Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@MySea, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@MegaShintai, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@knnrn Yumurta için Aldi'yi tavsiye ederim. Narın geçen gün Kroger'dan tanesini 2'den aldım. Yoğurdu evde yapmak hem daha ekonomik, hem daha sağlıklı. Maya olarak Abalı marka yoğurdu kullanıyorum. Sütü de Aldi'den organik veya grass fed olanından alıyorum.

Aynen oyle, bizde organic yumurtanin 12 lisini Lidl'dan $3.29 aliyoruz. Nar aldik gecen haftasonu, tanesi $1.89 idi. Organic sut 2 litresi $2.39 idi. Yogurdu bizde evde yapiyoruz, cok tukettigimiz icin disaridan alinanlar yetmiyor. Ayrica 450 gr organic pirinc $1.50. Domatesin dalinda satilanin 450 gr = $1.19. Organic havuc 1 kg = $2.29.

Organik yumurta 12li 13 tl ye aldım geçen hafta (ucuzu bu, market markası;eğer daha iyi bir marka almak istesem 17 tl idi)
    Süt, bırakın organiği falan, pek de sağlıklı olmayan uht normal süt pınar alırsan litresi 5,5-6 tl, daha uygun markalara bakarsak 4,75-5 tl den başlıyor
    Günlük pastörize süt, yani kötünün iyisi olursa, litresi 6,5-7 tl den başlıyor.
    Pirinç, tabiki organik değil, reis baldo kilosu 15tl, daha uygun marka 12-13tl
    Sebze meyve fiyatları günlük değişiyor, birgün 4-5 tl olan diğer gün 8-10 tl oluyor. Ama organikler dünya para..

hemen ekleme yapayım bugün yumurtanın kolisine 3 lira zam geldi

pınar sütün kolisi 66 tl

sek süt yarım yağlı 1 lt koli fiyatı 51,25 tl

gecen pazar günü pazardan organik yumurta aldım 30 lu koli 30 tl + organik köy tavuğu aldım bolez marka 1,904 kg tavuk 22,66 tl

amerika bizi kıskanıyor söyleyeceklerim bu kadar ...

• ⭐⭐⭐

@MySea Siz Lidl’dan bahsedince;
    Bir kac ay once yeni bir adrese tasindik ve Lidl’i kesfettik. Onceki adresimizde Aldi vardi ama pek alisveris yapmadik oradan.
    Lidl cok hosumuza gitti, komple mutfak alisverisini oradan yapmaya basladik.

Sam’s ve Costco uyeligi var ama oradan alinanlar toplu oldugu icin bize cogunlukla fazla geliyor.

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@MySea Siz Lidl’dan bahsedince;
    Bir kac ay once yeni bir adrese tasindik ve Lidl’i kesfettik. Onceki adresimizde Aldi vardi ama pek alisveris yapmadik oradan.
    Lidl cok hosumuza gitti, komple mutfak alisverisini oradan yapmaya basladik.

Sam’s ve Costco uyeligi var ama oradan alinanlar toplu oldugu icin bize cogunlukla fazla geliyor.

Bizde aynisini yaptik. Eskiden Aldi'den alisveris yapiyorduk, Lidl 2 yil once acildi ve o zamandan beri Lidl'e gidiyoruz. Bizde toplu alisverisi arasira BJ's den yapiyoruz. Biz zaten Almanya'dayken hem Aldi hemde Lidl'a asinaydik, sonucta Alman sirketleri ikiside.

• 11 ay ve 2 eyalet gecti, bazi urunlerin fiyati hala ayni. Alismamisiz garip geliyor...

• Dun Tr ye indim , ortalama bir yerde 2-3 kisi yemek yemenin bedeli 170-180 lira. 40 tl verip yedigim cop sislerin bir insani doyurma
    Ihtimalide yok.

• ⭐⭐

@nevermore Siz bi de ogrenciye sorun o fiyatları 😞

• @bidünya, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@knnrn, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@turcouz Keşke maaşı Amerika'dan alıp Türkiye'de alışveriş yapabilsem. Her şey inanılmaz ucuz!

1 kilo yoğurda en az 6-7 dolar veriyorum.
    Biberin 450 gramı 2-3 dolar
    Narın tanesi 3-4 dolar
    12li organik yumurta 6-7 dolar
    4 tane mısır 5 dolar

Keşke:)) ama bence bir daha düşünün orada 100 birim parayla etinden tavuğuna sütünden zeytinyağına peynirine abur cuburuna kadar alabiliyorsunuz. Biz artık 100 birim parayla burda 3 parça şey alabiliyoruz en fazla. Hatta et ya da kıyma varsa 2 parçaya düşüyor poşet bile almıyoruz 😫sanırım sebze meyve bir miktar pahalı orda. Aslında birim olarak baktığınızda sebze meyve fiyatı da aynı gibi sadece yanına gelen o işaretler varya ₺-$ onlar farklı🤣🤣🤣

Gecen H-E-B'den alisveris yaptik 130$ tuttu. Hatun her alisverisimis 100$ ustu tutuyor hani burasi ucuzdu dedi. "Olm bu alisverisi TR'de yapsakydik 1000TL verirdik" dedim. Hadi ordan ne 1000 TL'si dedi. Usenmedim oturdum internetten ozellikle BIM ve A101 gibi urunlerin yan sanayisi yada en dusuk fiyati baz alarak hesapladim 730 TL tuttu. 40-50 TLlik de karsiligi olmayan urunler vardi onlari hic hesaba katmadim. Hatun'un gozleri dondu 🙂

• ⭐⭐⭐

@yalta, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@bidünya, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@knnrn, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@turcouz Keşke maaşı Amerika'dan alıp Türkiye'de alışveriş yapabilsem. Her şey inanılmaz ucuz!

1 kilo yoğurda en az 6-7 dolar veriyorum.
    Biberin 450 gramı 2-3 dolar
    Narın tanesi 3-4 dolar
    12li organik yumurta 6-7 dolar
    4 tane mısır 5 dolar

Keşke:)) ama bence bir daha düşünün orada 100 birim parayla etinden tavuğuna sütünden zeytinyağına peynirine abur cuburuna kadar alabiliyorsunuz. Biz artık 100 birim parayla burda 3 parça şey alabiliyoruz en fazla. Hatta et ya da kıyma varsa 2 parçaya düşüyor poşet bile almıyoruz 😫sanırım sebze meyve bir miktar pahalı orda. Aslında birim olarak baktığınızda sebze meyve fiyatı da aynı gibi sadece yanına gelen o işaretler varya ₺-$ onlar farklı🤣🤣🤣

Gecen H-E-B'den alisveris yaptik 130$ tuttu. Hatun her alisverisimis 100$ ustu tutuyor hani burasi ucuzdu dedi. "Olm bu alisverisi TR'de yapsakydik 1000TL verirdik" dedim. Hadi ordan ne 1000 TL'si dedi. Usenmedim oturdum internetten ozellikle BIM ve A101 gibi urunlerin yan sanayisi yada en dusuk fiyati baz alarak hesapladim 730 TL tuttu. 40-50 TLlik de karsiligi olmayan urunler vardi onlari hic hesaba katmadim. Hatun'un gozleri dondu 🙂

Eminim bin kere şükretmiştir :))
    asgari ücretle ev geçindirp çocuk okutan insanlar bir de evi kiraysa bu hesaba göre aç geziyor ne yazıkki :((

• @yalta Evet biz de genelde haftada bir yada 2 haftada 3 kez HEB'den pazar alisverisi yapiyoruz. Klasik et-sut-yumurta-ekmek-sebze-meyve vb. Eger pisbogazligimi dizginleyemezsem 130-140$ oluyor, yoksa 100$.
    Uzuluyorum gercekten...

• HEB'nin sahibi olduğu ve daha uygun fiyatlı ürünlerin satıldığı Joe V's de tercih edilebilir.

• ⭐⭐⭐

amerikayı bilmemde Türkiye,de fiyatlar aldı başını gidiyor dur diyen yok kim ne tutturursa. verdiğin paraya göre aldığın mal da kaliteli olsa keşke ama oda yok.

• ⭐⭐ Yasaklı

almanyada arkadasım 5 99 a jim beam almıs noel kutlamıs manitasıyla. bende gaza geldım markette yenılebılecek avunulabılecek şey varmı umuduyla gittim .ketcab mayonez seti aldım. Suslu karton kutuda.5 6 lira olan takım 12.50 olmus.Yılbası hedıyesı nıyetıne sevındım cok sevındım. Ithal soslar zaten saraya mahsus olmus. 11 lira iken 26 lira olmus. Gecen sene bımden antfriz almaya baslamıstım bugunde babamın arabanın tirigerini ve balatasını kendim degıstırdım. Busene yagını da degıstırmıyıcem. Cunku bınemedık. Sokaklarda yanlız boş boş dolasıp aksam eve gelıyorum..10 yıldır bu durum kabaca böyle. Spora gıderken araca bınıyordum işsizlikten ve huzursuzluktan onu bibucuk yıldır boşladım. 20 kilo aldım.3 4 sene once 30 liraya aldıgımız buji 120 lira olmus onu da degısmedım..Turkiyede degisen teksey tekkatlı gecekondu yerıne dıkılen gokdelenler bolca korna ve egsos gazı.Hıcbısey degısmeyecek burda fare gıbı geberıp gıdecez. Alt tarafı Saraceniz neyızkı. Para varmı yok karı varmı yok araba varmı yok napiyosun idris usta uzvumu kaşıyorum

• Gecen hafta sonundan beri tatil icin Florida'dayiz. Buradaki market fiyatlarinin Delaware'den daha pahali oldugunu farkettik. Yalniz, restaurant ve icki fiyatlari hemen hemen ayni. Benzinde burada Miami haric ayni gibi. Miami'de fiyatlar daha bir yuksek.

• @MegaShintai, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

HEB'nin sahibi olduğu ve daha uygun fiyatlı ürünlerin satıldığı Joe V's de tercih edilebilir.

Dun bana en yakin Joe V's magazasina gittim, zaten bulundugu mahalle cok tekin degildi. Otoparka girdigimde ise parktaki insanlari gorunce iceri girmekten bile vazgectim. Dogruca 35 dakika uzakliktaki H-E-B'e devam ettim. Yine 130$ bayildik 🙂

• @yalta, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

@MegaShintai, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

HEB'nin sahibi olduğu ve daha uygun fiyatlı ürünlerin satıldığı Joe V's de tercih edilebilir.

Dun bana en yakin Joe V's magazasina gittim, zaten bulundugu mahalle cok tekin degildi. Otoparka girdigimde ise parktaki insanlari gorunce iceri girmekten bile vazgectim. Dogruca 35 dakika uzakliktaki H-E-B'e devam ettim. Yine 130$ bayildik 🙂

😁 Anlıyorum. Üç kuruş fazla olsun, postu deldirmeyelim. Ben de o şekilde hareket ediyorum. 😂

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

almanyada arkadasım 5 99 a jim beam almıs noel kutlamıs manitasıyla. bende gaza geldım markette yenılebılecek avunulabılecek şey varmı umuduyla gittim .ketcab mayonez seti aldım. Suslu karton kutuda.5 6 lira olan takım 12.50 olmus.Yılbası hedıyesı nıyetıne sevındım cok sevındım. Ithal soslar zaten saraya mahsus olmus. 11 lira iken 26 lira olmus. Gecen sene bımden antfriz almaya baslamıstım bugunde babamın arabanın tirigerini ve balatasını kendim degıstırdım. Busene yagını da degıstırmıyıcem. Cunku bınemedık. Sokaklarda yanlız boş boş dolasıp aksam eve gelıyorum..10 yıldır bu durum kabaca böyle. Spora gıderken araca bınıyordum işsizlikten ve huzursuzluktan onu bibucuk yıldır boşladım. 20 kilo aldım.3 4 sene once 30 liraya aldıgımız buji 120 lira olmus onu da degısmedım..Turkiyede degisen teksey tekkatlı gecekondu yerıne dıkılen gokdelenler bolca korna ve egsos gazı.Hıcbısey degısmeyecek burda fare gıbı geberıp gıdecez. Alt tarafı Saraceniz neyızkı. Para varmı yok karı varmı yok araba varmı yok napiyosun idris usta uzvumu kaşıyorum

:)))))))))))
    You should have stayed in the New Brunswick, mate. You could have been a Canuck by now. 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Kraliceye baglilik yemini edemem dedemde istiklal madalyasi var dedim o yuzden kalamadim

• Her şey çok pahalı geçim sıkıntısı içerisinde iyice bırakıyorlar bizleri...

• Az once izledim, ankete gore Turkiye'nin yuzde 52'si mutluymus.

• @MySea, içinde söyledi: Herşey Çok Pahalı

Az once izledim, ankete gore Turkiye'nin yuzde 52'si mutluymus.

Çocuklar hep mutlu. Çocukları da dahil etmişler mi?
    Bence bu %52' nin en az %70' i çocuklardır. Geriye kalanların da %5' i deliler olsa, yetişkin mutluların oranı kaçtır?
    Alın size matematik problemi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |