DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Açıklanmadan sorayım 😂 bileniniz vardır belkide, yatırım v.s v.s değilde bu green card gibi çekilişle vatandaşlık veren başka bir ülke daha varmı?

• Çıkmadı be 😞

• Bizim mülakatlar hafta içi mi verilir sizce gençler

• @melikemim bence hafta içi vize bülteni açıklanır.Bizim mülakatlarda cuma günü ya da ondan sonraki hafta içi verilir.Umarım geçen seneki gibi temmuz ayına çok fazla mülakat verilir ve biz de alırız temmuz ayı için mailimizi.

• @mustafa_27 7000 civarı bence bu ay gelmez ya çok zor gibi

• Bu ileti silindi!

• Selamlar herkese, foruma ilk kez yazıyorum. Hep vize alırız umuduyla bekledim bugüne kadar, ama Ankara'nın perfomansı o kadar kötü ki yavaştan umudumu kaybetmeye başladım, umarım yaz sezonu daha fazla mülakat dağıtırlar.

• @emir-mirac hocam geçen seneki gibi olursa gelir bence.Geçen sene mayıs ayında çok fazla mülakat dağıtımı yapıldı.Umarım bu senede öyle olur. Sürecinizi de imzanıza taşır mısınız?

• @dinodini Benim de son umudum bu ay dağıtılacak mülakatlar. Bu ay her şey belli olur gibi.Maalesef bizim dosya numaralarımız için hep iyi bir sıralama, mülakat alınır dendi ancak geldiğimiz noktada hiç de öyle olmadı maalesef.Ben bu ay geçen sene olduğu gibi çok fazla kişiye mülakat dağıtacaklarını ümit ediyorum.Umarım öyle olur ve biz de maillerimizi alırız.Olur da istediğimiz gibi olmazsa da dosya taşımak için mail atma süreci başlar bizim açımızdan.Umarım hiç bunlara gerek kalmadan bu ay iyi bir dağıtımla maillerimizi alırız.

• @mustafa_27 valla umarım hocam ama ankara belli olmuyor. benim tahminim 7k civarı randevuları ağustos son-eylül başlangıç gibi gelir ama umarım dediğiniz gibi olur erken gideriz 🙂 imzayıda hallederim yakın zamanda teşekkürler

• @emir-mirac bende beklemedeyim hesabıma göre 10 kişi bile yok önümde ama sanki 1000 kişi varmış gibi yıldım

• @mustafa_27
    Merhaba Mustafa kardeş hafta içi dediğin 6 mayıstan itibaren mi? Bu açıklanan Nisan 21 kişi mülakat , mayıs ay için geçerli değil mi? Bu hafta yeni listemi olucak?

• Arkadaşlar merhaba,
    DS 260 formunda ayrıldığım, okumayı bıraktığım okulları kaydetmedim yalnızca mezun olduğum okulları kaydettim. Ancak DS 160 formunda bu bilgileri girmiştim.
    Ve sanırım Ds160 formunda herhangi bir silah eğitimi aldınız mı sorusuna evet yanıtı verdim ve açıklamaya eskiden askeri öğrenci olduğumu belirtmiştim en azından öyle hatırlıyorum ve DS260 formunda bu soruya hayır yanıtını verdim.
    Ve daha önceden hakaret ve tehditten dolayı para cezasına çarptırılmıştım ve bu cezaya itiraz etmiştim bu bilgileride ds260 formunda paylaştım.
    Sizce kesin red yermiyim bu bilgiler ışığında değerli bilgi ve tecrübelerinizi bekliyorum.
    Ayrıca bu sıranın gelme olasılığı sizce nedir.
    şimdiden teşekkürler

• Merhaba herkese! Burada birbirimizle rahatça konuşuyoruz diye bu başlıktan sormak istedim.
    Elimde ne olur ne olmaz schengen bulunsun diye idata'ya başvurmuştum yakın tarihte Almanya vize randevum var. Olur da viyanadan mülakat alırsak diye 2-3 aylık multi çıkmasını çok istiyoruz. Bunun için ne yapmamızı önerirsiniz? Profil olarak ise eşimin de benim de daha önce schengen vizesi D tipi olarak var ama 3 seneden fazla oldu. Eşim iyi bir şirkette çalışıyor ben ise 1 ay önce işten ayrıldım yani işsizim.

-Siz schengen alırken nasıl bir niyet mektubu yazdınız? Destekleyici belge neler sundunuz?
    -Ben çalışmadığım için schengen formunda masraf üstlenme kısmında kendimi mi seçmeliyim yoksa eşimi mi sponsor olarak yazmam gerekiyor kafam karıştı 🙂
    -Uzun süreli almak için illa başka tarihte de bilet satın almalı mıyız? Bunun haricinde ne önerirsiniz?

Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

• Merhaba, benim başvurum olumlu sonuçlandı.
    Ancak 12. sorudaki okul kısmını (üniversitede sağlık meslek yüksekokulu son mezuniyetim) yanlış işaretlemişim sanırım. (Some university course yapmış olabilirim) Sonrasındaki süreçte herhangi bir soruna yol açar mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler.

• @fyrnaa Google da arama yaparsanız bununla ilgili dilekçeler var hazırlayıp sunabilirsiniz

• Son birkaç günlük yazılanları okudum ve bu işin istatistiksel olarak piyango çıkmasıyla aynı olduğuna kanaat getirdim. Gerçekten "lottery"miş yani. Başta "have been selected" görüp de mülakata bile çağralamamak çok kötü bir his. Keşke çıkmasaydı.

Bundan sonraki senelerde çıkacağı falan da yok diye düşünüyorum. Önümüzdeki senelerde başvuru sayısı azalmayacak. Daha da artacak belki. Şanssız jenerasyonuz ki Green card'ın "çıkması" bir şey ifade etmiyor artık. Dosya taşıma da boş iş gibi geliyor.

İçimden geçenleri paylaşmak istedim. Çıkanlara bol şans.

• @ebaris86 cevabını bulamadığım sorular için yazdım. teşekkürler

• Selamlar herkese, 2024 yılı kazananlarından başka bir ülkeye dosyasını taşıyan bir kazanan var mı acaba? Malum sıram 20 binlerde dosyayı taşımam daha mantıklı gibi duruyor. Hangi ülkelerden daha hızlı ve kolay sonuç alırım tavsiyeniz var mı? Şimdiden teşekkürler 🌸

• @mustafa_27 2022de kazandığımı öğrendiğimde “17k ya gelmeyen yıl olmamış bana da gelir” diyerek heyecanla beklemiştim. Şubat olmuştu hala yavaş ilerliyordu hatta dağıtım yapmadıkları ay bile olmuştu. Artık iyice ümitler tükenmişti, Ben de Viyana’ya taşımıştım.
    6-7k arkadaşlar da dosya taşımışlardı. Sonra birden mülakatlar verildi ama az az oldu, bu sefer de Eylül ayında kota doldu. Yani sürekli bir değişkenlik söz konusu. Önceki yıl olanlar bu yıl olmayabilir, önceki yıl olmayanlar bu yıl olabilir. Siz kesinlikle yıllara bakarak değil en erken önlem nasıl alınabilir opsiyonlar nelerdir onu düşünebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |