DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bir sorum olacak, iletiler arasında aradım ancak bulamadım. Biz 2022 Aralık ayında greencard sahibi eşim üzerinden AOS sürecini başlattık. Benim geçerli vizemi riske etmemek adına 2022 yılı vergi beyanını beklemeden başvurumuzu yapmıştık. Eşimin 2021 yılı vergi beyanı istenilen oranın altında kalıyordu ancak bunun yanında bankada uzun süre duran nakit parayı göstermiştik. Dosyamızla alakalı RFE (I-485) gelmiş ve eşimin sponsorluğunun yeterli olup olmadığını tespit edemediklerini belirtilerek, maddi duruma ilişkin yeni deliller talep edilmiş veya joint sponsor ekleyebilirsiniz denilmiş. Eşim hali hazırda 2022 yılı vergi beyanını yaptı ve bu beyan istenilen oranın oldukça üstünde. (56K) Bankada da hala nakit paramız duruyor ve arabamız var.

Bu durumda RFE 'ye karşı eşimin 2022 yılı vergi beyanını ve banka hesabımızı göndermemiz yeterli olur mu yoksa joint sponsor bulmamız şart mı? Avukatımız 2022 yılında başvurduğumuz için 2021 yılı vergi beyanının önemli olduğunu, joint sponsor sunmazsak dosyamızın reddedilebileceğini söyledi. RFE'ye kendi maddi beyanımızla başvurudan cevaptan sonra, dosyada gönderilen maddi deliller yeterli değilse, ek bir RFE ile joint sponsor istemeden direkt ret ederler mi?

• Muslu Law Firm

@sim, içinde söyledi: RFE İle Sponsor Delil Talebi

Merhaba, bir sorum olacak, iletiler arasında aradım ancak bulamadım. Biz 2022 Aralık ayında greencard sahibi eşim üzerinden AOS sürecini başlattık. Benim geçerli vizemi riske etmemek adına 2022 yılı vergi beyanını beklemeden başvurumuzu yapmıştık. Eşimin 2021 yılı vergi beyanı istenilen oranın altında kalıyordu ancak bunun yanında bankada uzun süre duran nakit parayı göstermiştik. Dosyamızla alakalı RFE (I-485) gelmiş ve eşimin sponsorluğunun yeterli olup olmadığını tespit edemediklerini belirtilerek, maddi duruma ilişkin yeni deliller talep edilmiş veya joint sponsor ekleyebilirsiniz denilmiş. Eşim hali hazırda 2022 yılı vergi beyanını yaptı ve bu beyan istenilen oranın oldukça üstünde. (56K) Bankada da hala nakit paramız duruyor ve arabamız var.

Bu durumda RFE 'ye karşı eşimin 2022 yılı vergi beyanını ve banka hesabımızı göndermemiz yeterli olur mu yoksa joint sponsor bulmamız şart mı? Avukatımız 2022 yılında başvurduğumuz için 2021 yılı vergi beyanının önemli olduğunu, joint sponsor sunmazsak dosyamızın reddedilebileceğini söyledi. RFE'ye kendi maddi beyanımızla başvurudan cevaptan sonra, dosyada gönderilen maddi deliller yeterli değilse, ek bir RFE ile joint sponsor istemeden direkt ret ederler mi?

Sayin@Sim, RFEyi cevaplamak icin bir hakkiniz vardir. O yuzden RFEdeki her seye tam ve eksiksiz yanit vermek onemlidir. Basvurdugunuz zaman ve gorusmeye girdiginizde malvarliginizin yeterli olmasi gerekir.Mal varliginiz yeterli ise bunu bankada para, uzerinize ev, vergi beyani, iste aldiginiz maas artisi gibi yontemlerle kanitlayabilirsiniz. Veya ek sponsora bas vurabilirsiniz. Genelde ikisini de yapmaya gerek yoktur. Ancak bankadaki paranin yeterli sayilabilmesi icin yoksulluk siniri rakaminin bes kati olmasi gerekir. Yani malvarligi bazinda kabul edilen sinira varmak maas bazinda varmaktan cok daha zordur. Hem malvarligi bazinda hem de ek sponsor basvurusuna gerek yoktur. Malvarliginin yetmedigi konusunda tereddut var ise ek sponsora basvurulur. Tereddutunuz var ise ikinci bir gorus alabilirsiniz.

• Bu ileti silindi!

• Çok teşekkürler!

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |