DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @vecihi ilk başvurum...

• @gurelo hmm ablam 20 yıldır orda diyince ben uzun süredir başvuru yapıyorsunuz sandım.

• Arkadaşlar geçen rüyamda gördüm "has been selected" yazıyordu ve çok üzüldüm biri de diyor ki "niye üzülüyorsun sana çıkmış ya" diyor. İngilizce bilmemek ne kötü rüyanda bile ağzının tadıyla sevinemiyorsun. 😁😁😁

• @vecihi eşimle arkadaş olduğumuz dönemden beri gitmeyi çok istiyordum fakat o istemediği için gidemiyordum 15 yıl sonra ikna edebildim allah rahmet eylesin kayınvalide ve kayınpeder vefat edince eşimin burada kalmak için bir sebebi kalmadı çocukların geleceği için kabul etti . Hayırlısı olur inşallah ... NASİP

• @gurelo umarım aileni için hayırlısı olur . @Sefer-Çavuş bende ilk başvurumda bilmiyordum öğrendim ingilizceyi, umarım rüyanınız birebir çıkar.:)

• Türkiye'de sıklıkla tayin olanlar ve başkaca sebeplerle 2-3 kez il değiştirmiş olanlar şu söyleyeceklerimi iyi anlarlar.
    İlk kez inersin otobüsten, o ilde hiç tanıdığın yoktur. İnternetten epey araştırmana rağmen ilk önce yön navigasyonun hemen şak diye oturmaz. Ev kiralarına bakmışsındır ama fiyatlarla-mahalle sakini profilinin her zaman doğru korelasyonda olmadığını önceki oturduğun ilden zaten bilirsin. Bir de vaha gibi o pahalı mahalle acaba ucuz mahallelerle mi çevrilidir?
    İlk bir hafta ev arayacaksın ok. Öğrentmenevi, polisevi, DSİ ne kadar misafirhane var baktın hepsine, leş. Hele öğretmen evinde tek kişilik oda yok, bir başkasını yanına verebiliriz dediler. Özel yurtlara bile baktın dünya para.
    Neyse bir günlük öğretmen evine attın sırtçantanı, tayin olduğun iş yerine gittin. Önce kendini tanıttın ve "... Bey" ler hava da uçuşuyor. Bakalım kim ilk soğuk espiriyi yapacak. Evet iş yerinin ilk (en eski çalışanı) kendisini başkası gibi tanıdıp şapşik bir espiri yapar. Ardı gelir.
    Ve sorular, ev tuttun mu, nerelisin, bekar mısın? Uyarılar, o semte dikkat et, şu restorana gitme, bunu yapma, buraya gelen çok durmaz gider bilgin olsunlar...
    Ev tutmayı düşündüğün muhiti söylersin gülerler.
    Falan filan...
    Daha sen şehirde doğu-batı istikametini tam çıkaramadan sana hangi dolmuşla nereye gideceğini, çarşıda en güzel selanik kurusunu nerenin sattığını, ve Şerlok Holms olsa bulamayacak bir belediye elektrik idaresi ve sular idaresinin tariflerini veri verirler.
    Ama hepsinden önce iş yerinin labirent gibi binasında personel işlerini bulman gereklidir.
    Evet hepsi Türkçe konuşur ama ağız-lehçe ve özel kelimeleri (yöreye ait) acımadan kullanırlar. Ve keh kehli espiriler.
    1,5 yıl sonra dedikleri gibi tayinim başka kuruma çıktı (ben istedim) ve gittim, giderken bir baktım ben bile onlar gibi espiriler döktürüyorum ve onların bile tanımadığı çarşı esnafı ile vedalaşıyorum.
    Tanıdığım en adaptif canlı insandır.
    Gidilen ülkenin zorluğunu gitmeden bilemeyiz, ama yaşağıdımızınkini biliyoruz 😕

• Yine ailecek bir hafta sonu gezisinde ufak çekimler yaptım ve sizle paylaşmak istedim. Çekilişe sayılı günler kala herkese ve kendime bol şanslar diliyorum. North Carolina’dan selamlar.

• Son👉22👈 gün

• @freeworld YouTube kanalınızın adı nedir? Böyle açınca görünmüyor.

• @freeworld Videoyu izlerken çimlerde oturan suriyeliler aklıma geldi 😂

• @wwinter @reader @hsndmn naber arkadşalar keyifler nasıl son durumlar ?

• @vecihi heyecanla bekliyoruz efenim

• Bu ileti silindi!

• @vecihi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@wwinter @reader @hsndmn naber arkadşalar keyifler nasıl son durumlar ? Şansımız % 1.5 ama yine de ümidimiz var 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@totoro DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Abd’de öğrenci vizesiyle bulunup da green card çıkan birisi bütün süreçleri orada halledebiliyor mu yoksa türkiye’ye gelmesi gerekir mi ?

ABD'de surece devam edebilir.

• @vecihi Atarsa $21 beklemedeyiz 🙂 hayırlısı ile olursa bu iş kendimizi kurtaracağız inşallah

• Bir tutam heyecan, bi dolu endişe, az biraz da oluruna bırakmışlık... Bende durumlar bu şekilde.

• Sayın @wwinter pek birşey yok kanalımda ama yinede kanal ismi nickim; freeworld

• @FreeWoRLD çekimi neyle yapıyorsunuz acaba? ben de gittiğimde kanal açmak istiyorum da 🙂

• @damladav yukarıdaki çekimleri iPhone X ile yaptım fakat DJI Osmo mobile stabilizer’a takılı olarak

Benzer Başlıklar

• 22189
  • 15412
  • 30043
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |