DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnblt aa ben bizim ülkenin dediği geçerli zannediyordum yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın

• ⭐⭐

@Neslihan-Yaşar yok eger Ingiltere de 6 ay kalirsaniz belge istiyor Turkiye. Diger ulkeler icin 1 seneden uzun yasadiysaniz belge goturuyorsunuz mulakata

• @arnblt anladım teşekkür ederim

• ⭐⭐

@Neslihan-Yaşar yinede eski iletilere bir goz atin.

• @Gokhan-Eke mesajinizda fotoğraf yüzünden elenenler yazmışsınız ama, öyle bir durum hic yasanmadi diye biliyorum. Başkasının fotoğrafını yüklemediyseniz eğer

• Merhaba bana greencard çıktı 15 mayısta ds260 formunu gönderdim araştırmama göre bundan sonra mülakat için mail beklemem gerekiyordu fakat şimdi baktığımda ise "Bir sonraki duyuruya kadar, DV adaylarının KCC'ye destekleyici belgeler sunmaları gerekmemektedir; seçilenlerin yine de DS-260 başvuru formunu göndermeleri gerekmektedir." ve

"Bir sonraki duyuruya kadar, DV adaylarının KCC'ye destekleyici belgeler sunmaları gerekmemektedir; seçilenlerin yine de DS-260 başvuru formunu göndermeleri gerekmektedir.

KCC, siz ve beraberindeki aile üyeleri için DS-260 başvuru formunu alıp işleme koyduktan sonra, gerekli destekleyici belgeleri nasıl sunacağınıza ilişkin talimatları alacaksınız. Aşağıdaki yönergeleri izleyerek gerekli tüm destekleyici belgelerin taranmış kopyalarını gönderene kadar görüşmeniz planlanmayacaktır. Belirli bir belgeyi alamıyorsanız, belgeyi neden alamadığınızı açıklayan bir açıklamayı .jpeg veya .pdf formatında ek olarak konu satırına vaka numaranız ile birlikte [email protected] adresine gönderin. Konsolosluk görevlisi ile yapacağınız görüşmeye giderken evrakların aslını getireceksiniz. Bu sürece erken başlamanız şiddetle tavsiye edilir." diyor

Şimdi ben ne yapmam lazım konsolosluğa ds260 formunu mu mail atmam gerekiyor onun dışında ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

gcc.PNG

• @eceersök Ankara case numarasının yanında submit tarihini de baz aldı bu sebeple mülakat tarihleri karışık. Bir de excel’de yurtdışındaki konsolosluklara dosya taşıyan yüksek case numaralıların da mülakat tarihleri var, orda case numarası çok önemli olmadı, 20k-30k’lar bile Ankara’dan önce mülakat alabildi, Ankara’yı bekleseler alamazlardı. Sizin case numaranız çok iyi, submit tarihiniz de erken, şansınız baya yüksek

• @Neslihan-Yaşar şu linkte sıkça sorulan sorularda cevabı yazıyor: https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/faqs/faqs-immigrant-visa-related-questions/#:~:text=U.S. regulations require each visa,your name in that country.

"If you lived in a different country for more than 12 months and you were 16 years or older at that time"

Yani 16 yaşından büyükken 1 yıldan uzun süre yaşanan ülkelerden alınması gerekiyor polis sertifikasının.

Ayrıca sitede başka ülkeler için farklı gereklilikler olabileceği yazıyor. Türkiye için istenen tüm evraklarla ilgili detaylar şurada yazıyor: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Turkey.html

• Merhaba,
    Ds260 formunu gönderdikten sonra şirket ve unvan değiştirdim. Mülakat aldıktan sonra bunu formda düzeltmeli miyim yoksa böyle kalsa da problem olmaz mı?

• ⭐⭐⭐

@misha90 Merhaba, boyle kalsin, problem olmaz.

• Merhabalar, Bu yıl telegram grubu oluşturuldu mu ? oluşturuldu ise ben göremedim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @nura ben bahreyn'de vize gorusmesi yapacagim.sizce bana ne zaman mulakat gelir?

• ⭐⭐⭐

@Azad-Bilmez Merhaba, olusturulmadi.

• @Neslihan-Yaşar çok teşekkür ederim. Ozaman benim de istemez inşallah 🙏👍

• ⭐⭐⭐

@eray26 bu sorunuzun cevabını bahreyn konsolosluğu çalışanları bile veremez size şu anda. Bültenin nasıl ilerleyeceği belli değil numaranız ne zaman aktif olacak belli değil

• @rachedion merhabalar herhangi bisey yapmanıza gerek yok geçmiş yıllarda evrakları kcc bizden önceden talep ediyordu bizde yolluyorduk geçen yıl ve bu yil evrak talebi kalktı islemelr daha hizli yurusun diye . Bunun ilgili açıklama kcc tarafından yapıldı bu başlığın geçmiş iletilerinde var . Bende 2024 talihlisiyim ve herhangi bi evrak gönderme işlemi yapmadım. Ve imzaniza surecinizi eklerseniz yönetici arkadaşlar daha sağlıklı bilgi verebilir size

• @rachedion
    Slmlar hiçbişey yapmadan mülakat tarihi beklemeniz yeterli fakat bu süreçte sadece evrakların neler oldugunu araştırıp bir ön hazırlık yapabilirsiniz.sonrasında mülakat tarihi belli olduktan sonra evrakları hazırlayıp konsolosluğa asılları ve fotokopileri ile birlikte gitmeniz yeterli olacaktır biz bu şekilde yaptık.pandemi ve öncesinde evrak görderme süreci oluyormus biz 2023 çekilişinde böyle birşey yapmadık.şimdiden kolaylıklar..

• DV-260 formu dolduramıyorum sürekli bu hatayı alyorum The case number entered is unvalid
    Sıfırlı ve sıfırsız versiyonlarını denedim yinede giriş saglıyamıyorum bu hatayı daha yaşayan varmı bide kcc ye bu konuda defalarca mail attim dogum günüm yanlış olabilecegini söylediler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Meyrem777 doğum gününüzü ay/gün/yıl şeklinde yazıyorsunuz değil mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |