Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ABD de SPONSORLUK ŞARTLARI VE YAPILMASI GEREKENLER:
    Merhaba benim ABD 'de yaşayan Teyzemin bana green card vizesi için sponsor olmasını istiyorum. Bunun ilgili olarak yapılması gerekenler nedir ? Genel prosedür nedir ? Sponsorluk dışında 5-6 bin dolar para göstermeyide düşünüyorum. Bu konuda görüş ve önerileriniz nedir? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru Size sponsor olacak kisinin GC sahibi ya da ABD vatandasi, vergisini odeyen ve yeterli gelire sahip biri olmasi gerekiyor. Teyzeniz Hawaii ve Alaska disindaki eyaletlerde yasiyorsa su tabloyu referans olarak kullanabilir:

alt text

I-134 formunu doldurmasi gerekiyor, gerekli belgeler hakkinda konsoloslugun yonergesi ayrintili bilgi iceriyor. Suradaki son sayfadan prosedur konusunda ayrintili bilgilere erisebilirsiniz:

• Merhaba,

ben ds 260 formunda, abd adresi olarak california da bir otelin adresini yazdım.
    abd'de hic tanıdıgım olmadıgı icin, adres problemini soyle cozmeyi planliyorum:
    oncelikle, ds 260 ta verdigim otel adresini mulakat esnasındada degistirmeyecegim.
    Ardından eger mulakat sonucunda vizem onaylanırsa, abd seyahatimden 1-2 gun once,
    poboxes.usps.com adresinden bir posta kutusu kiralayacagim.
    Su linkteki resimden austin icin fiyatlari gorebilirsiniz:

ve posta kutusunu kiraladiktan sonra adresini bir kenara not edecegim, sanirim 3 aylik
    kiralamak yeterli olur. Kiraladigim Posta kutusu adresini abdye giris yaparken havalimanında evraklarımı teslim
    sırasında yetkililere bildirecegim ve adresim degismis olacak.

Boyle bir plan yaptim, simdi diyebilirsiniz ki neden green card mülakatından önce posta kutusu kiralayıp,
    mülakat esnasında posta kutusunun adresini vermiyorsun diye? oyle yaparsam eger fazladan birkaç ay daha posta kutusu ucreti odemek zorunda kalirim.

1 - ) DS 260ta adres olarak california eyaletinde bir yeri yazdım. Fakat texas eyaletinden austine gidecegim ve havalimanında austinde kiraladigim posta kutusunun adresini verecegim. bu bir problem olur mu sizce? (eyaletler farklı oldugu icin mesela)

2 - ) Mülakat esnasında california ya gidecegim deyip, baska bir eyaletten ulkeye giris yapmak problem olur mu?

3 - ) Posta kutusu kiralarken, yukarıdaki linkte gördüğünüz gibi farklı farklı ebatlar var. SSN ve green card için hangi ebat yeterli olur? En kucuk posta kutusu yeterli midir?

4 - ) Sizce, yukarıda anlattigim gibi havalimanında mı? mulakat esnasında mı? yoksa ds 260'i mülakat öncesi actırıp mı adres degisikligi yapayım?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@boss eger bulabiliyorsaniz bir tanidik adresi bulmanizi tavsiye ederim,

1 - 2) farkli eyalet oldugu icin sorun olmaz, istediginiz yerden giris yapabilirsiniz.

3 ) en kucugu yeterli. gonderilen zarflarin boyutu 5x12 inc olacak.

4 ) Ben herkese adreslerini en gec mulakat sirasinda vermis olmalarini tavsiye ediyorum, size de tavsiyem ayni yonde olur. Daha sonra guncelleme yapinca sorunlarla karsilasan pek cok arkadas var.

• Herkese selam. Green card mülakatında görevliye verilmek üzere, 1 yıldan fazla yurtdışında kalınmış ise kalınan herbir ülkeden polis belgesi alınması gerekiyor. Bu 1 yılın hesabı o ülke yada ülkeler ile ilgili o güne kadar tüm giriş ve çıkışlarda kalınan sürelerin toplamı olarak mı yapılır? yoksa sürekli olarak kesintisiz 1 yıl kalınan süre midir?

• @crazycells DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@boss eger bulabiliyorsaniz bir tanidik adresi bulmanizi tavsiye ederim,

1 - 2) farkli eyalet oldugu icin sorun olmaz, istediginiz yerden giris yapabilirsiniz.

3 ) en kucugu yeterli. gonderilen zarflarin boyutu 5x12 inc olacak.

4 ) Ben herkese adreslerini en gec mulakat sirasinda vermis olmalarini tavsiye ediyorum, size de tavsiyem ayni yonde olur. Daha sonra guncelleme yapinca sorunlarla karsilasan pek cok arkadas var.

Anladım hocam green card mülakatımdan 2 gün önce posta kutusu kiralayıp, mülakat gününde posta kutusunun adresini vereceğim. SSN ve green card zarfı, Türkiye'de faturaların gönderildiği zarflarla aynı boyutta mı acaba?

• Eşimin ve oğlumun pasaportlarını eklemek için ds260 formunun açılması isteğiyle konsolosluga mail attım. ekim ayında tekrar mail atın diye cevap geldi.. kafam karıştı..
    bir de saglık raporunu bir baskası bizim adımıza gidip teslim alabilir mi ? bu konuda bilgisi olan var mı ?

• @fbazer mulakat tarıhınız bellı oldu mu ? ya da sızın daha mulakat bellı olmadıgı ıcın belkıde sıze oyle bır gerı donus yapmıs olabılırler. ama eger ekımdeyse mulakat tarıhı garıp bır durum olmus bu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kemal-uğur tum giris cikislarin toplami baz alinarak yapiliyor.

@boss evet, benzer. Sizin gosterdiginiz en kucuk kutu zarflar icin yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fbazer Henuz DV2018 surecine 1 aydan fazla sure oldugundan oyle bir cevap vermisler. Eylul ortasinda bir daha mesaj gonderin, dosyalar KCC'den kendilerine ulasmis oldugu icin formu o zaman acacaklardir.

• @crazycells mantıklı 🙂 teşekkür ederim..

unganlardan muayene sonrasında herhangi bir günde baskası alabilirmi bizim adımıza raporumuzu ?

• birinin ismini verirsek o kişi kimliğiyle alabiliyormuş.. buldum sorumun cevabını 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fbazer evet, o sorunuzu cevaplamayi unutmusum 🙂 eger Ungan'larda ismini belirtirseniz baskasi da sizin yerinize raporunuzu alabilir.

• @crazycells onlara gelen formlar yine sistem uzerınden degıl mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmet evet, sistem uzerinden online olarak gonderiliyor.

• @crazycells tşk ler

• @crazycells Slm , bir konu var. Gelir belgeleme ile ilgili . Ben özel sektörde çalışıyorum. Vizem onaylandığında ancak istifa edip emeklilik şartlarım tamam 3600 15 yıl dan dolayı hemen ayrılıp iş yerimden kıdem tazminatımı alıyorum. Yüklü bir miktar tutuyor. SSK prim dökümünü de gelir olarak dikkate alıyorlar mı?
    Sonuçta vizeniz onaylanmadan işinizden ayrılmayın, hiç bir şeyinizi satmayın diye uyarıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo buyuk bir ihtimalle dikkate alirlar sayin greenleo, mantigi bana araba ederi gostermekle ayni gibi geliyor. Onda da su anda var olmayan bir parayi, ABD'ye gitmeden arabayi satinca elimde bu kadar para olacak anlaminda gosteriyorsunuz. Ama bunun disinda banka hesabinizi da gosterin.

• @crazycells teşekkür ederim . 3 kişilik bir aileyiz banka hesabı 15000-20000 dolar civarı gösterebileceğiz. Diğer belgede ssk dökümlerimiz olacak onuda sözlü olarak açıklayacağız galiba 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenleo evet, belgeleri goturup sozlu olarak aciklayabilirsiniz ya da hepsini bir dosya icine koyup, dosyanin en basina da ne oldugunu aciklayan bir yazi yazabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

42

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |