DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@sevdademirci tabii ki yapabilirsiniz ama benim anlayamadığım nokta konsolosluk çalışanı sizin kalacağınız yerle bu kadar ilgilenmeyecek. Hangi eyalete gideceğinizi sorduktan sonra ev buldun mu, bulabilecek misin vs onların umrunda olmayacak

• Moldova nın red oranları çok yüksek geldi 2022 yılından beri bakıyorum verilerine kaçırdığım bir durum mu var acaba?

Mail atacağım elim gitmiyor bir türlü bir yandan da değerlendirmek istiyorum bu konsolosluğu çünkü vizesiz ve yakın.

Henüz olumlu yanıt alamadım taşıma konusunda bu arada.Bazı konsolosluklar otomatik cevap bile vermiyor sağolsunlar 🥲

*Neyse umudumuzu kaybetmeyelim.

Yüksek cn li herkese kolaylıklar*

• @sevdademirci Merhaba. Abd ye gelirken mutlaka bir tanidiktan arkadastan destrk alin. Ilk zamanlar zor gecer. Green cardin gelmesi, ssn almak. Bankada hesap acmak, adres beyani isterler, telefon hatti olmazsa olmaz. Konturlu mu yoksa faturali mi ? Kalacak yer yemek aliskanligi, is bulma ve calisma durumu. Is basvurusu yaptiktan sonra hemen donmezler. Beklemek lazim. Bu arada masraflariniz olacak. O yuzden mutlaka birilerinden destek alin. Ve ilk zamanlar zaman daha da onemli. Mulaktta nereyr gideceksiniz gibi ortay soru sorarlar. Gidecginiz yeri ve orada arkadasinizin oldugunu soylemeniz yeterli olacaktir. Detayina bakmazlar. Ama newyork, californiya gibi pahali yerleri soylemeyinde..

• @AYSY33 ben eşimle Newyork’a gitmeyi planlıyorduk, çünkü akrabamız orda yaşıyor. Bu durumda oraya gideceğimizi söylemememizi mi öneriyorsunuz?

• @ibrahimumut New yorka gideceginizi soyleyebilirisniz. Ama bankada eksik para gostermeyiin. Onun disinda bir sorun olmaz. Cunku Ev kiralarinda en yuksek yerler arasinda.

• @AYSY33 30k göstermeyi düşündüm açıkçası sizce yeterli olur mu?

• @ibrahimumut Yeterlidir.

• @AYSY33 sevindim açıkçası, çok teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevdademirci eğer yasal bir statü ile kalıyorlarsa sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hope-Breaker başka bir mail adresi ile kayıt açın.

• Arkadaşlar selamlar ufak bir soru sormak istiyorum banka imza sirküleri hakkında ben dün garanti bankasından 3 parça hesap dökümü aldım hesap dökümlerinden ıslak imza var ayrıca bir tane imza sirküleri verildi imza sirküleri ıslak imzali değil bir imza beyannamesi
    3 imzalı ve tc kaşeli bu doğrumudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@symbi0te imza sirküleri zaten kopya olur, ıslak imzalı alamazsınız.
    bu şekilde doğru..

• @symbi0te bende garanti bankasından aldım. İmza sirküleri 2 farklı kişinin ve fotokopi.

• @gucarslan teşekkür ederim kafamda böylelikle soru işareti kalmadı 🤗

• @Movistar74 teşekkürler ve yeni hayatinizda şimdiden başarilar dilerim

• Yasaklı

Bugün garanti bankasından konsolosluk yazısı aldım, 3 Farklı Hesap Türüm var 1. Si TL ve TL hesabımda 271 bin türk lirası bulunuyor.
    2.si dolar hesabı 5.300 dolar bulunuyor. 3. Sü altın hesabı ve 172 gram altın bulunuyor. Totalde 730 bin tl yapıyor fakat konsolosluk yazısında altın dolar ve tl ayrı ayrı yazılmış toplam tutar yazmıyor , Özellikle paranın çoğu altın kısmında, konsolos bunları incelerken ALT hesabını anlamama yada dikkate almama gibi bir durum söz konusu mu ? @gucarslan yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Prm-oguzhan döviz ve altın da sizinse sorun olmaz.
    "bizim kayınço, oğlanın düğünde ne takmış" diye düğün videosu izleyen düğün sahibi değil konsolosluk merak etmeyin..

• Yasaklı

@gucarslan güzel yorum teşekkürler 😂😅

• Formda arama yaptım geçmiş mülakat deneyimlerinide okudum ama bir örneğini bulamadım yada gözüme çarpmadı. Hızlı okuma yaptım. Eğer soru tekrara düşmüş ise çok özür dilerim.

DS260 formunda ABD adresini San Mateo / California 'da yaşayan bir arkadaşımın adresini verdim. Ben mülakat görüşmesinde nerede yaşacaksanız sorusuna;

" İlk olarak san mateo'daki arkadaşımın yanında bir süre kaldıktan sonra Houston'da yaşamayı düşünüyorum." yada hiç arkadaş mevzusunu karıştırmadan direk "Houston'da yaşamayı planlıyorum" dersem

Sorun olur mu? Tabi DS260 adresi sorarsa açıklarım arkadaşım var orada yaşıyor diye.

DS260 'da verdiği adresten farklı bir adreste yaşacağım diye mülakatta cevap biri sorun yaşadı mı?

Ne önemi var diye sorarsanız şu olabilir belki. San Mateo pahalı bir şehir. Banka birikimleri Houston için yeterli ike San Mateo için yeterli olmayacağına karar verebilir belki konsolos bey.

• @yusufalak hocam sonuçta abd de yaşamadan orada bir adresimiz olamaz illaki bir başkasının adresini vereceğiz ve tanıdığımızın olduğu eyalette yaşamak zorunda değiliz,houston da yaşamak istiyorum ama önce arkadaşımın yanına gideceğim vs cevaplar yeterli olur bu sebepten sorun yaşama ihtimalinizin çok düşük olduğunu düşünüyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |