Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, green card talihlisiyim. Sağlık muayenesine ve vize mülakatına girdiğimizde eşim hamileydi. Gebeliği riskli olduğu için doğumdan önce ABD'ye gidemedik. Doğumdan sonra vize süresinin dolmasına 4 hafta kalmıştı. Bebek iki haftayı doldurduktan sonra ABD'ye gitmeyi planlıyorduk fakat babam bir kalp krizi geçirdi ve ardından beyin ölümü gerçekleşti. Makinelere bağlı olarak bir hafta daha yaşadı. Babamı toprağa verdiğimizde vize süremizin dolmasına 5 gün kalmıştı. O sırada eşimin yaşadığı üzüntü ve stresle zaten varolan ağrıları daha da arttı. Doktor uçağa binmesi uygun değildir şeklinde bir rapor verdi. Ben de tek başıma giriş-çıkış yaptım.

9 FAM 504.10-5(A) sayılı kanun elde olmayan sebeplerden ötürü vaktinde giriş yapamayan kişilerin vizelerinin yenilenebileceğini söylüyor fakat konsolosluktan ya da vize servisinden bilgi alamıyorum. Soru formuna da dönüş alamadım. Vize yenilenmesi için nereye nasıl bir başvuru yapmam gerekiyor. Bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatabilirse çok mutlu olurum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

Konu çok hassas bi durum fikrimce konsolosluğa ulaşmak dışında yapabileceğiniz bişey yok. Ancak durumu Muslu hukuk bürosuna da sorabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |