Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Allah kolaylık versin ilk ekranı görüyorsun çıldıracak seviyede mutlu oluyorsun sonra Case No yüksek olduğunu bir şekilde öğreniyorsun moral düşüyor doğal olarak. Okadar kişiden sen gel kazan ama gitmeme durumun olsun. İnşallah yükselir dosyalar da gidersin kardeşim.

@pacaveli DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@likable anladigim, sordugum kadariyla olmuyormuş hocam. olmamasida lazim hele ki şu düştüğümüz durum da göz önüne alınınca olmasın :))

• @likable teşekkür ederim, inşallah. Cidden sorma ilk kazandığımdan bu yana sürekli bir hayal kırıklığı yaşadım, hevesimi kaçırdılar. İlk hemen giderim sandım sonra o yalan oldu sonra rakamlar düşük açıklandı falan. Daha birton şey yani burnumuzdan geldi inşallah buradaki kader ortağı arkadaşlarım ve sizlerle beraber mutlu sona ulaşacağız.

• Ya hep beraber ya hiçbirimiz
    Pardon hat karıştı yine 😂

• Kanka dosyaları karıştırdın yine 😁

@tanti DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Ya hep beraber ya hiçbirimiz
    Pardon hat karıştı yine 😂

• ⭐⭐

merakdan soruyorum abd de başımıza bir şey gelse ücretsiz avukat hizmeti varmı

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yapay-zeka Buna benzer gönüllü avukatlar var: https://texaslawhelp.org/directory/legal-resource/houston-volunteer-lawyers

Her eyalet ve şehir için benzer aramayı yapabilirsiniz. Ayrıca aynı sitede kendi işinizi kendiniz avukat olmadan görmek için de gerekli kaynaklar, şablonlar vb var: https://texaslawhelp.org/

• ⭐⭐

@likable 4000 altı GC vermeleri ve 2017 de çıkan sayısı gibi bilgilerin yanlış. Allah'tanda yanlış.4000 altı diye bir şey yok.
    GC de sayı konusunda bir kural var. Bir ülke o zaman verilen DV kapsamındaki vizelerin %7 sinden fazla vize alamaz. Yani 50000 ise sınır vize 3500, 55000 ise sınır 3850. Bunlar aile üyeleri dahil sayılar.

Çekilişte bir algoritma var. Diyorlar ki, bir ülkeden en fazla 3000 dosya kazansın (aile bireyleri hariç) fakat aile bireyleri dahil 4500 ü geçmesin. Yani şu lastiklerdeki 5 yıl yada 50000 km gibi 🙂
    DV2018 de Türkiye bu sınıra takıldı. 3000 dosya 4390 kişi ile. DV2017 de bir sıkıntı yok.

Ayrıca bu case no lara çok takmayın. O bu seneye has bir durum oldu. Yığılma 0-20000 numaraları üzerinde olduğu ve giden gitmeyen çoğu kişi DS260 formunu doldurduğu için böyle oldu. Seneyede böyle olacak değil.
    Örneğin Türkiye den çekilişi kazanan 3000 dosya ilk 10000 case içinde toplanır. Siz 2000 inci olursunuz. Sizden öncekiler 2 şer kişi mülakata gider, sıra 20000 e gelse bile Case No 8000 le dahi vize alamazsınız.
    Lafın kısası çıksın da nasıl çıkarsa çıksın.
    Selamlar

• Herkese merhaba 🙂 aramızda rüyasında görecek kadar çok isteyen arkadaşlar görüyorum. Umarım gönlünüze göre olur. Şans temelli meselelerde o kadar şanssızımdır ki ben umudu kestim artık gc den başka yöntemler arıyorum.

• Çok değişik bir gün. Çok yavaş ilerliyor. Hava bir ısınıp bir soğuyor. Hayırdır inşallah.

• @hakan122 merhaba.
    Burdaki çoğu arkadaş da aynı durumda.

• Gerçekten çok stresli bir süreç. Şu anda sadece çıkıp çıkmadığını öğrenmek; çıktıysa işlemlere başlamak, çıkmadıysa da alternatif yollara başlamak istiyorum... bu belirsizlik çok yoruyor....

• @academicus hocam hiç beklemeden başlayın. Biliyorsunuz çıkma olasılığı inanılmaz düşük. Eğer varsa alternatifiniz, hiç beklemeyin green card falan

• Bence cekilise kesinlikle bagli kalmayin. Alternatif yollar varsa o yollara coktan yonelmis olun. Forumda bekleyisler cok guclu ilerliyor ama cogunu espri ve eglence olarak algiliyorum cunku ne kadar negatif konusmak istemesem de gerceklerden kacamayiz; sans cok ama cok dusuk.

Sansinizi test etmek icin asagidaki linkte verecegim rasgele numara secen sayfayi deneyin. %1.5 sansiniz varsa, 1 ile 66 arasi her defasinda icinizden bir sayi tutarak tusa basin. Bakin bakalim kac seferde icinizden tuttugunuz rakam o tusa bastiginizda cikacak.
    Cok mantikli bir yontem degil ama en azindan %1.5 sansin nasil bir durum oldugunu gosteren bir durum. Keske bazi talihliler nasil bir sansin kendilerine dogdugunu anlayabilseler.

Rasgele Numara Olusturucu
    Minimum 1 - Maximum 66 yapin ve her defasinda icinizden yine 1 ile 66 arasi bir rakam tutarak tusa basin. Eger gordugunuz sayi icinizden tuttugunuz sayiya esitse, GC kazandiniz. Fakat unutmayin her tusa bastiginiz 1 sene gecmesi demek.

(Cok ilginc ben 8.ci denememde rakami tutturdum. Ilginc tarafi su bu sene benim 8.ci cekilisim :D)

• @FreeWoRLD 99 yaşına kadar denemedim çıkmadı , pes ettim 🙂

• @freeworld naptın hocam ya ilk denemede geldi bütün şansı buraya harcadım 😞

• @ehehehe Iste olay bu sayin hocam. Kimine boyle oluyor gordugumuz gibi, o kadar rasgele bir durumda ilkinde tutturabiliyor. Inanilmasi zor ama sans iste, oluyor.

• @freeworld Çıkmıyor sonsuza kadar denesem de denk gelmeyecek gibi. Şanssız olduğumu zaten biliyorum da bu kadar olduğunu da bilmiyordum.😅

• konsolosluk buraları okusa bunlar kafayi yemiş diyip hepimize red verir yemin ederim :)))))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |