafta sonları dilerim. @crazycells @Rhonster @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar bu bolum Muslu Hukuk Burosu'na sorulan sorular icin... Buradaki sorulara sadece Muslu Hukuk Burosu avukatlarinin cevap vermesi daha dogru olur.

Fikirlerinizi belirtmek icin lutfen su konuyu kullanin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3227/gc-mülakatından-sonra-vize-alıp-abd-ye-gitmezsem-ne-olur

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: GC Mülakatından sonra ABD ye gitmezsem ne olur?

Arkadaslar bu bolum Muslu Hukuk Burosu'na sorulan sorular icin... Buradaki sorulara sadece Muslu Hukuk Burosu avukatlarinin cevap vermesi daha dogru olur.

Fikirlerinizi belirtmek icin lutfen su konuyu kullanin:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3227/gc-mülakatından-sonra-vize-alıp-abd-ye-gitmezsem-ne-olur

ben farketmedim bile Muslu Hukuk Burosu'na yazıldığını pardon direk yeniler arasında görünce girmiştim.

• Muslu Law Firm

@hpy1999, içinde söyledi: GC Mülakatından sonra ABD ye gitmezsem ne olur?

Merhaba,

Sayın @hpy1999,
    Green card mülakatından sonra göçmen vizesini aldıysanız bu vizenin genelde en fazla altı aylık geçerlilik suresi vardır. Bu sure altı aydan kısa da olabilir. Örneğin medikal sonuçlarınız daha önce sona eriyorsa, sonuçlar sona ermeden ABD’ye giriş yapmanız gerekir. İzin verilen sure içinde (göçmen vizesi veriliş tarihinden itibaren en geç altı ay ve daha öncesi) ABD’ye giriş yapmaz iseniz göçmen vizeniz iptal olur. Ancak eğer olağandışı bir durumunuz var ise ve altı aylık surede ABD’ye giriş yapamayacaksanız, konsolosluğa durumunuzu delilleri ile anlatan yazılı bir mektup ile ek sure talebinde bulunabilirsiniz. Çok iyi gerekçeleriniz olmadıkça bu talebiniz kabul edilmeyecektir.
    Turist vizesine göçmen vizeniz red olduktan sonra başvurabilirsiniz. Ancak göçmen vizesi turist vizesine çevrilemez. Turist vizesi ayrı bir başvuru olup ayrı değerlendirilir. Size acil şifalar dilerim.
    Teşekkürler.

• Muslu Law Firm

Sayın @hpy1999,
    Sorunuz ve ilginiz için teşekkür ediyorum. Bu aşamada gerekli ve yeterli cevaplar verildiği için konuyu kilitliyorum.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |