Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@svgnhkmglu, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

merhabalar green card bülteninde sıram gelmiş bende şuanda aos belgelerini toplayıp göndermeye çalışıyorum
    merak ettiğim hazırladığım tüm form ve belgelerin orjinalini mi göndermem lazım yoksa fotokopilerini gönderip orjinallerini interview'a mı götürmem lazım?
    I765 ve I131 belgelerini göndermemin zararı olur mu ya da kartın gelmesini mi bekle dersiniz tavsiyeniz ne olur?

Hepsini I-485 ile gondermenizi tavsiye ederim. Kolay cikarilabilecek belgelerin orijinallerini, kaybedilmemesi gereken belgelerin ise fotokopisini gonderebilirsiniz.

• Merhaba,

Ben de AOS ile diversity lottery -green card surecini baslatanlardanim. Ekim sonunda biometrics gorusmemi tamamladim ve gectigimiz gunlerde calisma izni icin EAD karti geldi.

Ancak, bu surecte calisma izni kartinin mulakat tarihinden once gelmesini beklemiyordum. Biometrics sonrasi USCIS tarafindan gorusmeye cagirilmam gerektigini dusunuyordum. Biometrics sonrasi, gorusme verilmeden calisma izni karti gelmesi normal mi? Normal ise, deneyimlerinize gore, gorusme tarihinin verilmesi yaklasik ne kadar surer?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amerikavize, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba,

Ben de AOS ile diversity lottery -green card surecini baslatanlardanim. Ekim sonunda biometrics gorusmemi tamamladim ve gectigimiz gunlerde calisma izni icin EAD karti geldi.

Ancak, bu surecte calisma izni kartinin mulakat tarihinden once gelmesini beklemiyordum. Biometrics sonrasi USCIS tarafindan gorusmeye cagirilmam gerektigini dusunuyordum. Biometrics sonrasi, gorusme verilmeden calisma izni karti gelmesi normal mi? Normal ise, deneyimlerinize gore, gorusme tarihinin verilmesi yaklasik ne kadar surer?

evet, ikisi birbirine bagli degil. Maalesef DV icin bekleme suresini bilmiyorum ama onceki yillardan bildigim kadariyla 2-3 ayi cok gecmemesi lazim. Isterseniz USCIS'i arayip durumu sorabilirsiniz.

• @crazycells Bilgilendirme için çok teşekkür ederim 🙂

• Merhabalar benm numaram 20xxx yani mart ayı bülteni için current

1. medical testi geçen hafta yaptırdım ama bazı yerlerde USCIS'ın benim dosyamı kabul edeceği tarihin test tarihini 2 ayı geçmemesi gerektiği yazıyor ve DV ye de fee yi geçen hafta gönderdim ama AOS paketine DV den gelen receipti eklemem gerekiyormuş galiba ve onun gelmesini bekliyorum şuanda. sizce tam olarak ne zaman yapmalıydım? sorun yaşarmıyım şu haliyle ?
    2. AOS paketimi (DV receipt ve tüm belgelerim hazır olunca) gönderebilirmiyim yoksa mart ayını mı beklemem lazım ?
      3.DV receipt yaklaşık ne kadar sürede gelir ?

teşekkürler yadımınız için 🙂

• Merhaba arkadaşlar yine bir şeye takıldım AOS sürecini başlatacağız formları dolduruyorum i-765 forumda part 2 kısmında ilk soru Family name. Evlendikten sonra soyad değişikliği istediğim için bu kısma eşimin soyadını mı yazmalıyım yoksa kimlikteki soyadımı mı? Şimdiden teşekkür ederim

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar benm numaram 20xxx yani mart ayı bülteni için current

1. medical testi geçen hafta yaptırdım ama bazı yerlerde USCIS'ın benim dosyamı kabul edeceği tarihin test tarihini 2 ayı geçmemesi gerektiği yazıyor ve DV ye de fee yi geçen hafta gönderdim ama AOS paketine DV den gelen receipti eklemem gerekiyormuş galiba ve onun gelmesini bekliyorum şuanda. sizce tam olarak ne zaman yapmalıydım? sorun yaşarmıyım şu haliyle ?
    2. AOS paketimi (DV receipt ve tüm belgelerim hazır olunca) gönderebilirmiyim yoksa mart ayını mı beklemem lazım ?
      3.DV receipt yaklaşık ne kadar sürede gelir ?

teşekkürler yadımınız için 🙂

1. Raporlar 1 yil boyunca gecerli diye biliyorum ben, o nedenle 2 ay meselesini tam bilemiyorum. Evet, DV fee receipt'i pakete ekleyin.

2. Diger tum belgeleri hazirlayin, receipt size ulasinca tum belgeleri 1 Mart'ta gonderin isterseniz.

3. Maalesef bilmiyorum ama 2-3 haftayi gecmez diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hilalozkrl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaşlar yine bir şeye takıldım AOS sürecini başlatacağız formları dolduruyorum i-765 forumda part 2 kısmında ilk soru Family name. Evlendikten sonra soyad değişikliği istediğim için bu kısma eşimin soyadını mı yazmalıyım yoksa kimlikteki soyadımı mı? Şimdiden teşekkür ederim

family name diyorsa, evlilik sonrasi soyisminizi yazin.

• @crazycells 1 marttan önce göndermem sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 1 marttan önce göndermem sorun olur mu ?

Ilk iletiyi inceleyin isterseniz, eger kurallari bilmeyen birine denk gelirseniz sorun yasayabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

Advance Parole kullanarak Turk hava yollari ile sorunsuz ucan var mi?

Yani merak ettigim, THY yolcu kabul personeli herhangi bir vize olmadan sadece Advance Parole dokumani kullanildiginda herhangi bir sorun cikariyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Advance Parole kullanarak Turk hava yollari ile sorunsuz ucan var mi?

Yani merak ettigim, THY yolcu kabul personeli herhangi bir vize olmadan sadece Advance Parole dokumani kullanildiginda herhangi bir sorun cikariyor mu?

Ne olur ne olmaz diyerekten USCIS'in yonergesinin ilgili sayfalarini yaninizda bulundurabilirsiniz.

Eger tecrubeli biri degilse, tam olarak anlamayabilir.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Tesekkurler 😊

• numaram 42xxx maille once gerekenleri gönderdim vs mail geldi Diversity Visa Adjustment Letter diye 300 dolar sanırım ödemem lazım sıra gelir mi devam etmeli miyim yoksa çok geç mi?

• @Erbatur bu case numarasıyla mülakatınızı Türkiyede yapmayı düşünebilirsiniz
    Bu şekilde vize almanız daha mümkün sanırım, bu başlıktaki eski iletileri okursanız bu şekilde tavsiye verildiğini görebilirsiniz
    Tabi sayın @crazycells in tavsiyeleri bence bu aşamada çok önemli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

numaram 42xxx maille once gerekenleri gönderdim vs mail geldi Diversity Visa Adjustment Letter diye 300 dolar sanırım ödemem lazım sıra gelir mi devam etmeli miyim yoksa çok geç mi?

Ben de sayin @Muhtaradana 'ya katiliyorum. Numaraniz biraz yuksek, ben yerinizde olsaydim Consular Processing'e gecis yapip Turkiye'de sansimi denerdim. Onceki iletilerin hepsini okuyup kendiniz karar verin isterseniz. Parayi odeseniz bile ABD'de sira size gelmeyebilir, AOS biraz uzun bir surec.

• Merhabalar, oncelikle tesekkurler butun bilgiler icin. ben i-130 ile surece baslamak istiyorum, geleli 4 aya yakin oluyor ve sureci baslatmak istiyoruz fakat bazi soru isaretleri olustu uscis'in kapali olmasi ile alakali, vizem haziran da bitiyor.

sizce formlari doldurup nisan icinde yollasam bir sikinti olur mu?

gordugum kadariyla esim i-130 belgesini online olarak doldurabiliyor bu bana vizemin uzamasi ile ilgili bir statu saglar mi?

dogum belgesini e-devletten cikarabilecegim soyleniyor. bu online belgeyi tercume ettirmem yeterli oluyor mu? bunu illa konsolosluktan mi almaliyim? su an turkiye konsolosluklari acik mi?

son bir soruda online destek veren bir kac site var, bunlari daha once denemis ve sonuc almis birileri varmi?

tekrar tesekkur ederim, saglikli gunler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ocun-bucun-0, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar, oncelikle tesekkurler butun bilgiler icin. ben i-130 ile surece baslamak istiyorum, geleli 4 aya yakin oluyor ve sureci baslatmak istiyoruz fakat bazi soru isaretleri olustu uscis'in kapali olmasi ile alakali, vizem haziran da bitiyor.

sizce formlari doldurup nisan icinde yollasam bir sikinti olur mu?

gordugum kadariyla esim i-130 belgesini online olarak doldurabiliyor bu bana vizemin uzamasi ile ilgili bir statu saglar mi?

dogum belgesini e-devletten cikarabilecegim soyleniyor. bu online belgeyi tercume ettirmem yeterli oluyor mu? bunu illa konsolosluktan mi almaliyim? su an turkiye konsolosluklari acik mi?

son bir soruda online destek veren bir kac site var, bunlari daha once denemis ve sonuc almis birileri varmi?

tekrar tesekkur ederim, saglikli gunler dilerim.

Ayni anda I-485'i yollayabiliyor musunuz?

• @crazycells bu hakki vermiyor maalesef, i-130 u kendi vatandaslari oldugu icin online bir hak tanimislar Myuscis web sitelerinde. denemek icin bende uye oldum fakat online formlar genelde abd vatandaslari icin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |