Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @berkergn13 Hayır, yaş hesaplamasını yıla göre değil doğum gününüze göre almalısınız. Yani örnekle açıklamak gerekirse ;
    Siz 1993 de doğduğunuzda bir yaşında olarak doğmuyorsunuz.1 yılın sonunda,yani 1994 de 1 yaşına giriyorsunuz.

• Vize gorusme esnasinda 25yasimdaydim. ABD'ye girimi 26.Dogum gunumden 1gun sonra yaptim. Vize esnasinda askerlik ilgili hicbir belge imzalamadim.Yapmam gerekmiyor heralde benim. simdi forumda denk gelince aklima geldi.

• @Halil-Şekeroğlu evet o şekilde hesaplarsanız dediğim gibi oluyor zaten. yani 93 doğumlu birinin sss kaydı yapmasına gerek yok 2018 doğum gününde 25 yılı bitirip 26. yılına girmiş oluyo

• @baymyrat Hayir yapmaniz gerekmiyor

• @berkergn13 Yanlış hesaplıyorsunuz.2019 ayının ağustos ayı gelene kadar siz 25 yaşında oluyorsunuz.(Ağustos da doğduysanız)
    1993 Ağustos tarihinde doğmuş birisi için lütfen şöyle hesaplayın;

1994 Ağustos-1 yaşında
    1995 Ağustos-2 yaşında
    .
    .
    .
    .
    2019 Ağustos-26 yaşında

• Arkadaşlar Herkese Tekrardan Merhaba,

Bugün USPS üzerinden gönderdiğim mail üzerinden 4 hafta geçmesine rağmen SSS numaram evime gelmedi.İnternet üzerinden kontrol ettim ancak herhangi bir giriş de yapılmamış.Hal böyle olunca tekrar online olarak kayıt yapmayı denedim ve oldu.Sanırım online sistemde ki hata düzeltildi.Yani öyleyse kimsenin USPS ile mail göndermesine gerek kalmayacaktır.
    Bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Halil-Şekeroğlu iyi etmissiniz, genelde ABD'deki ilk 30 gunde basvuru yapildigi icin SSN sisteme gecmemis oluyor, o nedenle USPS'ten basvuru yapip kayit belgesinin gonderilmesini beklemek gerekiyor.

Fakat su siteyi kontrol ettiginizde bir kayit gorunmuyorsa, online veya USPS'ten yeni bir kayit yapabilirsiniz:

(sss.gov'da son zamanlarda bir sorun oldugundan birkac kez linki yenilenemeniz gerekebilir!)

• Merhaba,
    26 yaşından küçüğüm ve ABD’ye giriş yaptıktan birkaç gün sonra SSS başvurusu yapmadan Türkiye’ye döndüm. Henüz USCIS ücretini de yatırmadım dolayısıyla SSN ve Green Card da yok.

Şu an ABD’de bulunmadığım için SSS ye başvurmam yine de gerekli mi nasıl bir yol izlemeliyim?

Ayrıca USCIS ödemesini yapsam ABD’de olmamam bir sorun yaratır mı? Kartlar verdiğim adrese gider mi?

• @burakdal evet SSS kaydı yapmanız lazım. Ben de aynı durumdaydım SSN numarası olmadan internetten basvuramiyorsunuz elden kağıt olarak doldurup sitede yazan adrese postalayın . ulasmasi icin amerika da bi adres verin. hic bi yanıt geri donus almamistim ama dün verdigim adrese ulastigini ogrendim. ise yariyor yani

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• merhaba, iki hafta once abd ye giris yaptim ve 25 yasinda oldugumdan askerlik bildirimi yapmak istiyorum fakat aklima takilan bir sorun var. Soyleki, greencardin gidecegi adres ile benim suan bulundugum gercek adres cok farkli hatta farkli eyaletler. Bildirimde bulunurken greencardin gidecegi adresi yazmak istiyorum zira greencardin gidecegi adreste bulunanlar ev degistirmeyecekler fakat ilerleyen donemlerde ben adresimi degistirmeyi planliyorum. Hangi adresi vermem dogru olur ? greencardin gidecegi adresi versem yanlis bildirim yapmis olurmuyum ? Yanlis birseyde yapip vatandaslik suresini uzatmak istemiyorum , . Ayrica bir diger husus ssn`m olmasina ragmen online kayit yapamadim, sitede bir sorun mu var yoksa illa posta mi gondermek gerekir? konu hakkinda yardimlarinizi rica ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yüzbaşı, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

merhaba, iki hafta once abd ye giris yaptim ve 25 yasinda oldugumdan askerlik bildirimi yapmak istiyorum fakat aklima takilan bir sorun var. Soyleki, greencardin gidecegi adres ile benim suan bulundugum gercek adres cok farkli hatta farkli eyaletler. Bildirimde bulunurken greencardin gidecegi adresi yazmak istiyorum zira greencardin gidecegi adreste bulunanlar ev degistirmeyecekler fakat ilerleyen donemlerde ben adresimi degistirmeyi planliyorum. Hangi adresi vermem dogru olur ? greencardin gidecegi adresi versem yanlis bildirim yapmis olurmuyum ? Yanlis birseyde yapip vatandaslik suresini uzatmak istemiyorum , . Ayrica bir diger husus ssn`m olmasina ragmen online kayit yapamadim, sitede bir sorun mu var yoksa illa posta mi gondermek gerekir? konu hakkinda yardimlarinizi rica ederim

O SSN'in kendi kayitlarina ulasmasi yillari bulabilir, o nedenle USPS'ten basvuru yapabilirsiniz.

GC'nin gidecegi adresi verebilirsiniz.

• Merhabalar mülakat günü bu belgeyi eşim doldurup vermesi zorunlu mu şuan siteye ulaşamıyorum forma nereden ulaşa bilirim?

• @irem-begum konsoloslukta bu belge var, isterseniz İnternette ds-1810 diye aratabilirsiniz
    Burda anlatılan Selective Service formu çok başka bir şey bu Amerikaya göçmen olarak gittiğimiz zaman, Amerika da yapmamız gereken bir işlem
    Ben sizin aradığınız formun ekran görüntüsü atayım burayaScreenshot_20191017-022517_Drive.jpg

• @Muhtaradana anladım çok teşekkür ederim 😊

• selective kaydını posta yoluyla SSN olmadan yapmistim onay kagidi geldi. artık SSN numaram da var SSN numarasını bildirmem gerekir mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

selective kaydını posta yoluyla SSN olmadan yapmistim onay kagidi geldi. artık SSN numaram da var SSN numarasını bildirmem gerekir mi

internet sitesinden bildirebilirsiniz. Ustunde SSN'nizin yazili oldugu yeni bir kart gonderecekler.

• Ben j1 statüsü ile 4 ay amerikada bulundum.DMV tarafından üzerime araç registration yaparken state ID verdiler ve beni SSS kayıt etmişler mail geldi.Registration acknowledgment göndermişler fakat NON-IMIGRANT kategorusindeyim ben.Beni Imigrant olarak mı gördüler acaba.Şuan yasal statüm bittigi için türkiyedeyim.Bununla alakalı herhangi birşey yapmadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Sılkım, içinde söyledi: Amerika'da Askerlik Kaydi (Selective Service System)

Ben j1 statüsü ile 4 ay amerikada bulundum.DMV tarafından üzerime araç registration yaparken state ID verdiler ve beni SSS kayıt etmişler mail geldi.Registration acknowledgment göndermişler fakat NON-IMIGRANT kategorusindeyim ben.Beni Imigrant olarak mı gördüler acaba.Şuan yasal statüm bittigi için türkiyedeyim.Bununla alakalı herhangi birşey yapmadım.

Evet, bir yanlislik olmus sanirim. Ben de ne yapacaginiza emin degilim, bunu direkt SSS'ye sorun isterseniz, konsoloslarin da bu konuda yardimci olabilecegini sanmiyorum.

• Formu fiziksel olarak doldurup postayla yollarsak 90 gün içinde yine postayla geriş dönüş yapılacağı söyleniyor. Kayıt numarasının olduğu postayı ilgili kişi imzalayıp mı almalı yoksa posta kutusuna atıp gidiyorlar mı ? Yani ben ülkeyi terk etmiş olursam yerime başkası alabilir mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |