Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @olay canım, merhaba ben şu an Ca dayım. Burası çok pahallı. Kaldığım yer çok pis ve böcekli. Hiç sevmedim burayı. Ben sana numaramı veriyorum, lütfen beni ararmısın? (650) 206- 3845. İsmim Banu. Ok. Lütfen, beni ararsan çok sevinirim. Ben gelmek isterim oraya madem ev temiz. Kirası da uygun. Şimdiden teşekkür ederim.

• @hakanakin merhaba. Siz nerde yaşıyorsunuz? Hala oda arkadaşı arıyormusunuz?

• Greencard talihlisi bir arkadas forumdan benim ilanıma dayanarak ( Virginia eyaletine gelen olursa elimden geldiğince yardımcı olurum diye mesaj üzerine Virginia eyaletine gelip 11 gün bir oda kiralayıp son gün geri dönmek istediğini söyledi.bir dahada görmedim .... Şimdi bunu neden yazdığımı aciklayayim... arkadaşın ehliyeti var ama araba hiç kullanmamış. İngilizcesi çok az 40 kusur yaşında bir arkadas.neyse arkadaşlar tanıdığı olamayan kişilere Virginia eyaletine gelmek isteyenler için söylüyorum araç şart o yüzden araç sürmeyi bilerek gelin...6 ay Türkiye ehliyetiniz geçerli ingilizce sınava girip ehliyet almanız gerekli o yüzden mutlaka ingilizce çalışıp gelin.

• Bende 24 yaşındayım mimarım .Akrabam olduğu için ilk etapta Myrtle beach SC olacak durak...Ama sanırım o tarafa gidecek hiç kimse yok bu forumda gözlemlediğim kadarıyla 😕 Açılan grup yine de çok faydalı olacaktır , birileri bana da ulaşırsa sevinirim gruba dahil olmak için 🙋♀

• Ben de tek gideceğim, Florida Orlando düşünüyorum ama tam karar veremedim.

• Şayet olumlu sonuçlanırsa ben de tek'im, hiç gitmedim daha önce !

• @hope34 merhaba, teşekkür ederim.
    NJ'nin bu kadar artısını yazmıştım, tabi daha da artıları var, en azından doğu tarafında saat farkı az, iklimi çok güzel, yeşillik-ormanlık muhteşem. Ama ger gör ki ilk girişi burdan yapma konusunda konsolosluk diğer eyaletlere göre daha iyi finansal durum istiyor. Bu nedenle bendeniz NJ'ye yerleşmek için sanırım biraz bekleyeceğim.
    Büyük ihtimalle Virginia'dan giriş yapacağım. Aslında Virginia da güzel bir yer, hatta orda bir geçmişim var. Eski çalıştığım yerden Job Offer alarak gideceğim, çevreyi biliyorum az çok, sakın bir şehir/eyalet, 2. iş bulma imkanı da yüksek. DC'ye yakın Alexandria'yı önerebilirim; konum, iklim, doğa, ulaşım burda da çok güzel. İlk girişi Virginia'dan yapıp biraz çalışacağım, sonrası gidişata bağlı, belki sonra NJ'ye yerleşebilirim.

Paylaşımımın size yararlı olduğunu bilmek çok hoşuma gitti 🙂 Umarım daha güzel bilgiler verebiliriz birbirimize. Siz ne zaman giriş yapacaksınız ABD'ye? Ben Nisan ayına yetişmeyi, giriş yapabilmeyi umut ediyorum. Dilerim her şey çok güzel olur hepimiz için.

• @turcouz, içinde söyledi: Bekar ve tek gidecek varmıdır?

nı da yükse

inşallah her şey gönlünüzce olur. ben mülakat tarihi bekliyorum 13binlerdeyim. vize çıksa bile eylüle kadar TR kalacağım. Çalışıyorum 1 ağustosta işten ayrılmayı planlıyorum 40 gün free takılmak, gezmek tozmak gibi
    planlarımız var. Eşim, kızım hep birlikte özellikle ailelerle birlikte vakit geçirmek istiyoruz. sonra 15-20 Eylülde çıkış yapmayı istiyoruz. Çünkü çıkış yaparsam 2 sene dönmemek ( dayanabilirsek direk 3.5 yıl 🙂 ) gibi bir niyetimiz var. bakalım hayırlısı olsun. zamanla planlarda daha da netleşecek.

Herkesin tecrübesi önemli ışık tutuyor. Bİr söz var hatta çok söylerim. " İnsanların tecrübelerini dinleyin keza her şeyi tecrübe edecek kadar zamanınız yok." o yüzden olumlu olumsuz mutlaka tecrübelerden faydalanmak lazım.

• selamlar,

33 yasindayim. cn29xxx. NJ dusunuyorum. Belirsiz cok konu var. istisare edip ortak hareket etmek isteyenler olursa cokta guzel olur. herkes icin hayirlisi olsun.

• Tek gideceğim, İstanbulda yaşıyorum. Çıkarsa iletişime geçelim. Eyalet fark etmiyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf https://yesilkartforum.com/forum/topic/40/new-jersey buraya yazarsan yada incelersen zaten bir çok kişiye ulaşabilirsin

• @ayvalik10 tesekkur ederim. inceleyecegim. hersey gonlunuzce olsun.

• ⭐⭐ Yasaklı

Bende tek gidecem çıkınca midwest ve west düşünüyorum California haric.Ilgılenenler özelden yazsın saygilar

• Austine gidecek var mi?

• pandeminin en yogun oldugu Mart sonunda Houston'dan giriş yaptım, haziran sonu Türkiye'ye döndüm.
    şimdi tekrardan ve kalıcı olarak dönmeyi düşünüyorum. aklımda birkaç şehir var, ortak bir yerde karar kılarsak, buradan biriyle beraber hareket edebiliriz. yada halihazırda usa'da olup ev arkadası arayan arkadaşlar varsa iletişime geçebiliriz.

• bayanlara greencard daha fazla çıkıyomuş gitmeyi düşünenler evlenip başvuru yapabilirler.

• @lopsuzaydo
    Hocam greencard çıkma ihtimaline göre evlenilir mi ya 🙂
    Bekar tek giden derken, ilk etapta özellikle konaklama konusunda masrafları paylaşıp, bilmedigimiz bir şehirde beraber mücadele edebilecegimiz birini arıyoruz, o dedigin farklı bir konu 🙂

• @ahmetkocyigit "Greencardin yeni esime cikabilme ihtimalini sevdim" diye bir romantizm esintisi olabilir belki. 🙂

• @MySea greencard çıkmazsa, evlilik birliginin saglanaması nedeniyle direkt boşanma 🙂

• evlenip başvursanız %50 kazanma ihtimalinizi arttırmış oluyorsunuz. resmen çok eşlilik olsa kesin garanti greenkart çıkar?!!?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |