Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @asilelif alıntı olduğunu gördüm 🙂 siz paylaştığınız için durumu yaşayana itafen size yazmak istemiştim sadece . Sizlerde sevgiyle kalın.

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Chromium 2021 sizin ve sizin gibi bekleyenlerin yılı olsun. Her şeyin zamanı var demekki. Bunca zaman başvuru yapmamıştım, ha bu yıl ha seneye deneyim derken 2018 yılında başvurunun son günü son dakika da ilk kez form doldurdum ve 2019'da mayısta çıktı. süreç devam ediyor, umarım sorunsuz bir şekilde vizeyi alabiliriz. Ancak eşim gitmek istemiyor. Bu yazdığınız yazıları okutuyorum insanların nasıl Umutla beklediğini, hiç vazgeçmeden defalarca denediğini.. Her şeyin mutlaka zamanı var ama oluyorsa da hayırlısı olmuyorsa da hayırlısı. bu yıl daha sakin vakit geçirip bekleyin, hatta başvuru yaptığınızı bile unutun. kendinizi kaptırmadan.

Çok sevindim çıktığı için Allah hakkınızda hayırlısını versin. Umarım eşinizde ikna olur. Sizi cok iyi anlıyorum eşiniz destek olsada olmasada siz yapabileceğinize inanıyorsunuz ama eşiniz tamam bende istiyorum demediği için manevi olarak hep bir kanadınız kırık gibi hissediyirsunuz çünkü manevi destek çok önemli bize henüz çıkmadı esim sizin esiniz gibi istemiyordu ama yeni yeni ikna oldu o ikna oldukça ben ruhen daha rahat hissettim umarım esinizde ikna olur sizde gönül rahatlığı ile sağlıklı sıhhatli ailenizle birlikte yeni hayatınıza başlarsınız.

• ⭐⭐

@asilelif alıntı olduğunu gördüm 🙂 siz paylaştığınız için durumu yaşayana itafen size yazmak istemiştim sadece . Sizlerde sevgiyle kalın.

Ben bana yazdınız zannettim özür dilerim o zaman 🤣

• ⭐⭐⭐

@hope34 tebrik ediyorum tekrardan umarım vizenizide sorunsuz bir şekilde alırsınız. Benim eşimde asla istemiyordu ama şimdi benden hevesli:)) umarım eşinizde ikna olur ve en az sizin kadar ister de mutluluğunuz ikiye katlanır. Sürecinizde bol şanslar diliyorum🍀

• @asilelif çok teşekkür ederim. evet manevi yönden eksik hissediyorum ve vicdan yapıyorum bazen. zorluyorum diye. sevindiğim bir konu da şu; iyi ki green card süreci biraz uzun. pat diye karar vermek zor. Özellikle gitmeyi kafaya koymayanlar için. zaman ilaç gibi oluyor. ALLAH bağışlarsa 3 yaşında bir kızımız var. Şimdi ona karşı sorumluluklarımız var. Deneyeceğiz tabi ki onun için, onun şansı için diyor. zamanla kabullenip ikna oldu kendi kendine. Ben ısrar edip ikna olmasını istemiyordum zaten. Genelde Kadınlar gitmek istemez erkekler gitmek ister ama bizde durum tam tersi. 🙂 İşle ilgili sıkıntı yaşadı pozisyon kapatıldı vs. şu an çalışıyor ama her gün bugün sıra bana gelir mi işsisz kalır mıyım düşüncesi? zaten rahat mutlu değil.Malum Türkiye şartları iş imkanları vs konusunda en zor günlerini yaşıyor. En azından Artık ABD hayali var işsiszde kalsak gideriz diyor artık kendi 🙂 ama piskolojik olarak mayıstan eylül ayına kadar çok yıpranmıştım niye çıktı başkasına çıksaydı bile demişti 🙂

• Acaba instagrami olan ve paylasmak istiyen var ise öylede tanisma sansimiz olur 🙂 eger uygun degilse yazdigim kusura bakmayin

• Geçen gün İzmir'dekiler buluşma ayarlıyorlardı. Acaba İstanbul Anadolu yakası olarak bizler de mi toplansak. 🙂

• ⭐⭐

@HPX whatsapp grubu var bir kısım 2021 bekleyeni yani 🙂

• ⭐⭐

@asilelif çok teşekkür ederim. evet manevi yönden eksik hissediyorum ve vicdan yapıyorum bazen. zorluyorum diye. sevindiğim bir konu da şu; iyi ki green card süreci biraz uzun. pat diye karar vermek zor. Özellikle gitmeyi kafaya koymayanlar için. zaman ilaç gibi oluyor. ALLAH bağışlarsa 3 yaşında bir kızımız var. Şimdi ona karşı sorumluluklarımız var. Deneyeceğiz tabi ki onun için, onun şansı için diyor. zamanla kabullenip ikna oldu kendi kendine. Ben ısrar edip ikna olmasını istemiyordum zaten. Genelde Kadınlar gitmek istemez erkekler gitmek ister ama bizde durum tam tersi. 🙂 İşle ilgili sıkıntı yaşadı pozisyon kapatıldı vs. şu an çalışıyor ama her gün bugün sıra bana gelir mi işsisz kalır mıyım düşüncesi? zaten rahat mutlu değil.Malum Türkiye şartları iş imkanları vs konusunda en zor günlerini yaşıyor. En azından Artık ABD hayali var işsiszde kalsak gideriz diyor artık kendi 🙂 ama piskolojik olarak mayıstan eylül ayına kadar çok yıpranmıştım niye çıktı başkasına çıksaydı bile demişti 🙂

Kendini yanlız hissetmene gerek yok bizdede gitmek için tereddütleri olan erkek tarafı (eşim olur kendileri🤣)

• Cok basit bir yasanmis ornek vereyim, esleri ikna edebilmek adina 😁

Gecen yaz, Ailecek TR'ye geliyoruz tatil icin. Washington Dulles havaalanindan cikis yaptik. Hem guvenlikten gecerken hemde diger tum islemlerde TSA gorevlileri, 9 yasindaki oglumla sakalastilar, tatille ilgili ilgisini cekecek sorular sordular, konustular. Oglum cok heyecanliydi! Hersey tam bir tatile baslama havasindaydi yani 😉

11 saat sonra Istanbul'a indik, passport kontrole geldik ve sira bize geldi. Bu arada Ramazan bayrami 3. Gun. Genc bir polise denk geldik, ben "merhaba, iyi bayramlar" dedim heyecanla. Adam yuzume bakti ve hic tebessum bile etmeden "iyi bayramlar" dedi. Once benim islemi yapti, passportumu verdi ve kafasiyle "devam et" der gibi isaret edip beni gonderdi. Ben polis kontrol gisesinin arka tarafinda bekledim. Esimle oglumun islemi bir 5 dakika falan daha surdu. Oglum yanima gelir gelmez "Baba, bu polis bize niye kizgin? Niye hic sakalasmiyor, niye gulmuyor, niye hic konusmuyor" diye saskin saskin sormaya basladi. Ne diyecegimi bilemedim. Esim ise hemen araya girdi ve "Turkiye'de insanlar cok mutlu degil, o yuzden tanimadiklari baska insanlar ile cok samimi olamiyorlar. Birkac gun sonra alisirsin" diye cevapladi. Ve bu durum aslinda, ozellikle ABD gibi bir yerden donunce, TR'de markette, sokakta, trafikte hemen goze carpiyor ve burada dogmus, buyumus, buraya alismis 9-10 yaslarinda bir cocuga bunu aciklamak bile bazen cok zor geliyor.

• ⭐⭐

@MySea bizde o mutluluğu yaşasaydık her videoda vs. işte şöyle zor böyle sor şöyle sorunlar var diyorlar diyenler halinden memnun ki devam ediyor herkes doğruyu söylemiyor kendine göre yorumluyor ama eğer herkes gitmek istiyorsa ve gidenler mutluysa en zor alışmaktır mutsuzluktan kurtulup hep mutlu olduğunu hissetmeye alışmak sadece

• ⭐⭐⭐

@MySea Hocam herşeyi özetlecek bir durum teşekkür ederim paylaşımlarınız için saolun efendim

• ⭐⭐

@HPX ablacım senin bölüm ne idi

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Cok basit bir yasanmis ornek vereyim, esleri ikna edebilmek adina 😁

Gecen yaz, Ailecek TR'ye geliyoruz tatil icin. Washington Dulles havaalanindan cikis yaptik. Hem guvenlikten gecerken hemde diger tum islemlerde TSA gorevlileri, 9 yasindaki oglumla sakalastilar, tatille ilgili ilgisini cekecek sorular sordular, konustular. Oglum cok heyecanliydi! Hersey tam bir tatile baslama havasindaydi yani 😉

11 saat sonra Istanbul'a indik, passport kontrole geldik ve sira bize geldi. Bu arada Ramazan bayrami 3. Gun. Genc bir polise denk geldik, ben "merhaba, iyi bayramlar" dedim heyecanla. Adam yuzume bakti ve hic tebessum bile etmeden "iyi bayramlar" dedi. Once benim islemi yapti, passportumu verdi ve kafasiyle "devam et" der gibi isaret edip beni gonderdi. Ben polis kontrol gisesinin arka tarafinda bekledim. Esimle oglumun islemi bir 5 dakika falan daha surdu. Oglum yanima gelir gelmez "Baba, bu polis bize niye kizgin? Niye hic sakalasmiyor, niye gulmuyor, niye hic konusmuyor" diye saskin saskin sormaya basladi. Ne diyecegimi bilemedim. Esim ise hemen araya girdi ve "Turkiye'de insanlar cok mutlu degil, o yuzden tanimadiklari baska insanlar ile cok samimi olamiyorlar. Birkac gun sonra alisirsin" diye cevapladi. Ve bu durum aslinda, ozellikle ABD gibi bir yerden donunce, TR'de markette, sokakta, trafikte hemen goze carpiyor ve burada dogmus, buyumus, buraya alismis 9-10 yaslarinda bir cocuga bunu aciklamak bile bazen cok zor geliyor.

aslında Türk insanı misafirperver güleryüzlü ve yardımseverdir lakin son dönemde malum sebeplerden dolayı insanlar stresli sinirli agresifleşmeye başladılar bunların da başlıca sebepleri televizyondaki insanların konuşmaları ayrıştırmaları taraf seçme zorunda bırakılmaları birde buna ekonomik sebepler eklenince işler dahada çıkılmaz oluyor. insanlar artık ne yapacağını nasıl geçineceğini kime inanıp kime inanmayacağını şaşırdı. Türk insanı cefakardır çileye doğuştan taliplidir ahlanmaz sızlanmaz of bile demez sabırlıdır ama el görki neydik ne olduk durumu oluştu.

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ablacigim benim bölümüm Endüstri Mühendisligi Lojistik.. ingilizceside endustrial engineering Logistics

• ⭐⭐

@HPX, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ablacigim benim bölümüm Endüstri Mühendisligi Lojistik.. ingilizceside endustrial engineering Logistics

O bölümü biliyorum hangi sehirde hangi üniv

• @asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Pardon yanlis anlamisim ablacim 🙂 University of applied sciences Neu - Ulm, bavaria eyaletinde. Hemen oturudugum yerde 🙂

• ⭐⭐

Pardon yanlis anlamisim ablacim 🙂 University of applied sciences Neu - Ulm, bavaria eyaletinde. Hemen oturudugum yerde 🙂

Senin o üniversitede almanyada bir sehir vardı ismi aklıma gelmedi hatırlarsam söylerim 100 metre gidiyon almanya 100 metre gidiyon isviçre 100 metre gidiyon avusturya 🤣 senin üniv stuttgart mı zürih mi münih mi belli değil

• ⭐⭐

@HPX tamam buldum vorarlberg di 🤣

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |