DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Zaman ilerliyor askeriye de degisiyor… bizim zamanimizda soyleydi falan demeyi sevmem ama ben esimle mektuplasiyordum. Mektuplar 3-4 hafta suruyordu gidip gelmesi. Benim yazdigim mektupla onun yazdigi mektuplar zamandan dolayi karisiyordu sacmasapan bi iletisim oluyordu. Cep telefonunu da mezuniyetten bi hafta once bi kez yarim saatligine alabilmistik. Sanslisiniz gercekten kiymetini bilin 🙂

• @Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@Richmond, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

@olafque, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

amerikada askerlik yaparken eğitim sürecinde evli olanlar, mesai bitiminde evine geri dönüyor mu yoksa yatılı bir eğitim mi? bilgisi olan var mı bu konuda?

askeriyeye ilk girdiğinde BCT (Basic combat training) ile başlıyorsun. Yaklaşık 3 ay boyunca koğuşta (60 kişilik) kalıyorsun. Telefon yasak. 3 aylık süreçte toplam 30 dk falan telefon kullanmana izin var. Daha sonra AIT ye yollanıyorsun. Eğitimin 6 aydan kısaysa yine bir yurtta kalıyorsun ama bu sefer 2-5 kişilik odalarda kalıyorsun. Telefon iş saatleri dışında serbestte olabilir veya olmayadabilir. Tamamen AIT lokasyonuna bağlı. AIT 6 aydan uzunsa ailenle birlikte kalabiliyorsun ordunun evlerinden birinde sanırım .Böyle söylenmişti ama benimkisi 6 aydan kısa olduğu için tecrübe etmedim. Bu söylediklerim ARMY için geçerlidir

Normal bölüğüne vardığında eğer Active Duty isen aile hayatın tamamen komutanların insafına kalmış. Bir gidip 1 ay gelmediğinde oluyor . 3-4 ay hiç biyere gitmediğinde. Tamamen bölüğün komutanlarının planlamasına bağlı. Army Reserve ayda 2 gün askerlik. 1 kerede 14 günlük eğitimin var yılda 1 kere sadece. ( JRTC ve NTC hariç.Bunlar olursa 1.5 ay ekstra eğitim başka eyalette)

Army reserve'de olanlar 1 yıl sonra vatandaşlık hakkına sahip oluyorlar mı yoksa active duty için mi geçerli sadece?

• @tfnsylmz, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Zaman ilerliyor askeriye de degisiyor… bizim zamanimizda soyleydi falan demeyi sevmem ama ben esimle mektuplasiyordum. Mektuplar 3-4 hafta suruyordu gidip gelmesi. Benim yazdigim mektupla onun yazdigi mektuplar zamandan dolayi karisiyordu sacmasapan bi iletisim oluyordu. Cep telefonunu da mezuniyetten bi hafta once bi kez yarim saatligine alabilmistik. Sanslisiniz gercekten kiymetini bilin 🙂

kesinlikle değişiyor. Vatandaşlık bizim zamanımızda kendimiz hallediyorduk AIT den sonra mesela. Şimdi BCT den sonra veriyorlarmış. Orduya tekrar girip bilgileri yenilemek lazım 🙂

• @geçmiştengeleceğe, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

amerikada askerlik yaparken eğitim sürecinde evli olanlar, mesai bitiminde evine geri dönüyor mu yoksa yatılı bir eğitim mi? bilgisi olan var mı bu konuda?

askeriyeye ilk girdiğinde BCT (Basic combat training) ile başlıyorsun. Yaklaşık 3 ay boyunca koğuşta (60 kişilik) kalıyorsun. Telefon yasak. 3 aylık süreçte toplam 30 dk falan telefon kullanmana izin var. Daha sonra AIT ye yollanıyorsun. Eğitimin 6 aydan kısaysa yine bir yurtta kalıyorsun ama bu sefer 2-5 kişilik odalarda kalıyorsun. Telefon iş saatleri dışında serbestte olabilir veya olmayadabilir. Tamamen AIT lokasyonuna bağlı. AIT 6 aydan uzunsa ailenle birlikte kalabiliyorsun ordunun evlerinden birinde sanırım .Böyle söylenmişti ama benimkisi 6 aydan kısa olduğu için tecrübe etmedim. Bu söylediklerim ARMY için geçerlidir

Normal bölüğüne vardığında eğer Active Duty isen aile hayatın tamamen komutanların insafına kalmış. Bir gidip 1 ay gelmediğinde oluyor . 3-4 ay hiç biyere gitmediğinde. Tamamen bölüğün komutanlarının planlamasına bağlı. Army Reserve ayda 2 gün askerlik. 1 kerede 14 günlük eğitimin var yılda 1 kere sadece. ( JRTC ve NTC hariç.Bunlar olursa 1.5 ay ekstra eğitim başka eyalette)

Army reserve'de olanlar 1 yıl sonra vatandaşlık hakkına sahip oluyorlar mı yoksa active duty için mi geçerli sadece?

reserve içinde geçerli

• @kaptanpilot, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Artık BCT'de telefonu her pazar 1 saatliğine veriyorlar. AIT'de telefon "Personal Time" haricinde yasak ama 3 ayda 1 kere metal dedektörü ile arama yaptılar, onun dışanda tüm gün yanında olsada anlamazlardı. O da MOS ile AIT yerine bağlı. AIT'de genelde 2-3 kişilik odalarda kalınıyor ve gayet iyidi benimki.

Active Duty'de oda veriyorlar, tuvalet, mutfak ortak onun dışında herkes kendi odasında otel odası gibi. MOS'e göre değişiyordur ama mesela ben sabah PT'den sonra sabah 9 akşam 5 çalışıyorum. Ekstra bir görev olmadığı sürece 5'ten sonrası boş.

AIT ozaman aynı ama bazı yerlerde hiç vermiyorlar bazı yerlerde hep üstünde oluyor

• @kaptanpilot hocam merhaba ben de bu yaza Türkiyeye gitmeye çalışıyorum bunu sorduğumda bana verilen cevap eğer göreve veya tayine gitmiyorsan kullanamazsın demişti. Tabii sorduğum kişi ne kadar bilgili o tartışılır. İnternetten iyice araştırıp bakmak lazım malum bilet fiyatları ilk paychecki götürüyor 🙂 (Navy için)

• @tfnsylmz boot campteyken nişanlımla mektuplaşırdık kendisi Türkiyede yaşıyor ve ilk mektubum ulaşması 2 ay sürmüştü. Türkiyeden yollanan (dijital mektup) da 2 haftada geliyordu. Toplam da 4 tane arama hakkımız vardı boot campten ayrılmadan önce 1.5 saat konuşturmuşlardı en uzunu oydu

• @geçmiştengeleceğe AD, NG veya Reserve fark etmeksizin Uncle Sam ile sozlesme imzaladiginiz andan itibaren ABD vatandasligina basvurmaya hak kazanmis olursunuz.

• ⭐⭐

@berke1998 berke abi profil fotografi cok karizma 🙂 dun alakasiz bir teknoloji sitesinde eski bir hesabima giris yaptim imza kisminda I WANT YOU FOR USA ARMY yaziyordu. Bu bir mesaj bence 🙂

• Merhaba. Full time coast guard'da akşam 5-6 gibi iş bitiyor. İş sonrası ek gelir için Uber, Lyft yapılabiliyor mu?

• @aslanamca, içinde söyledi: Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak

Merhaba. Full time coast guard'da akşam 5-6 gibi iş bitiyor. İş sonrası ek gelir için Uber, Lyft yapılabiliyor mu?

Normalde company commander izini lazım ama kimse sallamıyor . Senin kendini alkole verip geberene kadar içmendense çalışman onlarında işine gelir

• @aslanamca Normalde mesai sonrasi aktivitelere kimse karismaz. Yasadisi bir faaliyette bulunmuyorsaniz, kimse ne yapiyorsun ne ediyorsun demez.

Bizim ofisde full time calisan bir National Guard asker vardi. Haftasonlari yaz aylarinda Rehoboth Beach de bir barda barmenlik yapiyordu. Kis aylarinda ise haftasonlari uber yapiyordu. Mesaiye geldigi surece, drillerini aksatmadigi surece, kimse karismaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

79

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |