Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhabalar ilk önce geçmiş olsun . Kazananlara da başarılar. Benim sorum başlıkda da olduğu gibi pilotluk ile ilgili. Pilotluk mesleğine ilgim cok ama Türkiye'de 80 bin dolar. Civarında bu para yurt disinda 30 bin civarinda. Bu yüzden yurt dışında eğitim almak istiyorum. Sorularım şu şekilde

1. ingilizce kursuna yazılmak sonra
    2. İngilizce kursum bitince yurt dışında tabiki pilotluk okulu icin basvuruda bulunup orda eğitim almak.
    3. Sorum ise bu kısımları yani ingilizce kursunda calisir iken orda bir işte çalışa bilirmiyim uzun oldu ama şimdiden teşekkürler.
    4. Eğitimi tamamladık dan sonra is imkani %100 olduğundan is bulup orda kalabilirmiyim.
      Bilgisi olan birisi yardim edebilirmi uzun bir süreç vede orda çalışmadan olmaz yardiminizi bekliyorum.

• Aşağıdaki Vlog dan yararlanailirsiniz.

• Okul yeni bitti . Bu nedenle bütün bilgiler güncel . bitikten sonraki vlogu da var.
    Kanalı takip edip videolarını izlerseniz oldukça yardımcı olacaktır.

• @smesut burdaki videolari izledim ama tatmin olamadim melesef cok güzel videoları var ama kalmadilar diye biliyorum kalma kismi vede is kismi onemli benim icin

• @ksmcmldg nerdeyse 1 sene olmuş bu ileti üzerinden, ne yaptınız profilinizden bakınca sanki istediğiniz eğitime başlamış gibi görünüyorsunuz? 😊

• @ksmcmldg Amerika'da pilotluk okulu ve İngilizce kursu içinde söyledi:

1. Eğitimi tamamladık dan sonra is imkani %100 olduğundan is bulup orda kalabilirmiyim.

Bu kısmı yanlış olmuş sayın @ksmcmldg bahsettiğiniz eğitimler sadece ATPL/PPL/CPL gibi pilotluk lisansı veren eğitimlerdir. Bu eğitimleri tamamladıktan sonra Tip lisansı denen lisansı da uçuracağınız uçak tipi için almanız gerekecek.

Türkiye'de "Tipi olmayan tecrübesiz 2nci pilot" ilanları tüm havayollarında var neredeyse. ABD'de bu tip ilanlar var mı emin değilim ancak varsa bile başvurmanız için çalışma izniniz olması gerekir. Paylaşılan videodaki çift de arkadaş orada işe girip vizesini uzatamadığı için döndüler diye biliyorum. Bu sebeple iş imkanı %100 olmuyor maalesef. Zaten o şekilde olsa burda THY'nin ilanına başvuran binlerce kişi akın ederdi oraya 🙂

Bol şans..

• Türkiye deki hava yolları tecrübesiz yardımcı pilot alımlarında 250 saat uçuş süresi aramaktalar, bu süreyi ortalama cpl i alana kadar okullarda tamamlayabiliyorsunuz, ABD de en kötü hava yolunda aranan şart 1500 saat uçuş süresinden başlamakta, buruda en iyi ihtimalle uçuş okulunda eğitmen olarak çalışarak tamamlayabiliyorsunuz onun içinde geçerli bir çalışma vizeniz olmak zorunda. Eğitim sonrası vatandaşlık veya geren card sahibi olmayan pilotların ABD de kalması neredeyse imkansız.

• merhaba arkadaslar houstonda uçuş okulu var mı? veya sizin önerdiğiniz uçuş okulu var mı

• Amerikada green card sahiplerine pilotluk egitimi icin scholarship bulunabilir mi veya bildiginiz scholarship veren kurum/kuruluslar varmi ?

• Merhabalar
    Amerikada pilot egitimlerini tamamladıktan sonra iş bulma olasılıgımız nedir?Mühendisligi yarıda bırakıp bu eğitimleri almayı planlıyorum.İyi bir yaşam koşulları sağlar mı ve Avrupa daki veya Birlesik devletlerde hava yollarında ilerliyen zamanlarda calısma şansımız nedir?Bilginiz varsa egitimleri bitirdikten sonra aşağı yukarı ne kadar bir gelirimiz olur

• @runtothehills, içinde söyledi: Amerika'da Pilot olmak ve Pilotluk okulu

Merhabalar
    Amerikada pilot egitimlerini tamamladıktan sonra iş bulma olasılıgımız nedir?Mühendisligi yarıda bırakıp bu eğitimleri almayı planlıyorum.İyi bir yaşam koşulları sağlar mı ve Avrupa daki veya Birlesik devletlerde hava yollarında ilerliyen zamanlarda calısma şansımız nedir?Bilginiz varsa egitimleri bitirdikten sonra aşağı yukarı ne kadar bir gelirimiz olur

Bu arkadaşlar amerikada , kanalları var , pilot okuluna gidiyor beyfendi , bilgi alabilirsin sanırım ,

• ⭐⭐⭐

@runtothehills, içinde söyledi: Amerika'da Pilot olmak ve Pilotluk okulu

Merhabalar

Bu iş açıkcası benimde aklımda 🙂 Elimden geldiğincede araştırdım. Çok fazla kaynak yok Gc sahibinin pilotluk eğitimi hakkında. Genellikle öğrenci vizesi ile eğitim alıp ülkeye dönenlerin tecrübeleri var. Lisansı alıyoruz ama ondan sonrası muallakta şuan bende 🙂
    Kısaca edindiğim bilgiler;
    Amerikada pilotluk lisansı almak diğer ülkelere göre kolay ve hızlı. Uçuş okullarında 25k$-40k$ arası bİr meblağ tutuyor. Fiyat başarınıza ve dil yeterliliğine göre değişiyor. Programda yaklaşık olarak 9-12 ay sürüyor bildiğim kadarıyla.
    Hava şirketlerinde çalışmak için Amerika pilotlardan min 1500sa istiyor. Uçuş okulundan mezun olduğunuzda yaklaşık olarak 250-300sa ile mezun oluyorsunuz. Bu aradaki farkı kapatmak için bildiğim kadarıyla en mantıklı olanı uçuş okullarında eğitmenlik yapmak. Bu aşamada iş imkanları ne kadar vardır bilemiyorum. Belki kargo firmaları bu saat şartını istemeyebilir.
    Maaşlar konusunda havayolundan ve kullandığınız uçaktan tutun birçok etken var. Ama yıllık +80k$ başlangıç olarak biliyorum. Kaptan pilotluk vs dahada artacaktır.
    Amerikadan aldığınız pilotluk lisansı Avrupa ve Türkiyede geçerli değil. Fakat 6 ay gibi bir eğitimden sonra bu ülkelerdede denklik gibi bir belge alabiliyorsunuz.

Benimde eğer bilgili olan bir arkadaş var ise sormak istediklerim;

1. Uçuş okulu yerine üniversitelerde daha uygun bir fiyata alabilirmiyiz? Böyle bir bölüm var mıdır?
    2. Lisansı aldıktan sonra çalışma sahaları? 1500sa doldurana kadar nerelerde, ne kadar kazanabiliriz?
      3)Lisansı aldıktan sonra Türkiyeye dönüp 1500sa doldursak Amerikada geçerliliği var mıdır uçtuğumuz saatlerin?

• @yuciarusa eğitimlerini bitirip, türkiyeye döndüler uzun süre önce

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Amerika'da Pilot olmak ve Pilotluk okulu

@yuciarusa eğitimlerini bitirip, türkiyeye döndüler uzun süre önce

Evet şuan eşi Türkiye’de çalışmaya başladı

• Süreci yaşadılar , ince tüyoları verebilirler 😉

• @bolatmali casenumberlar hızla ilerliyor sıra gelir mi diye düşünüyordum şimdi gidince ne iş yapıcam korkusu basladı.sonuçta egitimi herşeyi bırakıp yeni bir ülkeye gidiyorum ve ömür boyu uber lyft yapamıyacagım için meslekleri incelemeye basladım pilotluk gerçekten mantıklı gözüküyor ama iyice araştırmak lazım 20bin dolar egitim ücretleri 60bin dolar uçuş train ücretleriyle yine bir 80k dolara denk geliyor amerikada da sanırım eğitmenlik yapmazsan

• ⭐⭐⭐

@runtothehills, içinde söyledi: Amerika'da Pilot olmak ve Pilotluk okulu

@bolatmali casenumberlar hızla ilerliyor sıra gelir mi diye düşünüyordum şimdi gidince ne iş yapıcam korkusu basladı.sonuçta egitimi herşeyi bırakıp yeni bir ülkeye gidiyorum ve ömür boyu uber lyft yapamıyacagım için meslekleri incelemeye basladım pilotluk gerçekten mantıklı gözüküyor ama iyice araştırmak lazım 20bin dolar egitim ücretleri 60bin dolar uçuş train ücretleriyle yine bir 80k dolara denk geliyor amerikada da sanırım eğitmenlik yapmazsan

Oraya adım attıktan sonra daha fazla bilgi edineceğiz gibi. Zaten direk eğitime başlamak hem dil seviyesi hem de maddiyat açısından oldukça zorlu. Hakkımızda hayırlısı

• Bende mühendisim ve planlarım tam olarak sizinki ile aynısı diyebilirim. Bende orada pilotluk eğitimi almak ve çalışmak gibi plan yapıyorum şuan ki mevcut durumda hava yolu sektörü de derin yara almış durumda ama hala planlarım bu yönde.
    Öncelikle benim araştırmalarım doğrultusunda gördüğüm öğrenci kredisi kullanabilmek mümkün gibi görünüyor fakat kredi puanı ve kredi yaşı yeterli olmadığı için co-signer isteniyor Örneğin; Sallie Mae istedi benden.. Bir de üniversitelerin 2 yıllık programları mevcut onların fiyatı oldukça uygun özellikle bizim gibi green kartlılar için fakat süre 2 yıl, 8-10 ay gibi bir sürede bitirmek varken 2 yıl okumak durumunda kalıyoruz ayrıca flight Instractur olarak uçmamıza ne kadar yardımcı oluyorlar bilmiyorum. Zira ATP gibi bir çok özel uçuş okulu direk flight Instractur olarak işe başlamanıza yardımcı oluyor, hatta daha sonra büyük bir havayolu firmasına geçiş için programları mevcut.
    Finans ile ilgili Fafsa formunu bu yıl için doldurdum ama okullara henüz başvuramıyorum orada olamadığım için, Fafsa ile sanırım finansal problemi çözebilirim gibi görünüyor fakat onun içinde yine kredi puanı önemli ve vergi bildirimi görmek istiyorlar. Fafsa formum onaylandı fakat kurgulayamadığım nokta özel uçuş okulunda okurken ayrıca dışarı da bir işte çalışabilir miyiz, zira geçim masraflarımız olacak uçuş okulu için parayı ayarlasak bile. Bir müddet orada burada çalıştıktan sonra seçenekler çoğalacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca benim gibi aynı planı uygulamak isteyen arkadaşlar iletişimde olabiliriz birbirimize çok fazla yardımımız dokunacaktır diye düşünüyorum.

• Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ben Türkiye de pilotaj bölümü okuyup daha sonra mezun olup Amerika ya gidip orada pilot olmak istiyorum ama neler yapıcağım hakkında hiç bir fikrim yok neler yapmam lazım (biraz da yaşımdan gereği 14) şuanlık amacım derslere önem verip üniversitesi de hazırlık - 3. Sınıf Aralarında Work and travel yapmak bunun için şimdiden aileme masraf olmamak için biriktiyorum Work and travel da kazandığım paraları da biriktirip o paralar ile üniversite yi bitirip oraya gitme masrafı olarak kullanmak istiyorum. Dediğim gibi buradan pilotaj mezunu olup orada pilot olabilmem mümkün müdür?. Teşekkürler.

• @Meuvax merhaba sorularının yanıtını bilmiyorum ama benim tavsiyem her yıl anne ve baban adına Greencard'a başvurabilirsin. Eğer sen 21 yaşına basmadan gc çıkarsa Amerikaya taşınırsınız ve eğitimine direk orada başlarsın ki bu da daha avantajlı olacaktır. Ailen bu fikre sıcak bakmazssa bile sen orada yaşayabilirsin bu yol ile. Yine sende 18 yaşından itibaren kendi adına başvur ve bunun dışında wat ve diğer yurtdışı imkanları için elinden geleni yap. En önemlisi bu yaşta ingilizce ile ilgilenmeye başla... ve bu yaşta bunları düşündüğün içinde seni tebrik ederim, hayatında sağlık ve başarılar dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |