Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Esim ve kizim Rus vatandasi onlar icin 1 haftadir I-130 doldurmaya calisiyorum(F2A icin). Bu formda konsolosluk yeri soruyor. Usembassy sitesinde soyle bir aciklama var acaba bundan yararlanma sansimiz var midir? Türk vatandası oldugum ıcın onlar için illa Ankara'yi mi secmeliyiz?

Normalde başka bir ülkede oturum izni olunca orada green card işlemleri için mülakat alınabiliyor. Benim kafamı kurcalayan mülakata ben girmeyeceğim eşim girecek.

Polonya Konsoloslugu

Immigrant visas to the United States are processed for citizens and residents of Poland, Belarus, and Russia at the U.S. Embassy in Warsaw.
    pl.usembassy.gov

Rusya konsoloslugu

Due to the suspension of immigrant visa services at the U.S. Embassy in Moscow, the U.S. Department of State has designated the U.S. Embassy in Warsaw as the immigrant visa processing post for nationals and residents of Russia. Please note that this suspension means that U.S. Embassy Moscow also cannot accept local filing of form I-130, Petition for Alien Relatives. On February 16, 2023, the Department of State added U.S. Embassy Tashkent and U.S. Consulate General Almaty as processing posts for Russian IR-5 (parent of a U.S. citizen) immigrant visa applicants. [Please see the FAQs on visa processing in Warsaw for Russian residents]
    ru.usembassy.gov

• Muslu Law Firm

@cgokhan, içinde söyledi: I-130 formu konsolosluk seçimi hakkında

Esim ve kizim Rus vatandasi onlar icin 1 haftadir I-130 doldurmaya calisiyorum(F2A icin). Bu formda konsolosluk yeri soruyor. Usembassy sitesinde soyle bir aciklama var acaba bundan yararlanma sansimiz var midir? Türk vatandası oldugum ıcın onlar için illa Ankara'yi mi secmeliyiz?

Normalde başka bir ülkede oturum izni olunca orada green card işlemleri için mülakat alınabiliyor. Benim kafamı kurcalayan mülakata ben girmeyeceğim eşim girecek.

Polonya Konsoloslugu

Immigrant visas to the United States are processed for citizens and residents of Poland, Belarus, and Russia at the U.S. Embassy in Warsaw.
    pl.usembassy.gov

Rusya konsoloslugu

Due to the suspension of immigrant visa services at the U.S. Embassy in Moscow, the U.S. Department of State has designated the U.S. Embassy in Warsaw as the immigrant visa processing post for nationals and residents of Russia. Please note that this suspension means that U.S. Embassy Moscow also cannot accept local filing of form I-130, Petition for Alien Relatives. On February 16, 2023, the Department of State added U.S. Embassy Tashkent and U.S. Consulate General Almaty as processing posts for Russian IR-5 (parent of a U.S. citizen) immigrant visa applicants. [Please see the FAQs on visa processing in Warsaw for Russian residents]
    ru.usembassy.gov

Sayin @cgokhan, Turk vatandasi oldugunuz icin Ankarayi secmeniz gerekmiyor. Esiniz ve kiziniz Rus vatandasi olduklari icin Varsova, veya onlari kabul edecek herhangi bir konosolosluktan islemleri gerceklestirebilirsiniz. Oncelikle Varsova ile yazisarak direkt I-130 filing'i kabul edip etmeyeceklerini ogrenmeniz gerekiyor. Ancak konsolosluklar direkt I-130 basvurularini cok ozel durumlar disinda kabul etmemektedirler. Basvuruyu ABD'den de yapabilirsiniz. Yapacaginiz basvuruda ozellikle de sizin ikametgahiniz ABD degil ise yapmaniz gereken ekstra durumlar vardir. Bunlari yapmaz iseniz basvurunuz red edilecektir.

• @Claudia-J-Muslu verdiğiniz kıymetli bilgiler için çok teşekkür ederim. Evet 2022 green card talihlisiyim 7 aydır Amerika'dayım buradan başvuru yapacağım . Yine de dediğiniz gibi konsolosluğa sorayım.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 2
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |