Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aydemir, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iki arkadaşımı ayarttim. Seneye onlar da başvuracak. Hangimize çıkarsa anlaşmalı evlenip gideceğiz. Şansımızı ikiye katlayacagiz😈

Hahaha guzelmis 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@aydemir, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iki arkadaşımı ayarttim. Seneye onlar da başvuracak. Hangimize çıkarsa anlaşmalı evlenip gideceğiz. Şansımızı ikiye katlayacagiz😈

ahaha güzel taktik bende yapmak isterdim ama benle bu yola başvuracak arkadaşım yok 😃

• @aydemir ne yaman bir ilişki.facebook ta fotoğraf paylaşınki arkadaşlığını ispatlayabilesiniz.iyi fikir tuttum bunu.nasıl olsa bir gün evleneceksiniz😀

• @Selda anladım hocam. Bol şanslar.

• @kamile ilk yorum sanırım o yüzden geç düştü anladığım kadarı ile, vesile olduysam ne mutlu 🙂

• @mexido Avrupadaki bazı firmalardan teklif geldiği çok oldu ama eşim sağlamcıdır çok. Şirketleri farklı kaynaklardan araştırır. Kaç kişilik şirket, kaç yıllık, hangi alanlarda urun üretiyor, puanları 5 üzerinden kaç olduğunu öğrendiği bi site de var adını unuttuğum, teklif ettikleri maaş, o maaş üzerinden oranın devletine verilecek yıllık vergi kesinti.. vs derken... Bu araştırmaları ve oranın kuralları, resmi dili ve bize uyup uymadığına bakarak pek çok seçeneği eledik vaktinde...
    Keşke sizin de yazdiginiz gibi (ama tabi evlenmeden önce ya da biz çocuk yapmadan önce) yurtdışında çalışmış olsaydı biraz... (USAda 3 aylık WorkAndTravel var onu saymıyorum) Ben eşimin yerinde olsaydim bekarken yurtdışında deneyim için her firsati degerlendirirdim ama o ülkede kalmayi seçmiş. Neyse bakalım nasip Hayat neler getirecek...
    Umarım siz de DV2021i kazanip kendi mesleğinize uygun bir alanda huzurla çalışacağınız işi bulursunuz USAda. Selamlar 🙋♀

• @2020DvWinner Teşekkür ederim hocam. Size de bol şanslar diliyorum.

• İyi akşamlar arkadaşlar Aylık 1500 dolar Colorado'da (Denver) yaşamak için yeterli olurmu (kira sorunum yok) köşeye birikim yaparak devam etmek istiyorum. Colorado'da yaşayan yada aha öncec yaşamış olan arkadaşlarda deneyim ve tecrübeleri ile bilgilendirirse sevinirim.

• @Yunus-Tilki İsterseniz bu sorunuzu bir de asagidaki konu basligi altinda sorun tekrar. Hem oradan da cevaplayabilecek daha cok kişi çıkabilir diye düşünüyorum.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/68/colorado

• @Selda sorumu oradanda ilettim teşekkürler

• @Selda, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido Avrupadaki bazı firmalardan teklif geldiği çok oldu ama eşim sağlamcıdır çok. Şirketleri farklı kaynaklardan araştırır. Kaç kişilik şirket, kaç yıllık, hangi alanlarda urun üretiyor, puanları 5 üzerinden kaç olduğunu öğrendiği bi site de var adını unuttuğum, teklif ettikleri maaş, o maaş üzerinden oranın devletine verilecek yıllık vergi kesinti.. vs derken... Bu araştırmaları ve oranın kuralları, resmi dili ve bize uyup uymadığına bakarak pek çok seçeneği eledik vaktinde...
    Keşke sizin de yazdiginiz gibi (ama tabi evlenmeden önce ya da biz çocuk yapmadan önce) yurtdışında çalışmış olsaydı biraz... (USAda 3 aylık WorkAndTravel var onu saymıyorum) Ben eşimin yerinde olsaydim bekarken yurtdışında deneyim için her firsati degerlendirirdim ama o ülkede kalmayi seçmiş. Neyse bakalım nasip Hayat neler getirecek...
    Umarım siz de DV2021i kazanip kendi mesleğinize uygun bir alanda huzurla çalışacağınız işi bulursunuz USAda. Selamlar 🙋♀

Haklisiniz belki bekar olarak gitmek daha kolay olurdu da evli ve hele hele cocuklu olunca bircok kez dusunmek gerekiyor yurtdisinda yeni bir hayat kurmak icin. Nasip kismet diyelim. Size de umarim cikar ve hayallerinizi gerceklestirme firsatini yakalarsiniz. 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

kiliseye girersin selemin aleykim dersin atarsa 57

• ⭐⭐

Kadın bir gün değil hergün hatırlanmalıdır; 8 Mart Dünya Kadınlar günü umutla dolu yarınlara olsun.♥♥

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐

Kadınlar gününün de anneler günü ve sevgililer günü gibi içi boş ve tüketim odaklı bir propaganda olduğuna inanıyorum. Kadınlarımızı ve annelerimizi yilin herhangi bir gününe sıkıştırma ve onlarin üzerinden tüketim psikolojisi oluşturma çabalarını tasvip etmiyorum. İyi bir şey gibi görünse de bu tarz sembolik gün ve kutlamalar aslında kadınlarımızı annelerimizi yılın her günü kutlayıp, sevip, saymamız gerektiği gerçeğinin üzerini örten ve olayı mânâdan ve özden kaydirip ritüele ve gösterişe dönüştüren yanilsaticilardir.

• @Drywall Sevgililer gününü bilmem ama Anneler günü ve Dünya Kadınlar gününün bir tarihi ve yaşanmışlıkları var o yüzden anılır. İşin parasal yada ticarete dönüşmesi tamamen kişilerden kaynaklanıyor ben yıllardır anneme bu önemli günlerde pahalı hediyeler çiçekler falan almadım ona bu günün özel olduğunu hissettirmek yeterli olduğunu düşünüyorum. Oluşan ticaretse serbest piyasadır, mesela siz ticarete uğraşıyor olsaydınız emin olun özel günleri çok severdiniz.

• ⭐⭐

@Yunus-Tilki Bu gunlerin kutlanmasının temelindeki kadın mücadelelerine saygi duyuyorum. Kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır. Kadın haklarının savunucusu biriyimdir. Benim arz etmek istedigim konu bu degil. Meselenin geldigi/evrildiği noktaya dikkat cekmek istemistim. Ticaretin bu şekilde duyguların sömürüsü üzerine veya zaafiyetlerin istismari uzerine olmasını Etik bulmuyorum. Her ticaret meşru değildir. Ticarî etiği daima gözetmek lazım. Yani sizin deyiminizle uyuşturucu ticaretini de mazur görmemiz mi gerekecek? Tabiki hayır. Nasil ki uyuşturucu ticareti ahlaki değilse, duygularin somurulerek ticaret konusu yapilmasida etik degildir.

• @Drywall Uyuşturucu ticaretini özel günlerle kıyaslamak 🤔 uyuşturucu insanları kontrol edilemeyecek bir duruma getirmesinden dolayı dünyada satışı yasak, adamı aniden öldüren bir ilettir. Sizin dediğiniz gibi serbest piyasa herşeyin satıldığı yer değil aksine serbest piyasa arz talep dengesine göre fiyatların belirlendiği, devlet tarafından kontrol edilmeyen, korunmayan; kararların çoğunluğunun özel şahıslar tarafından verildiği bir piyasadır. Herşeyin satıldığı değil

• Geçmiyor günler geçmiyor...

• Green card kazananlarin yas araliklari nedir acaba elimizde boyle bir veri mevcut mudur ? Sanki bana 35 yas ustu kazanan sayisi 35 yas altina gore daha fazla gibi geliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |