Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@area51yolcusu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@area51yolcusu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Basvuru sartlarinda minimum lise mezunu sarti koyduklari icin Green Cardli olarak Amerika'ya girince lise mezunu gibi mi muamele goruyoruz? Yoksa GED testine mi girmemiz gerekiyor? Mesela High School or equivalent gerekliligi olan islere ek islem yapmadan basvurabiliyor muyuz?

Başvurunun lise mevzunu üniversite mezunu olmakla bir durum olduğunu düşünmüyorum. En hassas konu
    1-yalan beyan olmaması
    2- Amerika’da devlete yük olmadan yaşamını sürdürmen için gereken para miktarı

Cevabiniz icin tesekkurler ama benim demek istedigim is arama konusunda.

Mesela Universite mezunuyuz diyelim. Cikti ve yerlestik. Turkiyedeki universite doplamamiz gecersiz olacak.
    High school gerekliligi olan islere basvurmak istiyoruz diyelim. Bizim GED sinavina girmemize gerek var mi yoksa Amerikan hukumeti zaten basvuru sirasinda sadece lise veya ustunu aldigi icin bizi de buna istinaden en asagi lise mezunu biri gibi mi goruyorlar?

Turkiye'deki universite diplomaniz gecersiz olmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@recepjeam, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben lise mezunu değilim ama geçerli bir mesleği yapıyorum 2 yıldır , problem olmaz değil mi ?

Eger cekilis sartlarini saglayan bir meslekse o durumda sorun olmaz.

• ⭐⭐ Yasaklı

Son yuzluk .on tane on gun sonra vuslat

• ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo Hoş geldin calibraturbo. Geçen yıl da yanılmıyorsam konuşuyorduk seninle bekleme odasında. Sen ben EmirR600. Bu yıl bir çok keyifli arkadaş var. Geçenki tartışmalara da çok üzüldüm. Aynı gayenin yolcuları olarak ısrarlı tartışmalar hiç birimize yakışmıyor. Sen de bu işler için heyecanlı bir kardeşimizsin. Gidenler yada gitmeyi düşünenler senin durumundan farklı, tahminin dışında kültür ve yaşam tarzında insanlar olabilir. Biraz daha yumuşak ve sakin yorumlarla sürdürelim buradaki dostluğumuzu. Bak ülke her gün gerim gerim geriliyor bir çok konuda. Burada birbirimize destek olup anlayışla yaklaşalım. Sana bu konuda güveniyorum. Kızan küsen sert davranan olabilir. Sen sana yakışan, sakin, anlayışlı, sabırlı ve bir green card taliplisi olduğunu unutmadan devam et yoluna. Hepimiz kazanacağız. Bu sene GC çıkmayan kalmayacak. Hadi bakalım.

• Umarım 🙂 güneş doğacak kalbimizdeki hayallere 😊

• ⭐⭐⭐

@Murat24, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İyi günler Green kartın çıkma olasılığı nedir acaba ?

Bu başlığı takip etmenizi tavsiye ederim ⬇⬇
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3035/dv2021-başvuru-sayisi

• @fetihy amin

• Arkadaşlar Sıcaklık ve iklim bakımından bizim izmir vs gibi yerlere baktınız mı hiç? belirli aralıklarla bakıyorum ama ya hep sıcak ya hep soğuk yerler buluyorum araştırmamda

• ⭐⭐⭐

Odaya girip yazamıyorum bile...Elazığda atıyor kalbimiz...Deprem öldürmez bina öldürür sözünü çok üzgün bir şekilde yine görmüş olduk. Allah rahmet eylesin... Geride kalanlar için tek yürek olacağız...
    Kaderimizde varsa gideceğiz birgün herşeyin hayırlısı diyelim....

• @semihkbk Bence İzmir'e iklim olarak en benzeyen bölgeler Texas'ın kuzeyi (Austin,Dallas,Plano) California'nın orta kesimleri ve güneyi (Los Angeles, San Diego) Florida'nın orta ve kuzey kesimleri (Orlando-Tampa-Jacksonville) North Carolina ve South Carolina eyaletleri. Tabi bunlar internetten yaptığım araştırmalar ve kendi yorumlamalarımın sonucu 🙂 hepsinin ortak özelliği kışları nadiren kar yağması, yazlarının ise nemli ve sıcak olması.

• ⭐⭐⭐

@Cupzen, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semihkbk Bence İzmir'e iklim olarak en benzeyen bölgeler Texas'ın kuzeyi (Austin,Dallas,Plano) California'nın orta kesimleri ve güneyi (Los Angeles, San Diego) Florida'nın orta ve kuzey kesimleri (Orlando-Tampa-Jacksonville) North Carolina ve South Carolina eyaletleri. Tabi bunlar internetten yaptığım araştırmalar ve kendi yorumlamalarımın sonucu 🙂 hepsinin ortak özelliği kışları nadiren kar yağması, yazlarının ise nemli ve sıcak olması.

@semihkbk @Cupzen eğer bu başlıkları incelemedi iseniz bakmanızı tavsiye ederim
    https://yesilkartforum.com/forum/category/72/diğer-eyaletler

• ⭐⭐ Yasaklı

Turkıyenın ıklım kalıtesı ve guzelliğinde bence abd de yer yok

• Alalım bakalım yerimizi bekleme odasında. Umarın herkesin gönlünce olur

• Sonunda iki basamaklı sayılara düştü, yakında illeri saymaya başlarız inşallah.

• herkese iyi günler, huston düşünenlere gelsin arkadaşlar .

• chicago'nun soğuğu

• @Oktay-İbiş Ben drops, english words, lingualeo kullanıyorum. Hepsi faydalı.

• Arkadaşlar hayırlı olsun 2 hanelere düşmüşsünüz 🙂 Mayıs' a kadar su gibi geçiyor zaman zaten. Sınav, Mayıstan sonra başlıyor, sabrınızı tekrar tekrar bilemeniz gerekiyor.
    Canı gönülden isteyen tüm bilinçli arkadaşlara tekrardan şans diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐

@omertug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar hayırlı olsun 2 hanelere düşmüşsünüz 🙂 Mayıs' a kadar su gibi geçiyor zaman zaten. Sınav, Mayıstan sonra başlıyor, sabrınızı tekrar tekrar bilemeniz gerekiyor.
    Canı gönülden isteyen tüm bilinçli arkadaşlara tekrardan şans diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

Hocam aslına bakarsanız o günü şimdiden hayat ediyorum da 2 duyguyu aynı anda yaşamak çok zor olacak
    Kimi kardeşimiz mutlu olurken kimi kardeşimizde hüzünlü olacak

• Donald trump yeni yasa getirmiş , gelir düzeyine bakılacakmış artık . Yeni green card kazanan , kazanacak kişilere mülakatlarda bunumu soracaklar ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |