Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller Dilerim gerceklesir!

@MySea forumda okumuştum. Türkiye de çalışıyordum, burada sevdiğim işi yapıyorum diye... Kim yazmıştı hatırlayamıyorum ama beni bu söz çok etkilemişti. Siz de böyle mi düşünüyorsunuz?

Evet aynen oyle dusunuyorum. Bende okumustum, bu yaziyi hatirliyorum.

Turkiye'deyken ben hep finans veya turizm alaninda calismak istemistim ama ikisini de yapamadim, hic oyle bir firsat yakalayamamistim. Once ticaret ile ugrastim orada, beni hic mutlu etmedi. Sonra ogretmenlik yaptim orada, mecburiyetten. Cunku ise ihtiyacim vardi. Yanlis anlasilmasin, ogretmenlik meslegini kucumsedigim icin degil kesinlikle. Sadece benim yapmak istedigim meslek degildi. Burada finans alaninda calisma imkanim oldu ve halen calisiyorum. Cok memnunum!

Turizm alaninda calisma firsatim buradada olmadi ama degisik websitelerinden degisik yerlere tatil paketleri buluyorum ve ailecek tatillere gidiyoruz. Ornegin, Nisan ayinda Kanada'ya gidecegiz. Yazin Turkiye. Kasim ayinda Portekiz.

@MySea bunları duymak ne kadar güzel. Ben tam tersi olmuşum sizin önce Turist Rehberliği okuyup sonra bankacı oldum 🙈 Bu cümle beni çok etkilemişti samimiyetinize inanarak sormak istedim çok teşekkür ederim cevap için 🙏

• @Hyller Rica ederim!

• ⭐⭐ Yasaklı

şaşmazda arkadas mangala cagırdı bugun . Parcacıların oglu bebeler bile pasaport cıkarıp basvurmus durum o biçim yalanım varsa belamı bulayım iki kişi ile tanıstım hemde basvuran bir gün içinde. Basvurunun azaldıgını felan dusunmuyorum ben

• @Hyller evet Kadir Bey in güzel bir ifadesi bu 👍🏻

• arkadaşlar adım ömür özgür BAŞVURU FORMUMU OZGUR OMUR diye doldurdum ama onayladıtan sonra en sondaki numara ekranın verdiği yerde ÖZGUR OMUR ö harfı yazıyor bu sıkıntı olur mu kazansam

• @ömür-özgür Bir problem olmaz diye düşünüyorum ama kesin bir şey demek yanlış olabilir. Tecrübe eden arkadaşlar vardır forumda aratmayı deneyebilirsin.

• ⭐⭐

@MySea bir yılda 3 ülke gezmeyi bile düşündürüyor hatta yaptırıyor amerika anladığım biz yazın kendi ülkemizde tatile gidemiyoruz :((

• Günaydın arkadaşlar gününüz güzel geçer umarım.

• atarsa honolulu günaydın .d

• Herkese günaydın. Beklemedeyiz.

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea bir yılda 3 ülke gezmeyi bile düşündürüyor hatta yaptırıyor amerika anladığım biz yazın kendi ülkemizde tatile gidemiyoruz :((

@haymatlos_ Kanada, Türkiye ve Portekiz aynı cümlede ve seyahat planında, keşke benim olsa dedirtiyor. Belki bir gün biz de 😊
    @MySea takipteyiz 🎉

• ⭐⭐

@Hyller eheheh hepimiz toplaşıp birlikte giderdik 🙂

• Şafak Bartın, atarsa Şırnak. Hayırlı cumalar!

• Arkadaşlar günaydın.şu an Tlc kanalında usa da kuponla ilgili market alışverişi ilgili bir program var.700 dolarlık alışverişi bedavaya getirdi.böyle şeylerde var galiba.hayret

• @clourpoint Bu programdakiler biraz hastalık modu Turgut abi. Günde 16 saat kupon kesiyorum her gün diyor. Aylarca kupon kesip 600 dolar indirim almış. Girip mesaili ise çalışsa her hafta o kadar para kazanır. Eşim işsiz kaldı 1 yıldır diyor. Adam madde bağımlısı gibi bir tip. İş yapamiyormus. Uber de mi yapamıyor. Sorunlu tipler bunlar. O kuponları toplarken harcanacak zamanda adam gibi çalışırsa 10 misli para kazanır.

• @clourpoint fiyat avantajı sağlayan kupon olayı çok varmış evet, ama izledikleriniz yani yüzlerce doları bedavaya getirenler bu işi hastalık derecesine taşımış kupon delileri, hasta stokçular 😏

• ⭐⭐

@aysegul aynı üründen 50 tane niye alayım ki adam gibi ev alışverişi yapmak varken 🙂

• ⭐⭐

Kupon işini tek geçim kaynağı ve meslek haline getirmek değil de, bir ek gelir olarak yapılabilir aslında. En azindan aylık mutfak harcamalarına dahi bir nebze katkısı olsa fayda faydadır. Ben hastalık derecesinde olmasına sıcak bakmıyorum ama ev ekonomisine 1$ katkısı olacaksa dahi önemlidir. Minimal yaşam artık revaçta. Küçük tiny house tarzı, karavan tarzı yaşamlar ve bu oranda minimal harcamalar Amerikada yaygın bir kültür. Amerikada yani kapitalizmin merkezinde paranın kıymetini bilmek lazım. 1 dolar dahi kucumsenmemesi gereken bir paradır. Sadece kupon olayı değil, cam ve metal içecek kutularının toplanarak otomatlarda paraya çevirme işini yapanlar var. Yani geri dönüşüm sektörü. Ayrıca ışıklarda su ve içecek satanlar var. Sokaklara bırakılan veya craigsliste yayınlanan esyalari takip edip hem evine lazim olanlari kullanan ve hem de bunlari satarak butcesine katki saglayanlar var. Bu ve benzeri işleri yapanlarin bir işi var zaten ve bunu boş zamanlarında ek iş olarak yapıyorlar. Azımsanmayacak miktarlarda bütçelerine destek sağlıyorlar. Aylik faturalarınızı dahi ödeseniz katkı katkıdır. Nasıl ki israf kültürü varsa tasarruf kültürü de var. Sadece paraya ihtiyaçları olan insanlar değil ihtiyacı olmayan yüksek gelirli ama kültürlü ve bilinçli insanlarda bu minimal yaşam ve tasarruf kültürünü benimsiyorlar. Aslında takdir edilecek üst düzey kaliteli bir yasam biçimidir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Drywall Tasarrufa, geri dönüşüme, ufak tefek nüanslara zaman ve emek ayırıp biraz kar etmeye tabi ki bir şey dediğimiz yok. Hatta minimal yaşam tarzını, keşke burada da ihtiyaç ve arzu oranımızı kısıtlayabilip uygulayabilsek. Amerikada bu tarz tutumluluk elbette çok daha gerekli, mutfaktaki sarı bez gibi bir kırmızı çizgi. Fakat bu programlarda gösterdikleri en uç noktalar. Yoksa kapımıza gelen bir dergi ve ya gazetedeki bir kaç kuponu alışverişte kullanıp 8-10 dollar kara geçmeyi, bu parayla başka bir ihtiyacımızı karşılamayı bizler de isteriz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |