Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Colorado

• @mel okumadan gecme :) elinize saglik bu arada

• @cnpist okudum okudum ☺️Kaçar mı :)))

• Teşekkürler arkadaşlar, birazcık yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Bu geçen sürede ben de sorduğum sorulardan birine cevap bulabildim araştırmam sonucu. Sorduğum soru şuydu:

1- Türk communitysi ne durumda? Bazı eyaletlerde bulunduğu gibi Türk mutfağı, Türk bakkalı gibi şeyler bulunabiliyor mu?

Facebook'ta, Google Maps'te yaptığım araştırmalara göre TACSCO (Turkish American Cultural Society of Colorado) var ve Milli Bayramlarda hep beraber buluşup etkinlikler yapıyorlarmış.
    Sorunun devamındaki Türk mutfağı sorusu da bu etkinliklere giden bir Food truck şirketi olan Turkish Chef On Wheels ile çözüldü. Baya baya dönerler, kebaplar yapan kaliteli bir yermiş. https://www.facebook.com/turkishchefonwheels/
    Daha sonra Facebook'ta denk geldiğim başka bir Cafe and Bakery formatlı Istanbul isimli mekanı keşfettim. Su böreğinden kadayıfa, poğaçadan gözlemeye her şey bulunuyor ve fotoğraflarıyla bile acayip canım çekti :D https://www.facebook.com/Istanbul-Cafe-and-Bakery-334126577233970/

şimdilik bunları buldum, diğer sorulara da yeni bilgiler buldukça güncellerim

edit: Breakfast Champion isimli, isminden anlaşılacak üzere kahvaltı, brunch odaklı bir Turkish Cuisine mekan daha buldum şimdi. Tabii normal yemekler de var ama kahvaltı kültürüne daha yoğunlaşmış durumdalar.
    Menemenler, poğaçalar, simitler, kadayıflar her şey gördüm tek göz atma ile :D kesinlikle gidersem uğrayacağım yerlerden biri oldu burası da https://www.facebook.com/Istanbul-Cafe-and-Bakery-334126577233970/

• @hato-santa Merhabalar. 2 senedir Denver Colorado`da yasiyoruz. Elimden geldigince kendi capimda sorularinza yanit vermeye calisayim :)
    Turk gruplari ile olan durumu zaten cozmussunuz. Benim de bildigim tek turk toplulugu, onemli gunlerde etkinlikler yapip insanlari bir araya getiriyorlar guzel ve kaliteli bir topluluk ve bir kac kisi ile baglantimiz var arada gorusuyoruz. Ama bu topluluga uye olmayan da cok insan var.
    -Turk bakkali gibi bir nokta var reklam olmasin zaten tek bakkal :) Nazar adi. baya baya istediginiz cogu seyi bulabiliyorsunuz. Bir kac tanede international market var oralardan da ihtiyaclarinizi goruyorsunuz.

• Istanbul bakery cafe herhalde yeni acildi sayilir sanirim bir kac hafta once bizde gidip deneme sansi bulamadik ama eminim kaliteli ve guzeldir. Duyduklarim o yonde en azindan :)
      -Gasronomi meraklisi ve dunya mutfaklari konusuna yatkinliginizdan bahsetmissiniz. Sektorde is bulma konusunda kriterler nedir bilemiyorum ama bu konuda is bulacaginiza garanti verebilirim. Ayrica Colorado su an issizlik orani %4 ten az sanirim. Yani is bulmak istiyorsaniz kesinlikle bulursunuz. Duymussunuzdur son bir kac senedir inanilmaz goc alan bir yer gercekten kime sorarsaniz bir yerlerden gelmis insanlar hep Lyft yaptigim icin 2 sene biliyorum:) Neyse efenim bu vesile ile genellikle Downtown civari olmak uzere bir suru modern ev ve is ofisler insaa ediliyor. Bunun sonucunda da modern ve kaliteli restaurantlar aciliyor. Neyse sehir hakkinda yazilcak daha bir suru sey var aslinda ama uzun lafin kisasi gastronomi alaninda is bulabilceginize inaniyorum.
    • Evet lfyt uber doordash ya da amazon flex yaparak geciminizi saglarsiniz. Yani en az haftada 40-50 saat calistiginizi varsayiyorum sanirim en az 800-900 dolar arasi elinize bir para gecer artik masraflariniz ne olur olmaz bilemiyorum. Tabi lyft ve uberin hareketli oldugu saatleri vs bilmek onemli.
      -Ev konusuna gelince dedigim gibi bir suru modern guzel evler yapiliyor Ancak studio icin bile fiyatlar $1500 den basliyor downtown yakinlarinda. Tabiki ev konusu cok kapsamli ve degiskenlerin cok oldugu bir konu $900-1100 ev bulabilirsiniz belki sizin icin camasir kurutma makinasi ev icinde olmasi onemli olmayabilir vs.
    • Boulder genelde eski yapilarin oldugu bir yer, pek 1 odali yer bulmak mumkun degil ogrenci sehri insanlar genelde evi paylasiyorlar . kiralar orada da pahali yasam giderleri pahali, kaliteli ama pahali bir sehir. Herhalde benim de favori yerlerimden birisi Boulder. Evin kapisindan cikip Flatrionlara adim atmak yada o manzarayi gormek mukemmel tabi ama Para konusuyorrr :)
      Simdilik bu kadar. Umarim yardimci olabilmisimdir. Merak ettiginiz baska sorular varsa seve seve yanitlamaya calisirim.

Cevaplamak için giriş yapın

66

3676
Kullanıcı

1384
Başlık

55164
Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.