Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, Benim sorum Muslu Hukuk Burosuna naturalization ile ilgili.
    Ben 4 sene once yani 2019 da haziran ayi 6. Gunu ilk amerikaya gelisim cekilisten greencard cikmisti. Covid doneminde 11 at Türkiye de kaldim ondan oncesinde 6 ayda bir giris yaptim. On Birinci Ayda geldim daha da hic cikis yapmadim. Benim sorum vatandaslik basvurusunu normalde 2024 martta yapabiliyorum ama sizce kabul Alir miyim bi arkadasima daha sordum bir sene daha bekle dedi. Ama bilemedim. Yani 2025 i bekleyeyim mi her turlu 30 ayim doldu ama basvuru reddedilmemesi icin ne yapsam bu arada covid doneminde ayni zamanda okuyordum. O kula da gitmek zorundaydim yazin zorunlu staj yaptim malesef hic vaktim de olmadi. Bu konuda bilgili biri lutfen beni aydinlatabilir mi? Tesekkur Ederim.

• Muslu Law Firm

@Amy-Yilmaz, içinde söyledi: Naturalization için ay hesabı

Merhabalar, Benim sorum Muslu Hukuk Burosuna naturalization ile ilgili.
    Ben 4 sene once yani 2019 da haziran ayi 6. Gunu ilk amerikaya gelisim cekilisten greencard cikmisti. Covid doneminde 11 at Türkiye de kaldim ondan oncesinde 6 ayda bir giris yaptim. On Birinci Ayda geldim daha da hic cikis yapmadim. Benim sorum vatandaslik basvurusunu normalde 2024 martta yapabiliyorum ama sizce kabul Alir miyim bi arkadasima daha sordum bir sene daha bekle dedi. Ama bilemedim. Yani 2025 i bekleyeyim mi her turlu 30 ayim doldu ama basvuru reddedilmemesi icin ne yapsam bu arada covid doneminde ayni zamanda okuyordum. O kula da gitmek zorundaydim yazin zorunlu staj yaptim malesef hic vaktim de olmadi. Bu konuda bilgili biri lutfen beni aydinlatabilir mi? Tesekkur Ederim.

Sayin@Amy-Yilmaz, ABD disinda 6 aydan fazla kaldiginiz her zaman vatandaslik acisindan sorun yaratabilir. Vatandaslikta en onemli konu son 5 yilda yaptiklarinizdir. Son 5 yilda herhangi bir donemde ABDnin disinda 6 aydan fazla yasamis olsaniz bile yine de ABD vatandasligina basvurulabilir ancak bu tur bir basvuruyu mutlaka avukatla yapmaniz gerekir. Eger son 5 yilda 6 aydan fazla ABD disinda kaldi iseniz bunu her turlu detayli aciklamaniz ve belgeleyebilmeniz gerekir aksi halde red alirsiniz. Bu aciklamalari bastan ve net olarak yapmaniz gerekecegi icin bu kendi basiniza olumlu sonuclandirabileceginiz bir vatandaslik basvurusu olmayacaktir.

• Selamlar tekrar,
    Peki kendimiz yapabiliyor muyuz basvururken belirtebilecegimiz bi bolge var mi? Uscis.gov Dan basvuru yapiliyor ama basvuru belgesi disinda belgeler gerekiyor mu? Yoksa sadece o formu doldurup mi gonderecegiz avukat ile? Basvuru nasil yapilir biliyorum ve sureci biliyorum sadece Covid oldugu icin eve kapandigimizdan dolayi gelemedik okul da Verdi ek olarak bunu basvuru bekgesinde yani n-400 formunda belirtmemiz gerekiyor degil mi?

• Muslu Law Firm

@Amy-Yilmaz, içinde söyledi: Naturalization için ay hesabı

Selamlar tekrar,
    Peki kendimiz yapabiliyor muyuz basvururken belirtebilecegimiz bi bolge var mi? Uscis.gov Dan basvuru yapiliyor ama basvuru belgesi disinda belgeler gerekiyor mu? Yoksa sadece o formu doldurup mi gonderecegiz avukat ile? Basvuru nasil yapilir biliyorum ve sureci biliyorum sadece Covid oldugu icin eve kapandigimizdan dolayi gelemedik okul da Verdi ek olarak bunu basvuru bekgesinde yani n-400 formunda belirtmemiz gerekiyor degil mi?

Sayin@Amy-Yilmaz, bu tur bir basvuruyu kendi basiniza yapmayi tavsiye etmem. Evet durumu ve kanitlari basvururken; basvuru mektubunuzda belgeleyip belirtmeniz uygun olur. Ancak durum belgelerle yeterince lehinize degil ise o zaman bir sure daha bekleyip basvurunuzu yapmaniz gerekir.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 2
  • 2
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.0k

| | | |