Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar bir konuda merakım var
    Abd de cihaz ve eşya garantileri nasıl oluyor
    Mesela bir masa sandalye aldın garanti kapsamında mi
    Kaç yıl garanti kapsamında
    Yada sigorta mi ediliyor
    Türkiye ile karşılaştırmasini yapabilir misiniz?
    Araç ve telefonda vardır mutlaka garanti ama
    onlarda süreç nasıl işliyor?

• ⭐⭐⭐

Genelde ABD’de garanti süresi 2 yıl. Ancak elektronik ürünlerin ucuzluğundan çoğu kişinin bu hizmetleri kullandığını zannetmiyorum.

• @waterman anladım sağolun
    Farklı bilgiler veren olursa okuruz burada arkadaşlar

• Genelde beyaz esyalarda ve diger bircok elektronik esyalarda 1 yillik manufacturer warranty vardir. Aldiginiz yer bazen ilaveten garantiler sunabilir, tabii ki ona gore garanti ucreti odersiniz.

Mesela, diyelim ki Lowes'dan buzdolabi aldiniz, normal otomatik manufacturer garantisi 1 yildir, eger siz isterseniz 5 yila kadar extra garanti satin alabilirsiniz.

Benzer durum, sifir arabalarda da vardir, genelde belli bir yila veya mileage'a gore garanti verirler ve isterseniz extra satin alabilirsiniz. (Hic tavsiye etmem, cunku genelde is pratige donusunce hicbirseyi kapsattirmiyorlar 🙂 )

Bazi urunlerde de lifetime warranty vardir, satin alinca otomatikmen baslar. Mesela bazi tencere takimlarinda veya mutfak esyalarinda veya mobilya turlerinde olabilir. Ornegin biz yillar once celik bir tencere seti almistik. Tencerenin birinde biraz kuflenme olmustu aldiktan 5-6 yil kadar sonra. Uretici firmayi internetten bulduk ve aradik. Resim gonderin dediler, cektik gonderdik. Yerine 2 adet yeni tencereyi kapaklari ile birlikte bedava gonderdiler. Ustelik telefonda bir suru de ozur dilediler!

• ⭐⭐

@MySea bende türkiyede karacadan tava setinin teflonu attı, üretim hatası diye tüketici heyetine başvurdum. Başvurum kabul edilmedi. 😀
    Bizde üreticiler hep haklı nedense.

• @MySea ne güzel

• @MySea tşkler bu değerli bilgiler için mysea

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |