Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar,
    Green Card sahibiyim ve esimle birlikte Mayis 2022 de Consular Processinge basladik. Esim bu arada yuksek lisans egitiminin son asamasini da tamamlayip Turkiye'den yanima geldi. ilk dusuncemiz okul tezler bitene kadar bu surecleri tamamlayip Amerikada GC ile devam etmekti. Ancak I-130 basvurlarinin bu Fiscal year da 6 aya dusurulecek denmesine ragmen hala 22 aylarda. Esimin B2 vizesi mevcut ve onumuzdeki sene icin amerikada ki okullarla gorusme halinde ve olumlu sonuclanmasini beklediklerimiz var. Ancak burada bir belirsizlik icerisinde kaybolmaya basladik.
    Ilk olarak suan CP surecinin onumuzdeki egitim yilina yetisememe ihtimali devam etmekte ve hayli yuksek malum 22 aylik biriken surecin eritilmesi ne derece mumkun?

• Arastirmalarim sonucunda onumuzde bir kac secenek oldugunu gormekteyim. Ancak bana en mantikli gelen CP yi AOS a cevirmek bu surec icin yapilmasi gerekenler nedir ve surede bir kisalma saglamasi mumkun mudur? Gordugum ve duydugum kadariyla AOS surelerinde ciddi iyilesmeler yasanmakta 6-7 ayda tamamlayanlari burada da sikca goruyorum.

• Esimin B2 vizesi oldugu icin burada dikkat edilmesi gereken hususlar tam olarak nedir? Malumunuz uzere B2 vizesi bu is icin biraz kritik. AOS surecine dondurebilirsek burada out of status olmamasi icin I-485 in I-94 formundaki (6 aylik) sureden once mi onaylanmasi gerekiyor? Yoksa birlikte iletilen Advance Parolun onaylanmasi giris cikis izni kazandiracagindan durumu cozer mi?

• Giris yaptiktan sonra 90 gunluk bekleme suresi bulunmakta bunu beklememiz gerekiyor mu? Bizim surecimiz zaten CP olarak basladigi icin direk surec icin basvuru yapabilir miyiz?

• Son olarak CP ye baslarken basvuru ucretlerini odemistik, AOS a cevirdigimizde ornegin I-130 basvurusu icin gereken ucretleri tekrar odememiz mi gerekir?

• Muslu Law Firm

@bionicks, içinde söyledi: CP surecini AOS'a cevirmek

Merhabalar,
    Green Card sahibiyim ve esimle birlikte Mayis 2022 de Consular Processinge basladik. Esim bu arada yuksek lisans egitiminin son asamasini da tamamlayip Turkiye'den yanima geldi. ilk dusuncemiz okul tezler bitene kadar bu surecleri tamamlayip Amerikada GC ile devam etmekti. Ancak I-130 basvurlarinin bu Fiscal year da 6 aya dusurulecek denmesine ragmen hala 22 aylarda. Esimin B2 vizesi mevcut ve onumuzdeki sene icin amerikada ki okullarla gorusme halinde ve olumlu sonuclanmasini beklediklerimiz var. Ancak burada bir belirsizlik icerisinde kaybolmaya basladik.
    Ilk olarak suan CP surecinin onumuzdeki egitim yilina yetisememe ihtimali devam etmekte ve hayli yuksek malum 22 aylik biriken surecin eritilmesi ne derece mumkun?

• Arastirmalarim sonucunda onumuzde bir kac secenek oldugunu gormekteyim. Ancak bana en mantikli gelen CP yi AOS a cevirmek bu surec icin yapilmasi gerekenler nedir ve surede bir kisalma saglamasi mumkun mudur? Gordugum ve duydugum kadariyla AOS surelerinde ciddi iyilesmeler yasanmakta 6-7 ayda tamamlayanlari burada da sikca goruyorum.

• Esimin B2 vizesi oldugu icin burada dikkat edilmesi gereken hususlar tam olarak nedir? Malumunuz uzere B2 vizesi bu is icin biraz kritik. AOS surecine dondurebilirsek burada out of status olmamasi icin I-485 in I-94 formundaki (6 aylik) sureden once mi onaylanmasi gerekiyor? Yoksa birlikte iletilen Advance Parolun onaylanmasi giris cikis izni kazandiracagindan durumu cozer mi?

• Giris yaptiktan sonra 90 gunluk bekleme suresi bulunmakta bunu beklememiz gerekiyor mu? Bizim surecimiz zaten CP olarak basladigi icin direk surec icin basvuru yapabilir miyiz?

• Son olarak CP ye baslarken basvuru ucretlerini odemistik, AOS a cevirdigimizde ornegin I-130 basvurusu icin gereken ucretleri tekrar odememiz mi gerekir?

Sayin @@bionicks, sorulariniz cevaplari su sekildedir:
    Ilk olarakl suan CP surecinin onumuzdeki egitim yilina yetisememe ihtimali devam etmekte ve hayli yuksek malum 22 aylik biriken surecin eritilmesi ne derece mumkun?
    Hizlandirma talep edebilirsiniz, eger kabul gorurse 22 aylik sure 11 ay veya daha aza iner.

Arastirmalarim sonucunda onumuzde bir kac secenek oldugunu gormekteyim. Ancak bana en mantikli gelen CP yi AOS a cevirmek bu surec icin yapilmasi gerekenler nedir ve surede bir kisalma saglamasi mumkun mudur? Gordugum ve duydugum kadariyla AOS surelerinde ciddi iyilesmeler yasanmakta 6-7 ayda tamamlayanlari burada da sikca goruyorum.
    Detayli durumunuza bakmadan bir tavsiyede bulunmak mumkun degildir. Ancak CPyi AOSa cevirmek mumkundur. AOS sureleri de ABDde basvurdugunuz yere gore degismektedir. Bu nedenle surecte kisalma mi uzatma mi saglayacagina bakmak gerekecektir.

Giris yaptiktan sonra 90 gunluk bekleme suresi bulunmakta bunu beklememiz gerekiyor mu? Bizim surecimiz zaten CP olarak basladigi icin direk surec icin basvuru yapabilir miyiz? Beklemeniz gerekecektir. Zaten girisinizde de problem yasama ihtimaliniz olabilir. Esiniz ogrenci olacak ise ve burs vs. durumu var ise ogrenci vizesi ile gelmesi daha uygun olabilir.

Esimin B2 vizesi oldugu icin burada dikkat edilmesi gereken hususlar tam olarak nedir? Malumunuz uzere B2 vizesi bu is icin biraz kritik. AOS surecine dondurebilirsek burada out of status olmamasi icin I-485 in I-94 formundaki (6 aylik) sureden once mi onaylanmasi gerekiyor? Yoksa birlikte iletilen Advance Parolun onaylanmasi giris cikis izni kazandiracagindan durumu cozer mi?
    B2 vizesi bu is icin biraz zor ve cok uygun olmayan bir vize turudur. Dikkat edilecek konulara cok uzun oldugu icin deginemeyecegim. AOS surecine esiniz ABDye giris yapmadan donus yaptirmamaniz uygun olur. I-485 vize statusu icinde yapildiktan sonra problem olmaz, onaylanma zamani degil basvuru zamaninin statu icinde iken yapilmis olmasi gerekir. Advance parole sadece seyahat izni ile ilgilidir.

Giris yaptiktan sonra 90 gunluk bekleme suresi bulunmakta bunu beklememiz gerekiyor mu? Bizim surecimiz zaten CP olarak basladigi icin direk surec icin basvuru yapabilir miyiz?
    Girdiginiz vize B2 vizesi veya F1 vizesi icin 90 gunu beklemek daha iyi olur ve riski azaltir. Bazi vizelerde beklemeye gerek yoktur.

Son olarak CP ye baslarken basvuru ucretlerini odemistik, AOS a cevirdigimizde ornegin I-130 basvurusu icin gereken ucretleri tekrar odememiz mi gerekir?
    I-130 basvuru ucretini tekrar odemenize gerek yoktur. Ancak I-485 ucretini odemenize gerek olacaktir.

• Sayin Muslu,
    Oncelikle cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Izninizle sizin de bahsettiginiz bi kac nokta icin daha sorularim olacak.
    1- "Ogrenci vizesi ile gelmesi uygun olur." Ancak esimle CP surecine basladik. Suan immigrant surecinde oldugun icin ogrenci vizesi alma ihtimali bulunuyor mu?
    2-B2 ile "AOS vize statusu icinde yapilmasinda sorun olmaz" derken I-94 de yazan sureden once basvuru yapilmasi yeterli midir? Basvuruyu yapmak ve Notice of Actionu almak I-94 suresi gecse bile ABD de kalmayi sagliyor mu? Yoksa ABD kalma suresinin uzatilmasi icin ayrica bir talepte bulunulmasi gerekir mi?
    3-CP yi AOS a cevirmek icin sadece I-485 i ek olarak gondermek yeterlidir diye anliyorum. I-130 ile ilgili herhangi bir duzenlemeye ihtiyac bulunmuyor. Dogru mudur?
    4-Son olarak Florida'da yasiyorum. Sanirim ortalama AOS icin 16 aylik bir surec gozukuyor. AOS basvurularinda, seyahat ve calisma izinlerinin onden onaylanma ihtimali var (COMBO card) diye biliyorum. Surec tam olarak tamamlanmasa bile esimin doktoraya devam edebilmesi icin calisma izninin onaylanmasi yeterli midir?
    iyi calismalar

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |